کد خبر: ۶۱۸۴۴۵
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۰
اکثریت بزرگی از مردم آلمان موافق نقش قوی‌تر زنان در صحنه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی‌کشورشان هستند و نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که ۷۸ درصد جامعه می‌خواهد زنان در موقعیت‌های کلیدی مسئولیت بالاتری بر عهده گیرند.
آفتاب‌‌نیوز :

انستیتوی پژوهشی کانتر انمید متعلق به بنیاد کنراد آدناوئر (نزدیک به حزب دمکرات مسیحی آلمان) دست به یک نظرسنجی گسترده درباره نظر شهروندان آلمانی پیرامون نقش زنان در جامعه زده است.

نتایج این نظرسنجی که روز چهارشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) در روزنامه دی ولت منتشر شده، نشان می‌دهد که اکثریت بزرگی، یعنی ۷۸ درصد مردم این کشور موافق سهم بیشتر زنان در موقعیت‌های کلیدی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند.

نظر آلمانی‌ها درباره حضور زنان در پست‌های کلیدی‌

تارنمای دویچه وله نوشت: نظرسنجی یاد شده نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آلمانی نه نفر معقتدند زنان باید در ادارات، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و دستگاه قضایی، در رده‌های بالا به کار گرفته شوند. ۹۲ درصد از پرسش شوندگان زن و ۷۷ درصد پرسش‌شوندگان مرد که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند بر این باورند که زنان باید حضور گسترده‌تری در احزاب و دولت داشته باشند.

از حضور زنان در ارتش استقبال کم‌تری شده است. در این مورد تنها ۵۷ درصد پرسش‌شوندگان خواستار نقش بیشتر زنان در موقعیت‌های بالای نظامی شده‌اند.

نظرها در مورد سهمیه اختصاصی زنان در مجلس آلمان نیز متفاوت بوده است. ۴۹ درصد موافق این هستند که دولت سیاست‌هایی برای سهمیه اختصاصی نمایندگان زن در پارلمان آلمان در پیش گیرد، ۴۶ درصد مخالف‌اند و پنج درصد نظر خاصی ندارند. این نظرسنجی از ۱۸ سپتامبر تا هفتم اکتبر به شکل تماس تلفنی و با پرسش از ۲۰۴۰ نفر انجام شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x