کد خبر: ۶۱۵۲۰۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی مسوول پرداخت مطالبات کارگان نیست، اما مسئول مراعات حال آنها به عنوان شهروندان ایرانی و رزمندگان خط مقدم جبهه اقتصادی است تا آنها صدمه نبینند.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار یعقوب سلیمانی در گفت‌وگو با برنامه 20 شبکه پنج با اشاره به اتفاقات چند روز پیش هپکو اظهار کرد: در هپکو اتفاقی رخ داد که نیروی انتظامی کاملا آن را کنترل کرد، اما در نهایت اتفاقی روز حادثه رخ داد که متاسفانه برخی از روی ناآگاهی نکاتی را مطرح کردند که پس از تماشای اتفاقات رخ داده گفته خود را اصلاح کردند.

وی افزود: آن روز نیروی انتظامی از صبح مراقب اوضاع بود و با جمعیت صحبت کرد، شورای تامین استان تصمیم گرفت که باید کارگران شرکت هپکو بر روی ریل قطر نیایند و مسیر ترانزیتی را نبندند، نیروی انتظامی این موضوع را به کارگران گوشزد کرد اما آنها باز روی ریل قرار گرفتند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در نهایت هم قطارهایی که از قم و هم قطارهایی که از مسیر مخالف حرکت کرده بودند با هزاران مسافر متوقف شدند،‌ وقتی شورای تامین اعلام کرد که نیروی انتظامی جمعیتی را از روی ریل جمع کند( این مصوبه برای ساعت 12 ظهر بود) باز از استاندار و شورای تامین درخواست کردیم که به روش خودمان عمل کنیم و بلافاصله پس از تصویب برخورد نکنیم.

سلیمانی بیان کرد: برهمین اساس فرماندهان انتظامی مذاکرات را از بلندگو به صورت فردی برای کارگان مطرح و آنها را توجیه کردند، حتی موضوع به مصوبه دوم شورای تامین کشید.

وی خاطرنشان کرد: با صعه‌صدر آمدیم و این وضعیت را ادامه دادیم، زیرا مصمم بودیم و هستیم که به مردم صدمه وارد نشود، به عنوان پلیس و یک شهروند اطلاع داشتیم و می‌دانیم که این کارگران حق و حقوقی دارند که داده نشده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی مسوول پرداخت مطالبات کارگان نیست، اما مسئول مراعات حال آنها به عنوان شهروندان ایرانی و رزمندگان خط مقدم جبهه اقتصادی است تا آنها صدمه نبینند.
سلیمانی افزود: تا ساعت 19:30 صبر کردیم حتی از سوی برخی از مسوولان استانی و کشوری انتقادهایی به ما کردند که شما تعلل می‌کنید، گفتیم که هیچ مشکلی در برخورد و نیرو نداریم اما می‌خواهیم کار به صحت و سلامتی ختم شود.

وی تصریح کرد: وقتی با مشکل جدی مسافران دو طرف مواجه شدیم، باز با کارگران مذاکره کردیم،با مذاکره و توجیه‌ کارگران از حدود 500 نفر که بر روی ریل حضور داشتند کمتر از 100 نفر روی ریل باقی ماند، بیش از 400 نفر از ریل خارج شدند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: به کارگران گفتیم که در جاهای دیگر با آنها کاری نداریم، اما خط قرمز نیروی انتظامی صدمه زدن به اموال عمومی است، خطر قرمز کنونی نیروی انتظامی نیز باز کردن مسیر مسدود قطار و خالی کردن ریل است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: پس از حضور نیروی انتظامی در محل تمام تلاش خود را برای خاتمه مسئله بدون زد و خورد کردیم و تنها یک نفر که درگیری صدمه دیده بود راهی بیمارستان شد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی یک جمعیت 500 نفری را از صبح مدیریت کرد تا به آنها صدمه‌ای وارد نشود هرچند که سنگ به سوی پرسنل نیروی انتظامی پرت شد و تعدادی از آنها نیز صدمه دیدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین