کد خبر: ۶۲۱۴۰۰
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟

متاسفانه در کشور ما روز به روز جراحی سرطان سینه در حال افزایش است، یکی از نکاتی که از پیشرفت بیماری پیشگیری می‌کند اطلاع رسانی در خصوص این بیماری است، زیرا سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان می‌باشد، روش‌های مختلفی برای بازسازی سینه پس از سرطان وجود دارد که استفاده از پروتز سینه یکی از روش‌های بازسازی سینه پس از سرطان است.
آفتاب‌‌نیوز :

به طور کلی جراحی پلاستیک در موارد مختلفی استفاده می‌شود که در این مقاله به توضیح ۳ مورد از جراحی‌های پرطرفدار می‌پردازیم.

۱. پروتز سینه

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟

این روش خود به سه دسته تقسیم بندی می‌شود

پروتز سینه

ماموپلاستی

ماستوپکسی

پروتز سینه:

پروتز سینه با اهداف متفاوتی انجام می‌شود یکی از علل رایج برای پروتز سینه سرطان سینه می‌باشد.

متاسفانه در کشور ما روز به روز جراحی سرطان سینه در حال افزایش است، یکی از نکاتی که از پیشرفت بیماری پیشگیری می‌کند اطلاع رسانی در خصوص این بیماری است، زیرا سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان می‌باشد، روش‌های مختلفی برای بازسازی سینه پس از سرطان وجود دارد که استفاده از پروتز سینه یکی از روش‌های بازسازی سینه پس از سرطان است.

با این‌همه به توصیه‌ی پزشکان متخصص، پیش از مهیا شدن برای انجام این عمل جراحی بهتر است فرد متقاضی در یک جلسه مشاوره به همراه پزشک جراحش شرکت کند و مواردی همچون روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه و اندازه و نوع پروتز براساس شکل بدن فرد مشخص شود.

انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می‌گیرد. برخی از افرادی که به دلیل بیماری یا موارد دیگر مجبور به پروتز سینه هستند، ممکن است از این عمل حس خوبی نداشته باشند و تصور کنند که شکل طبیعی بدنشان را از دست می‌دهند. اما معمولا با گذشت زمان و بعد از انجام عمل احساس بهتری نسبت به این تغییرات پیدا می‌کنند.

پروتز سینه، ایمپلنت سینه به معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که ازجمله پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است که سال‌هاست زنان زیادی در سرتا سر جهان به آن تن داده‌اند.

از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوء تغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند.

برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته‌ای که افراد کاندید باید به آن دقت داشته باشند اعتماد به جراح با تجربه است. این افراد باید به تجرب و تبحر پزشک خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل داشته باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند.

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و همچنین دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی می‌باشد. وی تاکنون عمل جراحی زیبایی‌های بسیاری در تهران در کارنامه‌ی خود دارد. او هم اکنون عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می‌باشد.

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟

دکتر حسامی از جمله فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و بینی و انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی بینی و صورت، عمل‌های زیبایی پلک، انواع عمل‌های پیکر تراشی، لیفت سینه، کوچک کردن سینه، پروتزسینه، تزریق چربی به انواع قسمت‌های بدن، بوتاکس، ژل، لیپوماتیک و همچنین عمل پروتز سینه بعد از سرطان سینه را دارا می‌باشد.

عمل جراحی زیبایی یکی از جراحی‌هایی است که از دیر باز در دنیای پزشکی بوده است، اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این جراحی به مراتب راحت‌تر و مطمئن‌تر از پیش شده است.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیوب برخی از اندام‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود.

۲. پیکرتراشی

افرادی که از طریق روش‌های طبیعی لاغری و ورزش نتوانستند به اندام مورد نظر خود برسند و دنبال راهی هستند که به سرعت چربی‌های خود را از بین ببرند و اندامی ایده آل داشته باشند می‌توانند از طریق پیکر تراشی به اندام ایده آل خود برسند.

برای انجام برخی از روش‌های پیکرتراشی نیاز است که بیمار بیهوش شود، ولی در برخی مواقع فقط بی حس کردن ناحیه مورد نظر کفایت می‌کند.

اینکه بیمار نیاز به بیهوشی دارد یا نیاز به بی حسی موضعی، با توجه به حجم چربی ناحیه مورد نظر و روش تخلیه چربی مشخص می‌شود.

پیکرتراشی از طریق روش هایی، چون لیپولیز و لیپوماتیک وغیره، چربی‌های اضافی و موضعی بدن را از بین می‌برد و باعث کاهش سایز فرد می‌شود.

هریک از روش‌های پیکرتراشی قابلیت‌های خاص خود را دارند و بهتر است برای انتخاب روش پیکرتراشی به جراح مراجعه کنید و با او مشورت کنید، زیرا جراح با توجه به چربی ناحیه مورد نظر بهترین روش یا ترکیبی از دو روش را به شما می‌گویند.

• این نوع روش برای رسیدن به اندام متناسب، عوارض ندارد.

• همچنین دوره بهبود سخت و طاقت فرسایی نیز ندارد.

• کمی تورم و کبودی در ناحیه‌ای که چربی‌های آن تخلیه شده است، کاملا طبیعی خواهد بود.

هزینه پیکرتراشی:

قیمت پیکرتراشی شکم با پیکرتراشی پا یا دیگر نواحی مختلف بدن متفاوت است و برای تعیین هزینه باید به دکتر مورد نظر مراجعه کنید تا بعد از تعیین ناحیه مورد نظر و روشی که برای پیکرتراشی انتخاب می‌کنید، هزینه به طور دقیق به شما گفته شود.

انتخاب یک پزشک خوب و ماهر در نتیجه نهایی تاثیر بسزایی دارد، به همین علت به خاطر هزینه کمتر زیبایی و سلامت خود را به خطر نیندازید.

پیکرتراشی چگونه انجام می‌شود؟

بر خلاف تصور عموم پیکرتراشی به وسیله دستگاه به خصوصی انجام نمی‌شود، بلکه جهت انجام پیکرتراشی روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی وجود دارد.

هر فردی متناسب با شرایط بدنی‌ای که دارد نیاز به اعمال تغییرات در برخی از نواحی اندام خود دارد، لذا جراح متخصص با بهره وری از تکنیک‌های مختلف اقدام به پیکرتراشی می‌نماید.

۳. عمل بینی

افرادی که برای انجام عمل بینی دکتر حسامی پا پیش می‌گذارند با فکر زیباتر شدن و تغییر واضح در چهره شان زیر تیغ جراحی می‌روند واگر نتیجه عکس انتظارشان باشد به طبع حال خوبی نخواهند داشت.

عمل بینی در ایران با امار روبه رشدی همراه است و همین باعث شده تا جراحان زیبایی ایران در این زمینه جزو بهترین‌های جهان شناخته شوند برای اثبات این نکته همین کافی است که بگوییم پزشکان جراحی پلاستیک ایرانی در طی سال علاوه بر هزاران مراجعه کننده داخلی، توانایی‌های خود را در جراحی زیبایی بینی خارجی‌ها هم ثابت می‌کنند.

از طرفی بینی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد؛ پس برای آنکه به زیبایی برسیم نباید سلامتی را نادیده بگیریم و در مرحله اول با مراجعه به پزشک متخصص سلامتی خود را تضمین کنیم سپس به زیبایی دست بیابیم.

انواع عمل بینی دکتر حسامی به روش بینی باز و بسته:

باید بدانید که جراحی بینی، رینوپلاستی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. روش باز به روشی گفته می‌شود که بین سوراخ‌های بینی یک برش ظریف می‌زنیم که در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند می‌شود، اما در روش بسته برش‌هایی از داخل بینی زده می‌شود.

با این حال در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا می‌شود چرا که برای دسترسی به اسکلت بینی این کار لازم است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین