کد خبر: ۶۱۳۹۱۳
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ‌تر از تصور دشمن را می‌توانیم انجام دهیم، گفت: حوزه هوایی کشور و به طور مشخص نیروهای مسلح، یک عقبه قابل اطمینانی را در دانشگاه‌ها و صنایع دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرتیپ «امیر حاتمی» عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از چهره‌های ماندگار صنعت هوایی کشور افزود: نیازمند یک قدرت اطمینان‌بخش در کشور هستیم و اهمیت این موضوع، امروز از همیشه بیشتر است.

وی با بیان اینکه قدرت اطمینان‌بخش شامل همه مولفه‌های قدرت است، افزود: هر کشوری که شبیه ما دارای موقعیت راهبردی باشد، بدون داشتن قدرت اطمینان‌بخش یا باید تسلیم و پیرو باشد یا اینکه سرنوشت بدتری را پیش روی خود ببیند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن به دنبال نقاط ضعف ماست، گفت: دشمن ۴۰ سال پیش تصور کرد حوزه دفاعی نقطه ضعف ایران است و به همین سبب تلاش کرد با تحمیل یک جنگ همه‌جانبه، از مسیر نظامی به ما ضربه بزند و امروز آنها نقطه ضعف ما را حوزه اقتصادی می‌دانند و به همین سبب سعی می‌کنند فشارهای خود را از این ناحیه بر ما وارد کنند.

حاتمی با بیان اینکه لازمه حفظ استقلال کشور، دارا بودن قدرت‌ اطمینان‌بخش است که مولفه اصلی آن حوزه نظامی است، گفت: ما باید توان دفاعی خود را در همه عرصه‌های زمینی، دریایی، هوایی، پدافندی و سایبری روز به روز ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه استقلال جمهوری اسلامی ایران با زحمات و جان‌نثاری‌های بسیار زیاد به دست آمده است و باید با تمام وجود از آن دفاع کنیم، گفت: جا داشت که سال ۹۷ را سال سازمان هوایی بنامیم به دلیل اینکه در سال ۹۷ علاوه بر رونمایی از جنگنده‌ کوثر، کارهای متنوع و باارزشی در حوزه‌های پهپادها، موتورها و بالگردها صورت گرفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ‌تر از تصور دشمن را می‌توانیم انجام دهیم، گفت: حوزه هوایی کشور و به طور مشخص نیروهای مسلح، یک عقبه قابل اطمینانی را در دانشگاه‌ها و صنایع دارد.

حاتمی با بیان اینکه امروز این زمینه کاملا فراهم است که بخش هوایی نظامی و غیرنظامی کشور به هم نزدیک شود، گفت: می‌توانیم با همکاری و همدلی نزدیک در این حوزه کارهای بزرگتری نسبت به گذشته انجام دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جوانان صنایع هوایی کشور و نیروهای مسلح باید از علم، تجارب چهره‌های ماندگار صنایع هوایی کشور استفاده کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین