کد خبر: ۶۱۹۹۸۳
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تا زمانی‌که ولایت فقیه قدرت نداشته باشد عدالت بر زمین حکم‌فرما نخواهد شد و شرط برقراری عدالت در روی زمین، قدرتمندی و اقتدار ولایت فقیه است.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا پناهیان مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها عصر امروز در مراسم ۱۳ آبان در تالار مرکزی دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین بیان کرد: هنر انسان در برابر ظلم این نیست که از آن تنفر داشته باشد بلکه باید در برابر ظلم مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه جریان انگیزه برای ظلم ستیزی یک جریان مهمی‌است، افزود: جریان سازش به معنای این است که باید در برابر کدخدا و شاه دزد کوتاه بیایی، زیرا راه چاره‌ای وجود ندارد؛ امام خمینی (ره) در برابر سازش بیان کردند: «اگر احتمال دهید که کسی سازش کار است، باید به عنوان خائن با این فرد برخورد کنید و منتظر حصول یقین نمانید».

مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز جریانی در کشور در کار است که انسان را از این معنا می‌ترساند که این جریان بخواهد کشور را به صورت خزنده به طرف کشور آمریکا هل بدهد و اگر از نظر شما دانشجویان این موضوع به اندازه‌ای اهمیت دارد که اگر احتمال سازش وجود دارد، می‌توانید در برابر این سازش ایستادگی کنید.

پناهیان با بیان اینکه امام خمینی (ره) علیه منطق سازش قیام کرد، گفت: آیه‌الکرسی با عظمت‌ترین بخش قرآن بوده که آیات آن قابل تامل است؛ در بخشی از این آیه «فَمَن یَکفُر بِالطّاغوتِ وَیُؤمِن بِاللَّهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقىٰ لَا انفِصامَ لَها ۗ وَاللَّهُ سَمیعٌ عَلیمٌ»، خداوند بیان می‌کند که «بنابراین، کسی که به طاغوت کافر شود و به خدا ایمان آورد، به دستگیره محکمی چنگ زده است، که گسستن برای آن نیست و خداوند، شنوا و داناست؛».

وی مطرح کرد: هرکسی که باورش این است که زور طاغوت به ما می‌رسد، «کافرالطاغوت» نیست و قیام علیه منطقِ سازش دو شرط را به خود اختصاص می‌دهد؛ اول اینکه برای شاه دزد و ظلم قدرتی قائل نباشیم و باور کنیم که آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند، اما چند درصد سیاستمداران ما به این موضوع واقفند؟ آن‌هایی که اسیر FATF هستند یقینا به طاغوت باور ندارند و فلسفه برجام مبتنی بر قائل شدن به قدرت کدخدا است.

مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در آیت الکرسی بیان شده است: «ایمان کسی که قبل از ایمانش به خدا، نسبت به کافر به طاغوت کامل شود، پایدار خواهد بود و از بین نمی‌رود»؛ کفر به طاغوت حولِ محور شعار مرگ بر آمریکا، اتفاق عجیبی بوده که در کشور ما صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دولت از روز نخست انتخابات بیان کرد که باید کدخدا را درنظربگیریم و امروز یقین داریم که کدخدایی وجود ندارد.

مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها مطرح کرد: شرط اول ظهور امام عصر (عج) این است که از قدرت طاغوت به قدرت امام عصر پناه نبریم، زیرا طاغوت قدرتی ندارد و مقام معظم رهبری به این باور رسیده است، اما امروز برخی آمریکا را کدخدا می‌دانند.

پناهیان اضافه کرد: محاکمه تاریخی سنگینی علیه برجامیان انجام خواهد شد وامیدواریم این محاکمه با سرعت انجام شود همانند ننگ برکسانی که در برابر امام راحل ایستادند و گفتند نمی‌توانیم ناو آمریکایی را بزنیم.

وی گفت: تا زمانیکه ولایت فقیه قدرتی نداشته باشد عدالت بر زمین حکمفرما نخواهد شد و شرط برقراری عدالت در روی زمین، قدرتمندی و اقتدار ولایت فقیه است.

مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: عدالت در جامعه محقق نخواهد شد مگر اینکه از دشمن ناامید شویم و از او تنفر داشته باشیم و تا زمانی که این دو شرط محقق نشود، رانت خواری و ضعف در مدیریت در کشور وجود خواهد داشت.

پناهیان مطرح کرد: قوانین کسب و کار در کشور ما سخت‌ترین قوانین است، در حالی که رهبری رسما بار‌ها در صحبت‌های خود اعلام کردند که ما از ظرفیت‌های خود استفاده نمی‌کنیم، از مسؤولان درخواست داریم این قوانین را اصلاح و مدیران و مجلسی‌ها باید قانون گذاری کنند.

وی تصریح کرد: توصیف ارتباط کدخدا دانستن آمریکا با افزایش رانت خواری و ضعف مدیریت مدیران کشور و ارتباط بین ولایت‍مداری به معنای عقلانی کلمه با عدم پیشرفت کشور را سخت است و نمی‌توان توصیف کرد.

مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: زمانی که رهبری بیان کردند: «من به مذاکره خوشبین نیستم»، آن‌هایی که گفتند به مذاکره خوشبین هستیم اشتباه کردند و بعد از ۶ سال این اشتباه معلوم شد و امروز دوباره مساله مذاکره را مطرح می‌کنند.

پناهیان گفت: مردم باید برای تحقق قسط قیام و در قیام، کسانی را انتخاب کنند که به کدخدا باورنداشته باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
3
15
حرفهای خنده دار می زنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
4
8
جناب پناهیان درست مثل انقلاب فرانسه آره انقلاب فرزندان خودرا میخورد زمان انقلاب شما کجابودین واز کی اسم شما سر زبانها افتاد من به عنوان یکی از طرفداران قدیمی شما میگم به قول بهشتی آسیاب به نوبت زمانی نوبت به شما هم میرسد زمانی من به طرفداران احمدی نژاد میگفتم زیاد تند نرید بزودی نوبتش خواهد رسید هر چه تندتر زودتر اگه راست میگید بیاید داخل گود اجرایی ببینید چطور خیلی زود به فنا میرید اونایی که سر رهبران انقلاب فرانسه را زیر گیوتین بردن چندی بعد سر خودشان هم رفت مواظب نسخه نویسی خود باشید البته من طرفدارهیچ خط وهیچ گروهی نه راست ونه چپم من فقط طرفدار نظام هستم وبس افراد در گذرند این نظام است که باید مصون بماند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
« فقط طرفدار نظام هستم» نتیجه منفی بقیه حرفهایش درست
موسوی راد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
3
5
تا آنجا که ما بیاد داریم و قرآن کتاب ما مسلمانان و تفسیر ائمه شیعه می گوید عدالت در کل کره زمین با ظهور امام عصر و قدرت ایشان برقرار می شود. مبارزه با تحریف اهم موارد نهی از منکر است و در آن با شما مسامحه نمی کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
1
10
ازش همین انتظار میره!!!!!!!!
دیپلمات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
2
2
یه زمانی بابک زنجانی برای دور زدن تحریم ها قهرمان دولت وقت بود تو دولت بعدی محاکمه شد و یه زمانی برجامیان قهرمان کشور بودند که تو دولت بعدی محاکمه می شوند...آسیاب به نوبت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
2
به جاي این حرفا، يك گوشه كوچك از مشكلات اين مملكت را بگيريد و حل كنيد اگر مي توانيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
1
4
یعنی الان این آدم باورش شده !!!!!!!!!!!!! ........... !!!!!!!!! از جناب آقای دکتر روحانی که منتخب و برگزیده اکثریت قاطع مردم فهیم و مومن ایران اسلامی هستند و دولت محترمش بیشتر میفهمه ........؟؟؟؟؟؟!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
2
5
کاش فقط ذره ای!! فقط ذره ای!!! از نور راستی و درستی و ایمانی که در چهره رئیس محترم دولت مون رخنمون داره، تو چهره مدعیانی همچون پناهیان و امثالهم هم دیده میشد تا دلمون نسوزه که چه کسائی علم مخالفت با ایشون رو برداشته اند ...................................... !!!!!!!!!!!!! کاش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
1
4
وقتیخجالت و ترس از مجازات پروردگار عالم، از وجود نازنین آدمی رخت بربندد و .......................... بنابراین دهان باز میکند و هر آنچه که نبایدددددددددد میگویددددددددد و میگویددددددددددد و میگویدددددددددد و ....................................
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
0
1
حالا پناهیان کی است
الماسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
0
شما بهتر است بروی دنبال کار وکاسبی خودت وکاری به کار تیم مذاکره کننده برجام نداشته باشید ، اگر برجام بد بوده پس چرا امریکا از ان خارج شد ، پس این خودش ثابت میکند که تیم مذاکره کننده ، از حمله جناب اقای دکتر طریف با علم واطلاع کامل در برابر تیم اروپا وامریکا ظاهر شده وایده ایران را به کرسی نشانده.....
الماسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
1
افتاب ترا به جان عزیزانت نظرم را پخش کن ، این اقای پناهیان که این طور بی ادبانه به دولت ورییس جمهور وافراد خدومی مثل دکتر ظریف میتازد برای مردم بگوید که چه کار مثبتی در این مملکت انجام داده اصلا وقتی که انقلاب شد وانهمه جوان عزیز به خاطر پیروزی انقلاب به خاک وخون کشیده شدند ایشان کجا بودند حالا هم طوری نشده بگوید ایا هواپیماطراحی میکند ،، لوازم خانگی تخصصشان است ایا کشاورز وتولید کننده مواد غذایی برای مردم است ایا حراست از مرزهای مملکت را بر عهده دارد ،،برایمردم بگوید که ایشان چکاره هستند ، چرا کسی نیست که تذکر جدی به ایشان بدهد واصلا باید ممنوع المنبر شود این اقا داره در کشور دودستگی ایجاد میکند ،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
آقا/خانم الماسی خدای بزرگ خیر هر دو دنیا را قسمتت کنه و با راستگویان درستکردار محشور بشی. حرف دل همه ملت رو کوتاه و مختصر گفتی! واقعاً چرا باید هر که .... زبانش درازتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x