کد خبر: ۶۲۴۱۲۵
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
در برابر معترضان هیچ پاسخی نداریم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: دولت توجه داشته باشد بسیاری از معترضان دسترسی به سایت برای اعلام اعتراض خود ندارند تنها راه اعتراض‌شان رجوع به نمایندگان مجلس و تماس با مجلس است. نمایندگان هم در نهایت نامه‌ای می‌نویسند و دراین اقیانوس اعتراضات کشور می‌اندازند.
آفتاب‌‌نیوز :

عزت‌الله یوسفیان ملا درباره اجرای یارانه معیشتی اظهار داشت: تدوین و اجرای طرح کمک معیشتی با عجله انجام شد و مشکل آفرین بوده است.

وی ادامه داد: براساس قانون پرداخت یارانه، تعیین دهک‌ها، سقف مبلغ و نوع یارانه اینکه در قالب کالا باشد یا نقدی بر عهده دولت است. بنابراین دولت باید این سهرکن مهم در یارانه را تشخیص دهد.

در برابر معترضان هیچ پاسخی نداریم/ مجلس هم معترض است اما نمی‌داند به چه کسی اعتراض کند

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در طول چند سال اخیر بارها حذف دهک‌های بالا از دریافت یارانه نقدی مطرح شده اما دولت هیچ اقدامی در این خصوص نتوانست انجام دهد بنابراین شاهد آن بودیم که حتی افرادی که فوت شده‌اند و یا ساکن کشورهای خارجی هستند هم یارانه نقدی دریافت می‌کردند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه دولت طرح‌های یارانه را گله گشاد طراحی کرده است، گفت: در این سال‌ها دولت هیچ گاه از مجلس درخواستی مبنی بر بررسی دارایی مردم برای تعیین درست دهک‌ها نداشت و تا الان هم بسیار سخاوتمدانه 45 هزار و 500 تومان را بین دهک‌های با درآمد بالا پرداخت کرده است.

وی افزود: هر بار دولت قصد حذف یارانه‌ها را داشت تمام اعتراضات بابت قطع یارانه از دهک‌های پایین که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند، شنیده شد.

این نماینده مجلس با انتقاد به نحوه اجرای طرح کمک معیشتی اظهار داشت: در میانه پرداخت‌های کمک‌های معیشتی هر یک از مسئولان شرایطی را برای دریافت این کمک اعلام می‌کنند. یکی می‌گوید متقاضیان نباید خانه بالای یک میلیارد تومانی داشته باشند و آن یکی می‌گوید اگر سفر خارجی داشته باشند مشمول کمک معیشتی نمی ‌شوند. مشخص است که کاری که با عجله انجام شود، شدنی نیست.

یوسفیان ملا با بیان اینکه وقتی طرحی با عجله به اجرا برسد و طرح شعاری‌تر باشد، خطا بیشتر و در نهایت منجر به تضییع حقوق مردم می‌‍شود، گفت: اعتراضات برای عدم پوشش کمک معیشتی میلیونی است و به چند هزار نفر ختم نمی‌شود و طبیعی است که دولت نمی‌تواند پاسخگوی این تعداد اعتراض نباشد.

وی تاکید کرد: قطعا نمی‌توان دارایی این اعتراضات میلیونی را بررسی کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در این مدت معترضان بسیار زیادی به دفاتر نمایندگان مجلس مراجه کردند اما توان پاسخ به آنها را نداریم، گفت: 16 سال است که در کمیسیون بودجه حضور دارم و از نمایندگانی هستم که در تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها نقش داشتم اما این روزها در مواجه با اعتراض مردم پاسخی ندارم.

یوسفیان ملا با اشاره به ضعف‌های شروط پرداخت کمک معیشتی اظهار داشت: بسیاری از مرزنشینان که اتفاقا از دهک‌های پایین کشور هم محسوب می‌شوند دائما از مرز خارج می‌شوند و یا بیمارانی هستند که با کمک خیرین برای معالجه سفر خارجی داشتند چرا باید این افراد از دریافت یارانه معیشتی حذف شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: وقتی نظام چیزی را به عنوان اصل و مبنا قرار می‌دهد باید خطای آن بسیار کم باشد و یا خطایی نداشته باشد. کمک معیشتی بیت‌المال و پول مملکت است نباید بین دهک‌های پردرآمد توزیع و از کم درآمدها دریغ شود.

وی تاکید کرد: مردم در این مدت تماس فراوانی با ما نمایندگان مجلس داشتند که چرا با اینکه تحت پوشش کمیته امداد هستند اما یارانه معیشتی به آنها تعلق نگرفته است و ما هم از پاسخ به آنها عاجزیم.

این نماینده مجلس افزود: دولت توجه داشته باشد بسیاری از معترضان دسترسی به سایت برای اعلام اعتراض خود ندارند تنها راه اعتراض‌شان رجوع به نمایندگان مجلس و تماس با مجلس است. نمایندگان هم در نهایت نامه‌ای می‌نویسند و دراین اقیانوس اعتراضات کشور می‌اندازند.

یوسفیان با بیان اینکه آقایان با اجرای این‌ها و اجرای غلط آنها دور خود می‌چرخند و مشکلی حل نمی‌شود، گفت: نگرانی آقایان از اینکه افزایش قیمت بنزین و ارایه کمک معیشتی را در مجلس مطرح نکردند این بود که مجلس حتما در مقابل اجرای این برنامه مقاومت می کند. مجلس هم پس از اطلاع مخالفت خود را بیان کرد. در حال حاضر ما نمایندگان مجلس هم حرف‌هایی زیادی داریم اما مانند عامه مردم نمی‌دانیم با چه کسی باید حرف بزنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین