کد خبر: ۶۲۲۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹

۵۵ سال حبس برای ۱۸ متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان

دادستانی کل عربستان به دنبال تحقیقات درباره ۱۸ متهم فساد از جمله مسؤولان، کارمندان و برخی گروه‌های تجاری اعلام کرد، ۷۲۶ ادله و مدارک مستدل برای محکومیت ارائه کرده و خواستار صدور اشد مجازات برای این متهمان است.
۵۵ سال حبس برای ۱۸ متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت، انتظار می‌رود، متهمان در مجموع به بیش از ۵۵ سال زندان و جریمه‌های مالی بیش از چهار میلیون ریال محکوم شوند.

در میان محکومان این پرونده‌های فساد، مسؤولی قرار دارد که پست اجرایی داشته و از یک تاجر رشوه دریافت کرده، شفافیت شغلی خود را نقض و از نفوذ شغلی خود برای انجام فساد و مشارکت در کلاهبرداری بهره‌برداری کرده و در مجموع به ۱۶ سال زندان و مجازات‌های مالی محکوم شده است.

همچنین تعدادی از کارمندانی که با مسؤول مذکور در اقدامات کلاهبرداری و فساد همکاری داشتند، به احکام مختلف از جمله زندان، جریمه و مصادره اموال محکوم شدند.

یک بارزگان نیز به دلیل پرداخت رشوه به کارمندان آن هم به صورت مستقیم از طریق شرکت خود و کارمندانش، فعالیت تجاری بدون مجوز و جعل اسناد در مجموع به ۱۶ سال زندان و مجازات‌های مالی محکوم شد.

طبق درخواست دادستانی کل، احکام قضایی صادره شامل تعدادی از گروه‌های تجاری نیز شد و این گروه‌ها مطابق آیین‌نامه مجازات مربوطه، به جریمه مالی و محرومیت از عقد قرارداد با طرف‌های دولتی به مدت محدود محکوم شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین