کد خبر: ۶۱۹۹۶۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
اوایل آبان امسال ماموران پلیس کرج از حضور دزدان در یک ساختمان اطلاع یافتند و تیمی از ماموران برای دستگیری دزدان وارد عمل شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

اهالی ساختمان با اطلاع از حضور دزدان در طبقه سوم از خانه‌های شان بیرون آمدند و درهای خروجی ساختمان را تا حضور ماموران قفل کردند که خیلی زود تیمی از ماموران کلانتری 13 کرج در محل سرقت حضور یافت.

ماموران با اطمینان از حضور دزدان در ساختمان از یکی از همسایه ها خواستند تا ریموت در ورودی را بزند تا ماموران با خودرو وارد حیاط خانه شوند.

تیراندازی به سمت پلیس

یکی از همسایه ها با ریموتی که در دست داشت در پارکینگ را باز کرد. همزمان خودروی ماموران قصد ورود به حیاط خانه را داشت که دزدان به سمت خودروی ماموران حرکت کردند و در این صحنه ناگهان یکی از آن ها که تفنگ به دست داشت شروع به تیراندازی به سمت خودروی پلیس کرد. ماموران نیز به شلیک چند تیرهوایی اقدام کردند اما دزدان که قصد تسلیم شدن نداشتند با تیراندازی‌های شان به سمت پلیس سوار بر خودروی پژو 206 سفید رنگ به سرعت پا به فرار گذاشتند.

تحقیقات ویژه پلیس

با توجه به فرار دزدان مسلح، تیمی از ماموران پلیس آگاهی کرج برای شناسایی و دستگیری دزدان مسلح خانه ها وارد عمل شدند. کارآگاهان در گام نخست تحقیقات پی بردند اعضای این باند که سه مرد هستند با تخریب درهای ورودی خانه‌ها اقدام به سرقت از خانه های لوکس و گران قیمت می کنند که در آخرین سرقت‌شان وقتی ماموران کلانتری را پیش روی خود مشاهده می کنند با تیراندازی به سمت ماموران موفق به فرار می‌شوند.

تیم پلیسی در ادامه با اقدامات فنی و پلیسی توانست سارق مسلحی را که به سمت ماموران تیراندازی کرده است، شناسایی کند و همین کافی بود تا کارآگاهان تحقیقات خود را برای ردزنی مخفیگاه علیرضا متمرکز کنند.

سه روز از ماجرای تیراندازی دزدان مسلح گذشت تا این که ماموران توانستند مخفیگاه علیرضا را در منطقه ملارد ردزنی کنند و با توجه به مسلح بودن این سارق و احتمال فراری شدن وی، ماموران خانه او را تحت محاصره قرار دادند.

بازداشت دزد هالیوودی

کارآگاهان روز چهارشنبه هشتم آبان امسال در ابتدا مخفیگاه علیرضا را تحت محاصره قرار دادند و عملیات دستگیری کلید زده شد که در این صحنه سارق مسلح متوجه حضور ماموران شد و شروع به تیراندازی به سمت ماموران کرد. صدای تیراندازی ترس و وحشت را به دل اهالی محل انداخته بود و ماموران که همه حرکات علیرضا را تحت نظر داشتند با خونسردی و قدم به قدم خود را به علیرضا نزدیک کردند و این در حالی بود که علیرضا قصد فرار از پشت بام ساختمان چهار طبقه را داشت اما راه‌های فرار بسته بود.

دزد مسلح که قصد تسلیم شدن نداشت نزدیک به 50 گلوله به سمت ماموران شلیک کرد که در آخر ماموران در عملیاتی هوشمندانه موفق به زمینگیر کردن علیرضا شدند و تیم پلیسی در بازرسی از مخفیگاه این سارق سابقه دار دستگاه فلزیاب و تفنگ سارق سابقه دار را به دست آوردند.

ماموران در ادامه پی بردند که این سارق چند خودروی لوکس از قبیل پورشه، آزرا، اپتیما، پرشیا، پژو 206 و 405 دارد که در چند پارکینگ آن ها را پنهان کرده و ارزش سرقت هایش در 13 سرقت بیش از پنج میلیارد تومان اعلام شده است.

گفت وگو با دزد مسلح

علیرضا 31 ساله که سابقه های زیادی در پرونده اش دارد ادعا می کند به خاطر بی پولی دست به این سرقت‌ها زده و به قول خودش دیگر سرش به سنگ خورده است و دیگر نمی خواهد دزدی کند.

سابقه داری؟ بله، سابقه درگیری و حمل سلاح و سرقت.

آخرین بار کی زندان بودی؟ سال 94 از زندان آزاد شدم.

شغل؟ در خرید و فروش خودرو دلالی می کردم.

چرا دوباره دزدی کردی؟ نیاز به پول داشتم.

نقشه سرقت را چه کسی طراحی کرد؟ دو نفر از دوستانم به سراغم آمدند و پیشنهاد این دزدی ها را دادند.چون نیاز به پول داشتم پیشنهادشان را پذیرفتم.

تفنگ را از کجا تهیه کردی؟ چندی قبل در یکی از شهرهای مرزی خریدم. به خاطر درگیری خریده بودم که از آن استفاده نکردم.

تفنگ همیشه در سرقت ها همراهت بود؟ نه، فقط در آخرین سرقت همراهم بود.

ازدواج کرده ای؟ بله، زن و بچه دارم.

چرا به سمت ماموران تیراندازی کردی؟ در زمان سرقت وقتی پلیس را پیش روی خود دیدم چند گلوله به سمت زمین و خودرو تیراندازی کردم که توانستیم فرار کنیم موقع دستگیری هم به سمت ماموران شلیک نکردم و به سمت هوا و اطراف آن ها تیراندازی کردم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین