کد خبر: ۶۱۹۰۴۴
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
شرکت انرژی اتمی هند که تحت نظر سازمان انرژی هسته‌ای این کشور فعالیت می کند ضمن تایید حمله سایبری به نیروگاه هسته ای "کودانکولام" واقع در ایالت "تامیل نادو" اعلام کرد که سیستم های حساس این نیروگاه صدمه ندیده است.
آفتاب‌‌نیوز :

نشریه " تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه نوشت: "ای کی نیما" رییس شرکت انرژی اتمی هند گفت: در سیستم های رایانه ای نیروگاه هسته ای کودانکولام یک بد افزار شناسایی شده است. اما این بد افزار نتوانسته است به سیستم های حساس صدمه ای بزند.

وی افزود: این بد افزار از طریق رایانه یکی از کارمندان وارد سیستم نیروگاه هسته ای کودانکولام شده است اما مقامات توانسته اند از سرایت آن به سایر سیستم ها جلوگیری کنند.

حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای هند

روز گذشته بود که خبرهایی در مورد حمله سایبری به تاسیسات هسته ای هند در رسانه های این کشور منتشر شد اما مقامات هندی اعلام کرده بودند که حمله سایبری به این تاسیسات امکان پذیر نمی باشد.

"آر رامدوس" رییس بخش محافظت نرم افزار نیروگاه هسته ای کودانکولام گفت: هرگونه حمله سایبری و تحت تاثیر قرار گرفتن سیستم های حساس امکان پذیر نیست.

نیروگاه هسته ای کودانکولام با مشارکت روسیه در ایالت تامیل نادو ساخته شده است.

بر اساس گزارش اخیر شرکت "سابگس" در چهار ماه پایانی سال ۲۰۱۸، هند شاهد ۸۰۰ هزار حمله سایبری بود. اما این حملات در سال جاری با ۲۲ درصد رشد به ۱.۱ میلیون مورد حمله رسیده است.

همچنین شرکت سیمانتک که در حوزه تامین امنیت سایبری و رایانه های شخصی فعالیت می کند سال گذشته در گزارش خود با نام "تهدید امنیتی اینترنت" اعلام کرد هند سومین کشور جهان از نظر تهدید های حملات سایبری مانند بد افزار، اسپم و باج افزار در جهان در سال ۲۰۱۷ بوده است.

بر اساس این گزارش، هند دومین کشور جهان از نظر تهدیدهای رباتها و اسپم، سومین کشور جهان از نظر حملات تحت شبکه و چهارمین کشور در سطح جهان از نظر حملات باج افزار ها می باشد.

در یکی از بزرگترین سرقت اطلاعات حساس اینترنتی در هند که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، اطلاعات مربوط به سه میلیون و ۲۰۰ هزار کارت اعتباری در این کشور هک شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین