کد خبر: ۶۱۷۸۷۵
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
از اواسط آبان، پرونده ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی پتروشیمی آغاز می‌شود
قاضی مسعودی مقام درباره درخواست‌های خانواده متهم نعمت زاده گفت: از من که درخواست نداشتند اما به مراجع دیگر نامه نگاری کردند و به ما منعکس شده و اعطای مهلت خواستند اما مهلت داده نمی‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

پس از پایان پنجمین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده قاضی سیداسدالله مسعودی مقام در جمع خبرنگاران گفت: از آنجایی که دفاعیات متهم لشگری‌پور طولانی شد یکسری مستندات ارائه داد اما دفاعیات وکلا ماند و سعی می‌کنیم در هفته جاری تمام مطالب و آخرین دفاع را مورد استماع قراردهیم و چندین ارزیابی باید انجام شود و استعلامات گرفته شود تا در فرجه قانونی حکم صادر شود.

وی تصریح کرد: امروز آخرین جلسه نبود آخرین دفاعیات وکلا باقی مانده است.

قاضی مسعودی‌مقام: به نعمت‌زاده مهلت نمی‌دهیم/ حکم ضیایی و خانی درحال تایپ است/ جلیل سبحانی، متهم پرونده طبری و در حال تعقیب است

مسعودی مقام درباره درخواست‌های خانواده متهم نعمت‌زاده گفت: از من که درخواست نداشتند اما به مراجع دیگر نامه‌نگاری کردند و به ما منعکس شده و اعطای مهلت خواستند اما مهلت داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: شخصی که نامه‌نویس بوده سمتی در پرونده ندارد و نعمت‌زاده درخواست تبدیل قرار بازداشت به وثیقه را دارد که باتوجه به قوانین اکنون ممکن نیست البته مراجع قضایی دیگر هم ایشان را خواستند، در باب مطالبات دیگر مانند اعسار که تمام آنها به شعبه ما آمده و ما اجازه خروج ایشان را نداریم.

قاضی پرونده درباره زمان صدور حکم پرونده اظهار کرد: تقریبا تا ۲۵ روز آینده صادر می‌شود.

مسعودی مقام درباره جلسه بعدی دادگاه بیان کرد: جلسه بعدی احتمالا دوشنبه برگزار و علنی خواهد بود.

وی درباره حکم مدیران بانک سرمایه گفت: حکم آقای ضیایی و خانی درحال تایپ است تا ۱۵ روز آینده منتشر می‌شود.

قاضی پرونده ادامه داد: پرونده پتروشیمی PCC هم هست که روند دادرسی و آخرین دفاع آغاز می‌شود و از اواسط آبان پرونده ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی آغاز می‌شود زیرا تحقیقات ما کامل شده است.

مسعودی مقام خطاب به برخی از رسانه‌ها بیان کرد: برخی مطبوعات مطالب را عکس آن منتشر می‌کنند. آقای جلیل سبحانی متهم پرونده آقای طبری است و درحال تعقیب است و آقای شریفی نیک‌نفس نیز بازپرس پرونده در تحقیقات مقدماتی همچنان پرونده‌اش را مفتوح گذاشته است و علی‌رغم تاکید ما مبنی بر تکمیل شدن آن برای ارسال به دادگاه هنوز تصمیمی گرفته نشده است. این آقایان متهم هستند اما ممکن است اتهامات آنها بخشی مربوط به پولشویی یا مباحث مختلف دیگر باشد.

وی افزود: ایشان (سبحانی) متهم هست و اینکه در سایت‌ها تلقین کرده متهم نیست اشتباه است و متهم پرونده آقای طبری هست و در پرونده ما هم سرنخ‌هایی از او پیدا شده است و آنرا به دادسرا برای تعقیب موضوع منعکس کردیم.

وی درباره پرونده گروه شاملویی گفت: این پرونده احتمالا بعد از پتروشیمی باز می‌شود، همچنین چندتا پرونده از بانک سرمایه آمده و پرونده آقای امامی و مدلل درحال تکمیل است و آقای قندالی درحال بازپرسی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
0
0
بايد پولهاي اختلاس شده را از حلقوم كشيد بيرون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
0
1
سلام
میخوام از ... شکایت کنم به کجا باید مراجع کنم؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین