کد خبر: ۶۲۳۳۲۰
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز با بیان اینکه با تهدید و ارعاب نمى‌توان بازار خودرو را ساماندهى کرد، افزود: مدام خبر کنترل قیمت‌ها و نظارت بر آنها را از زبان مسئولان مربوط می شنویم اما واقعیت آن است که اینها فقط در حرف است و در عمل مردم شاهد بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار هستند.
آفتاب‌‌نیوز :

هدایت‌الله باقرى اینکه ساماندهى بازار تنها بر اساس عرضه و تقاضا در بازار انجام مى‌شود، ادامه داد: در این صورت مى توان شاهد یک ثبات قیمت در بازار خودرو باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز گفت: در بعضى از سایت‌ها قیمت خودرو پراید را 150 میلیون تومان درج کرده‌اند اما نباید فراموش کرد که چنین قیمت گذارى هایى بى شک بر روى بازار خودرو تاثیر مى گذارد.

تعطیلی ۸۰ درصد بازار خودرو شیراز به دلیل قطعی اینترنت

وى تصریح کرد: در بازار خودروهاى خارجى به این دلیل که واردات انجام نمى شود، عرضه‌اى هم صورت نمى گیرد که در نهایت منجر به گرانى محصولات و اتومبیل هاى خارجى مى شود.

باقرى با بیان اینکه کمبود قطعات و کاهش عرضه سبب شده که در بازار خودروهاى داخلى هم با مشکلات عدیده اى مواجه شویم، بیان کرد: اگرچه قیمت خودروهاى داخلى قبل از افزایش قیمت سوخت گران شد، اما نباید فراموش کرد که عرضه کم هم مزید بر علت شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز با اشاره به اینکه در ایران زمانى که اتومبیل گران مى شود استقبال مردم از خرید خودرو افزایش پیدا مى کند، گفت: اما در این میان، تعداد محدودى از افراد هم هستند که به دلیل اینکه ارزش سرمایه و پس اندازى که دارند کاهش پیدا نکند، اقدام به خرید خودرو مى کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز با بیان اینکه با نظارت تنها، نمى توان بازار خودرو را به تعادل رساند، افزود: عرضه و تقاضا و رقابت از عوامل مهمى است که مى تواند سبب کنترل بازار شود.

فشار آوردن راه حل مناسبی نیست

وى با اشاره به اینکه وارد کردن فشار بر بازار اقدامى صحیح و مناسب نیست، خاظر نشان کرد: شاید بتوان با فشار و تهدید تا چندروزى بازار را کنترل کرد اما این اقدام در دراز مدت به هیچ وجه عملیاتى نخواهد شد، زیرا فروشندگان و بنگاه‌دارانی که زمانى یک محصول را با قیمتى بالغ بر 100 میلیون تومان خریدارى مى‌کند، نظارت و تهدید نمى‌تواند قیمت آن را به 80 میلیون تومان کاهش دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر گرانى بنزین باعث افزایش قیمت خودروهاى کم مصرف مى‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت خودروهاى ایرانى تا قبل از گرانى بنزین حدود 30 میلیون تومان افزایش یافت بنابراین افزایش قیمت بنزین سبب دوچندان شدن قیمت خودروها شد.

باقرى در ادامه با بیان اینکه همزمان با افزایش قیمت بنزین امکان افزایش 100 میلیون تومانى خودروهاى هیبریدى نیز وجود دارد، افزود: این در حالى است که در آینده نه چندان دور شاهد افزایش قیمت خودروهاى کم مصرف و دوگانه سوز هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل شیراز در ادامه با بیان اینکه قطعى اینترنت سبب شده که ارتباط ما کلا با بازار قطع شود، ادامه داد: در جلساتی که با مسئولان استان در این بار ه داشیم هنوز راهکار مناسبى برای تنظیم وضع بازار ارائه نکردند.

باقرى با بیان اینکه قطعى اینترنت سبب شده که 70 الى 80 درصد بازار خرید و فروش خودرو تعطیل شود،گفت: اگرچه در حال حاضر به دلیل نبود خرید و فروش خودرو یک رکود 100 درصدى در بازار خودرو شیراز حاکم است، اما تمام افراد همچنان منتظرند تا قیمت ها گران شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین