کد خبر: ۶۱۴۰۱۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه در ایران اکسیژن برای نفس کشیدن دشمن نیست، گفت: دشمنانی که می‌خواستند ایران را نابود کنند، حالا برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرلشکر حسین سلامی پیش از ظهر امروز در کنگره ملی نقش امام راحل در دفاع مقدس و گرامیداشت 6200 شهید استان مرکزی اظهار کرد: خداوند متعال را سپاسگزارم که امروز به این بنده حقیر شرف و توفیق عنایت فرمود که به پابوس خانواده‌های شهیدان عزیز در شهر اراک و استان مرکزی نائل شدم.

وی تصریح کرد: استان مرکزی سرزمین تولد عالمان بزرگ است که در ساختن تاریخ پرافتخار برای ایران و جهان اسلام نقش بی‌بدیل و ممتاز و شاید تکرارناپذیری را ایفا کردند.

فرمانده سپاه: دشمن به ایران ورود کند، خفه خواهد شد/ آنها برای گرفتن عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز گردهم آمده‌ایم تا از عظمت‌ها، جاودانگی‌ها، فضیلت‌ها، از شکوه یک ملت و از خورشید عظمت‌ها تجلیل کنیم.

سلامی با بیان اینکه سرمایه اصلی هر جامعه‌ای شخصیت‌های بزرگ آن جامعه است، گفت: هر ملتی به برکت انسان‌های بزرگ، بزرگ و عزیز شده و منزلت پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: هیچ عنصری جز وجود انسان‌های بزرگ برای جامعه، بزرگی به همراه نمی‌آورد، وقایع تاریخی در یک زمان و مکان خاص به دست همان مردان و زنان بزرگ رخ می‌دهند، اما این وقایع آن قدر عظیم هستند که نه زمان می‌تواند آنها را متوقف کند و نه جغرافیا، این وقایع فراتر از زمان و مکان پیش می‌روند و آینده را می‌سازند که عاشورا از این دست وقایع است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اربعین جاذبه‌ای عظیمی است، گفت: در تاریخ ایران اسلامی هم شخصیت‌های بزرگ و هم وقایع بزرگ در دامنه قله عاشورا قرار گرفتند، وجود نورانی امام راحل نیز نمونه و الگوی ممتاز یک شخصیت الهی است، به همین دلیل استان مرکزی را زادگاه خورشید و سرزمین آفتاب نام نهاده‌اند، اما شخصیت امام فراتر از خورشید بود، امام راحل همانند خورشید در آسمان جهان اسلام طلوع کرد و تیرگی کفر و شرک را از جامعه دور کرد و به جرات می‌توان گفت نور اسلام با وجود امام در این کشور جلوه‌گر شد.

سلامی خاطرنشان کرد: شخصیت امام(ره) گرمابخش بود، همانند خورشید به همه نور بخشیده و گرما می‌داد و بنیانگذار جمهوری اسلامی همچون دریا عظیم و با عظمت بود، امام یک حقیقت همیشه زنده است که با زمان پیش‌ می‌رود.

وی گفت: گفتن از شخصیت و نقش امام (ره) در دفاع مقدس سخت است، امام تمام همه دفاع مقدس ما است، امام نقشی پیامبرگونه و وحیانی داشت و نهضتی نبوی در عالم به پا کرد، اسلام با نفس قدسی امام دوباره عزت یافت و با پیام امام جلوه‌گر شد و مسلمان از گورستان جهل و خواب غفلت نجات یافتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام هیمنه پوشالی قدرت‌ها را با گفتن آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند شکست، اظهار کرد: امام(ره) شجاعانه تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست.

سلامی افزود: نام روح‌الله زیبنده امام بود، امام به راستی روح الهی بود، شکست دادن همه قدرت‌های بزرگ در جنگ در اوج نابرابری سلاح به برکت امام راحل حاصل شد.

وی گفت: امام متعلق به تمام هستی و برای مردم استان مرکزی یک افتخار جهانی است، امام راحل متعلق به بشریت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: بیرق امامت و ولایت که به دست امام برافراشته شد، امروز در دستان شخصیتی بزرگ که ایشان هم از فرزندان رسول خدا و حضرت فاطمه زهرا( س) است و شخصیتی شجاع، مدبر و مفسر بزرگ قرآن است، قرار گرفت.

سلامی خاطرنشان کرد: شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، امنیت امروز، عزت و استقلال امروز ایران همه مدیون جانفشانی شهدا و فداکاری و صبر خانواده شهدا است.

وی با بیان اینکه شهدا ستون‌های شرف و عزت کشور هستند، بیان داشت: این استخوان‌ها ستون انقلاب و مایه عزت و کرامت ایران و ایرانی هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن نمی‌توان یک گلوله مشقی به سمت انقلاب شلیک کند، دفاع مقدس هشت سال نبود، 40 سال است ما در دفاع مقدس هستیم.

سلامی بیان داشت: از زمانی که رهبر معظم انقلاب بیرق امام راحل را در دست گرفتند توطئه دشمنان شدت گرفت و از هیچ توطئه‌ای بر علیه نظام دریغ نکردند، اما نصرت‌الهی در 40 سال در جان رهبران ما نشست و ما توانستیم در برابر دنیا ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به توقیف کشتی‌های نفت‌کش انگلیسی ادامه داد: کشتی‌هایشان را برای پشیمان کردنشان می‌گیریم و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنها که می‌خواستند ما عقب‌نشینی کنیم، خود یکی یکی عقب نشستند، در اینجا اکسیژن برای دشمنان ایران نیست، دشمنی ورود کند اینجا خفه خواهد شد.

سلامی بیان داشت: گزینه‌های دشمن همه ضعیف شده است، ما خواهش‌های آنان را می‌شنویم، می‌بینیم چه خواهش‌‌هایی می‌کنند، تمام خواهش و تمنای دشمن این است که یک مسول ایرانی برای دقایقی با آنها پشت یک میز بنشیند و آنها که می‌خواستند ایران را نابود کنند، برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x