کد خبر: ۶۲۱۶۸۳
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
استاندار فارس مطرح کرد:
استاندار فارس بر لزوم‌ توجه به محتوا در فضاهایی همچون باغ ایرانی تاکید کرد و افزود: مناسبات، آئین‌ها، تعاملات گروهی و ایجاد خاطرات جمعی از مصادیق تولید محتوا برای این محیط‌ها است که باید به سمت شادی و نشاط حرکت کند.
آفتاب‌‌نیوز :

عنایت الله رحیمی در آیین کلنگ‌زنی باغ ایرانی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری شیراز در ایجاد پروژه‌های فاخر و درخور پذیرش با هدف توسعه و تقویت انسان محوری، این رویکرد را ارزشمند توصیف کرد و گفت: بی تردید اجرای چنین پروژه‌هایی رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

استاندار فارس از مجموعه شهرداری و شورای شهر شیراز خواست در دو سال آینده اقداماتی همچون راه اندازی خط دو مترو ، رساندن خط ۳ به مراحل قابل توجه، پیگیری روند اجرای پروژه‌هایی هچون محور زندیه و محور عرفان را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

لزوم‌ توجه به محتوا در فضاهایی همچون باغ ایرانی

رحیمی تاکید کرد: ایجاد چنین پروژه‌های فاخر و ارزشمندی به داشته‌های شیراز می‌افزاید.

وی خاطر نشان کرد: در پروژه‌هایی که‌با فضای سبز و طبیعت ارتباط دارد باید به سمت کمترین استفاده از مصالح ساختمانی و منظرهای خشک و بی روح حرکت کنیم.

رحیمی ادامه داد: ورود به فضاهای سبزی که نماهای سنگی و ساختمانی دارد اغتشاش ذهنی ایجاد می کند.

وی با عنوان این مطلب که وجود شادی و امید نیز در کنار فراز و نشیب‌ها نیاز است، اظهار کرد: بی تردید غم گساری از جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادی در دستیابی به توسعه و توفیق در تحولات موثر است.

رحیمی یاد اور شد: در انتخاب این محتواها باید همخوانی با فرهنگ و مبانی مذهبی با دقت مد نظر قرار گیرد.

استاندار فارس پروژه احداث باغ ایرانی را اقدامی مطلوب و اثر گذار برشمرد و ابراز امیدواری کرد مدیریت شهری در مسیر افزودن به چنین فضاهایی گام بردارد.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر گام هایی در راستای تحقق شعار انسان محوری برداشته اند، گفت: این رویکرد اندوخته ای ارزشمند برای شهر برجای خواهد گذاشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین