کد خبر: ۶۱۳۲۸۰
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
پاپ فرانسیس امروز (یک‌شنبه) کشورهای سازنده ادوات جنگی برای مناطق مختلف جهان را که از پذیرفتن پناهجویان امتناع می‌ورزند، مورد انتقاد خود قرار داد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفاع از پناهجویان و مهاجرین سراسر دنیا، بخش مهمی از فعالیت‌های پاپ فرانسیس، رهبر ۸۲ ساله کاتولیک‌های جهان را که والدینش از مهاجران ایتالیایی بوده‌اند، تشکیل می‌دهد. او در موضوع سیاست‌های مهاجرتی آمریکا، با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور اختلاف دارد.

پاپ فرانسیس تجارت تسلیحات را همواره مورد نقد قرار داده است؛ او در سخنرانی امروز خود برای ۴۰ هزار تن از حاضران در میدان سن پیِر، امور جنگ و مهاجرت را با هم مرتبط دانست. کلیسای کاتولیک رم، امروز (بیست و نهم سپتامبر) را به بزرگداشت سالانه مهاجران و پناهجویان اختصاص داده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی خود اظهار داشت: "جنگ‌ها تنها بر برخی از مناطق جهان تاثیر می‌گذارد، اما تسلیحات جنگی در دیگر کشورهایی که از پذیرش پناهجویانِ این نبردها امتناع می‌ورزند، تولید و خرید و فروش می‌شوند".

پاپ فرانسیس می‌گوید "جهان به طور فزاینده‌ای نسبت به محرومان، بی‌رحم‌تر می‌شود". او مراقبت از درماندگان را در جامعه‌ای که "فرهنگ دور ریزی" در آن ریشه گسترانده، وظیفه‌ای متوجه مسیحیان بر شمرده است.

او اظهار داشت:‌ "این به معنای مرهم گذاشتن بر زخم‌ها و رفتار همسایه‌گونه با تمام کسانی است که در خیابان‌های جهان مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند و انتقال آن‌ها به نزدیک‌ترین پناهگاه‌ها". به گفته پاپ، مردم نباید نسبت به "انزوای جان‌فرسا، تحقیر و تبعیض در مورد کسانی که به ‘گروه ما’ متعلق نیستند" بی‌تفاوت باشند.

در مراسم امروز، در میدان سن پیِر از سنگ یادبودی رونمایی شد که دربردارنده مجسمه چند مهاجر از دوران مختلف تاریخ بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x