کد خبر: ۶۲۱۵۲۰
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
جلسه رسیدگی به اتهام یک مفسد اقتصادی در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم و مفاسد اقتصادی اصفهان واقع در ساختمان دادگستری کل استان اصفهان برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

متهم این پرونده جوان ۳۰ ساله‌ای است که در سال ۹۷ از او ۱۷۵ کیسه برنج آلوده به سم آرسنیک کشف شده بود.

در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده، دادستان عمومی و انقلاب شهرضا با قرائت کیفرخواست، گفت: متهم به افساد فی الارض به نام سیدمحمد نبی اصفهانی، اقدام به فک پلمب و برداشت برنج‌های آلوده در شهرضا کرده بود که این برنج‌ها طی عملیاتی کشف شد.

متهم پرونده برنج‌های آلوده پای میز محاکمه

به گفته وی، برنج‌های آلوده‌ای که وارد کشور شده بود قرار بود برای تولید الکل تحویل الکل سازی رازی شود که متهم به این برنج‌ها دسترسی پیدا کرده بود.

وی با اشاره به سوابق متعدد کیفری و اظهارات متهم درخصوص این پرونده، درخواست صدور حکم مجازات برای وی کرد.

سپس سیدمحمد بنی اصفهانی در جایگاه متهم قرار گرفت و قاضی علی مراد نجف پور، اتهام او دایر بر افساد فی الارض به دلیل فک پلمب و برداشت برنج‌های سمی و غیرخوراکی و کشف این برنج‌ها از او را تفهیم کرد.

متهم در دفاع از خود گفت که برنج‌ها در خانه قدیمی پدربزرگش انبار شده بوده و او با جهالت و طمع، خواسته برنج‌ها را به جای کرایه معوق انبار بفروشد، اما هیچ اطلاعی از مسمومیت برنج‌ها نداشته است.

در ادامه وکیل مدافع متهم به دفاع از او پرداخت و اتهام افساد فی الارض را برای موکلش را نپذیرفت و گفت: طبق قانون مجازات اسلامی اقدام موکلش افساد فی الارض نیست.

دادستان شهرضا، اما بار دیگر به کیفرخواست متهم اشاره کرد و گفت: اتهام افساد فی الارض باتوجه به قوانین موجود و اقدام او به توزیع برنج‌های آلوده در شرایط حساس اقتصادی و اخلال در نظم عمومی درباره متهم مصداق دارد.

در نهایت و پس از اینکه متهم آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد ختم رسیدگی به پرونده اعلام و مقرر شد حکم دادگاه طی روز‌های آینده صادر شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین