کد خبر: ۶۱۵۲۷۰
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
دبیر علمی ششمین همایش نقشه برداری مغز گفت: استفاده از نقشه برداری مغز به تشخیص بیماری‌هایی مانند پارکینسون، آلزایمر، افسردگی و اختلالات خواب کمک می کند.
آفتاب‌‌نیوز :

مسعود طهماسیان، دبیر علمی ششمین همایش نقشه برداری مغزدر این همایش اظهارداشت: در این همایش، دانشمندان برجسته‌ای از دانشگاه‌های آمریکا، آلمان و دانمارک، یافته‌های جدید در این حوزه را ارائه می‌دهند.

وی از نقشه برداری مغزی به عنوان یک علم بین رشته‌ای نام برد و گفت: در این علم با استفاده از تخصص‌های مختلف روان‌پزشکی، نورولوژی، پزشکی هسته‌ای، رادیولوژی و جراحی مغز و اعصاب با کمک رشته‌های ریاضی، مهندسی پزشکی و فیزیک، می‌خواهیم ساختار و عملکرد مغز را بهتر بشناسیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به کاربرد نقشه برداری مغز در تشخیص بیماری‌های روان‌پزشکی و عصب شناختی، ادامه داد: ما از این طریق می‌توانیم به درک بهتری از این بیماری‌ها دست یابیم.

طهماسیان افزود: با توجه به اینکه در تشخیص بالینی برخی از بیماری‌های مرتبط با مغز دچار مشکلاتی هستیم، موضوع تشخیص‌های افتراقی در بالین یکی از اهداف نقشه برداری مغز است که به درمان بهتر بیماری‌ها در آینده کمک می‌کند.

دبیرعلمی ششمین همایش نقشه برداری مغز به تشخیص اختلالات خواب، افسردگی، پارکینسون و آلزایمر، با استفاده از نقشه برداری مغز اشاره کرد و گفت: نقشه برداری مغز، روش‌های تشخیصی را آسان می‌کند اما در حیطه درمان ورود نمی‌کند.

وی تصریح کرد: تشخیص سکته‌های مغزی از دیگر اهداف نقشه برداری مغز است که مطالعات آن دنبال می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین