کد خبر: ۶۱۸۷۲۶
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با ابلاغ بخشنامه‌ای به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها، با توجه به پیش‌بینی تداوم بارش‌ها بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با بارش‌ها و وقوع احتمالی سیل تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در بخشنامه مهدی جمالی‌نژاد با توجه به وقوع بارش‌های فراوان در روزهای اخیر و پیش‌بینی تداوم آن در پائیز سال‌جاری، و اهمیت و ضرورت ایجاد آمادگی و لزوم انجام اقدامات فوری مبتنی‌بر تجربه سیلاب‌های اخیر در تعدادی از استان‌های کشور، بر پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح مرتبط با سیلاب در شهرها و روستاهای کشور با هماهنگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تاکید شده است.

در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، بر برگزاری منظم جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری و کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد مذکور و اطلاع‌رسانی جهت ضرورت حفظ آمادگی کامل کلیه شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه تاکید شده است.

تاکید معاون وزیر کشور بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با سیل احتمالی

انجام هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی مسئول در حوزه مدیریت سیلاب و رودخانه‌های عبوری از شهرها و روستاها به‌ویژه واحدهای تابعه وزارت نیرو جهت لایروبی مسیل‌ها و انهار و ترمیم دیواره‌های ساحلی و بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهرها و روستاها از منظر آسیب‌پذیری از سیلاب‌های احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی، از دیگر موضوعات مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور است.
رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین بر حضور موثر و مداوم کلیه معاونین، مدیران و روسای سازمان‌های ذی‌ربط شهرداری‌های استان و دهیاری‌های تابعه به‌صورت مداوم و مستمر در محل کار در شرایط بحرانی تاکید کرده است.
انجام تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی به‌ویژه در مناطق دارای خطرپذیری بالاتر از جمله مسیل‌ها و رود دره‌ها و آمادگی، پایش و نظارت مستمر از سوی ستاد مدیریت بحران شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان‌های خدمات‌رسان به‌ویژه سازمان‌ آتش‌نشانی و دیگر حوزه‌های معاونت خدمات شهری، از دیگر موارد مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور است.
جمالی‌نژاد همچنین بر بازدید مستمر تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهر و پل‌ها و ابنیه فنی احداث‌شده در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌های عبوری از شهرها و روستاها، تاکید کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین