کد خبر: ۶۱۴۸۱۴
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
بختیار:
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان در حال حاضر به سمت فضای تعاملی و خروج از فضای تقابل و جنگ با ایران حرکت می‌کند چرا که سعودی‌ها متوجه شدند که سیاست فشار حداکثری بر ایران کارساز نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

علی بختیار در خصوص سیگنال‌های مثبتی که از سوی عربستان سعودی در مورد ایران ارسال می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه سیاست عربستان از فضای تقابل به فضای تعامل تغییر کرده است و جمهوری اسلامی ایران همواره از این سیاست و سیاست مذاکره با کشورهای منطقه و از جمله عربستان استقبال کرده است. سعودی‌ها از طریق پاکستان و عراق پالس‌های مثبت برای مذاکره با ایران ارسال کردند.

وی افزود: این خبر خوشایندی برای منطقه است که کشورهای مسلمان به سمت دوستی و برادری با یکدیگر پیش بروند. توسعه و پیشرفت منطقه و به خصوص منطقه خلیج فارس در دوستی، تعامل و روابط صمیمانه میان کشورهای منطقه محقق می‌شود و امنیت خلیج فارس زمانی ایجاد می‌شود که دست دولت‌های خارجی که امنیت آن را دچار خدشه کرده‌اند کوتاه شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، گفت: خوشبختانه شرایط روبه تعامل و گفتگو است و جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است که دوستی با همسایگان، سیاست خارجی‌اش است و مجلس هم از چنین رویه‌ای حمایت می‌کند.

بختیار با بیان اینکه صحبت‌های ولیعهد عربستان مبنی بر ترجیح دادن سیاست دیپلماسی با ایران به جای درگیری، فرستادن سیگنال مثبت است، تصریح کرد: در حال حاضر عربستان به سمت فضای تعاملی و خروج از فضای تقابل و جنگ حرکت می‌کند. البته در این خصوص عربستان باید خودش تصمیم بگیرد نه اینکه آمریکایی‌ها و کشورهای دیگر برای آن خط‌مشی تعیین کنند. اگر خود عربستان وارد فضای گفتگو شود قدم بلندی برای حل مناقشات و اختلافات با ایران برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: تحولاتی که در منطقه و جهان رخ داده و مقاومت و ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر آمریکا، عربستان را به این نتیجه رسانده است که سیاست تقابل و فشار حداکثری به ایران کارساز نیست. البته برای جمهوری اسلامی ایران دلیل تغییر سیاست عربستان مهم نیست و چیزی که مهم است تأمین منافع ملی از طریق روابط دوستانه با سایر کشورها است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین