کد خبر: ۶۲۱۶۹۰
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری گفتگوی ادیان با رییس جدید آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در این دیدار که با حضور دکتر جواد جهانگیرزاده سفیر و اصغر فارسی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و در محل آن آکادمی انجام گرفت، دو طرف در خصوص تعمیق و گسترش همکاری های علمی و فرهنگی تاکید کردند.

ابوذر ابراهیمی ترکمان در ابتدای سخنان خود با تبریک به مناسبت انتصاب رامیز مهدی اف به پست ریاست آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان که مهم‌ترین قطب علمی این کشور و منطقه قفقاز است، به ظرفیت های موجود برای همکاری های فرهنگی، علمی و تحقیقاتی بین دو کشور با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی و همچنین ظرفیت و پتانسیل عظیم مراکز و دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به همایش ها و کنفرانس های مشترک برگزار شده در سال های اخیر همچون «از خورشیدبانو ناتوان تا پروین اعتصامی» در باکو و همایش «شمس تبریزی» در دانشگاه تبریز گفت: ما از هرگونه همکاری که در راستای قرابت شخصیت های علمی و فرهنگی و تعمیق و توسعه روابط ادبی و فرهنگی دو کشور باشد، استقبال می کنیم و بر اهمیت گسترش همکاری ها واقف هستیم.

ابراهیمی ترکمان در پایان بر ایجاد و انعقاد تفاهمنامه‌های علمی و تحقیقاتی بین آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان و مراکز علمی در ایران تاکید کرد.

رامیز مهدی‌اف، رییس آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان نیز ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی و همچنین جایگاه علمی و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف علمی، به‌ویژه در حوزه های علوم نوین، خواستار همکاری با موسسات علمی و تحقیقاتی ایران در حوزه های مختلف شد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در اولین روز سفر به باکو با الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان و دیروز نیز با ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ این کشور دیدار و در خصوص توسعه همکاری های فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

او به دعوت رسمی دولت جمهوری آذربایجان برای شرکت و سخنرانی در نشست رهبران دینی جهان به این کشور سفر کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین