کد خبر: ۶۲۲۸۹۸
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: وقایع روز‌های اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.
آفتاب‌‌نیوز :

لعیا جنیدی در نشست مشترک شورای هماهنگی امور حقوقی و دستیاران حقوق شهروندی با اشاره به موضوع مسئولیت اجرای قانون اساسی توسط رئیس جمهور اظهار کرد: تنظیم منشور حقوق شهروندی هیچ چیزی نیز جز تکلیف حقوقی رئیس جمهور نیست.

وی ادامه داد: به موجب اصل ۱۱۳ رئیس جمهور مسئولیت اجرای قانون اساسی را دارد؛ و باید برای اجرای مسئولیت خودش که در فصل سوم آمده‌است باید کاری کند. مصداق این عمل می‌تواند متفاوت باشد. مصداقی که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرد ارائه، تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی بوده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: تمام دستگاه‌ها مکلف هستند برای تحقق این منشور جدیت کنند. در نامه رئیس جمهور تکالیف به دستگاه‌ها ارائه شده است.

وی با اشاره به انتظارات عمومی از دستگاه اجرایی گفت: وقایع روز‌های اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.

جنیدی گفت: در این حوادث متوجه شدیم چه قدر بودن شرایط برای ایجاد اعتراضات مسالمت آمیز و جلوگیری از ایجاد بخش خشونت آمیزش مهم است.

وی خطاب به مسئولیت کشوری گفتی دستگاه‌های متفاوت می‌توانند نظراتشان را در باره این موضوع برای بررسی ارائه کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین