کد خبر: ۶۱۸۱۲۳
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.
آفتاب‌‌نیوز :

عزت الله یوسفیان‌ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به استمرار پرداخت‌های نجومی، گفت: غیرقابل پذیرش بودن مقوله حقوق نجومی مورد تائید آحاد ملت است و مردم نمی‌توانند بپذیرند که برخی افراد در کشور صرفاً با یارانه زندگی خود را بگذرانند و در مقابل افرادی خاص در دستگاه‌های دولتی حقوق نجومی دریافت کنند. در قانون به صراحت آمده است که حداکثر حقوق باید نهایتا هفت برابر حداقل حقوق باشد و همه دستگاه‌ها هم مکلف به اجرای این قانون هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قدرت محکمه عمومی مردم کمتر از محکمه قضایی نیست، افزود: بر اساس قانون، همه دستگاه‌های دولتی مکلفند که حقوق و مزایای خود را در سامانه‌ای ثبت کنند تا مردم مطلع شوند و بدانند که در این کشور چه کسانی حقوق نجومی دریافت می‌کنند.

یوسفیان ملا: اسامی نجومی بگیران باید در مجلس اعلام شود/حقوق نجومی از آسمان نمی‌آید

وی با اشاره به تذکرات متعدد نمایندگان در مجلس مبنی بر اینکه باید با نجومی‌بگیران برخورد شود، گفت: اینکه نماینده‌ای صرفاً از تریبون مجلس اعلام کند که «عده‌ای حقوق نجومی می‌گیرند و باید با آنان برخورد شود»، کافی نیست و آنان باید به جای کلی‌گویی، به صراحت اعلام کنند که کدام دستگاه دولتی به کارکنان خود حقوق نجومی می‌دهد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تأکید بر اینکه باید اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که حقوق نجومی می‌دهند به صورت شفاف در مجلس اعلام شود، تصریح کرد: اگر به صورت مشخص دستگاهی در این زمینه مورد خطاب قرار گیرد، می‌تواند به مجلس پاسخ دهد که ادعای نمایندگان درباره تخلف آنان درست است یا خیر اما اگر به صورت کلی بگوییم که برخی از دستگاه‌ها به کارکنان خود حقوق‌های نامتعارف پرداخت می‌کنند، نمی‌توان با این مسئله به خوبی مبارزه کرد.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه همچنین مجلس باید اسامی دستگاه‌هایی را که هنوز حقوق و دستمزد کارکنان خود را در سامانه حقوق و دستمزد ثبت نکرده‌اند، اعلام کند، گفت: حقوق نجومی از آسمان نمی‌آید و قطعاً دستگاهی در این زمینه تخطی کرده که باید با آنان برخورد جدی شود. برای برخورد جدی با پدیده حقوق نجومی باید همه دستگاه‌ها ملزم به ثبت حقوق و دستمزد کارکنان خود را در سامانه حقوق و دستمزد شوند و در غیر این صورت نمی‌توان با این مسئله مبارزه کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x