کد خبر: ۶۲۴۱۳۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور:
نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا گفت: بیش از ۴۰۰ نفر در حوادث اخیر البرز دستگیر شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد جواد کولیوند در نشست خبری با رسانه‌ها که امروز شنبه نهم آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه تصمیم گیری در خصوص افزایش نرخ بنزین به سال ۹۴ باز می‌گردد؛ اظهار کرد: سال ۹۴ در بررسی بودجه سال ۹۵ مجلس تصمیمی در خصوص افزایش پلکانی و تک نرخی شدن انرژی گرفت ولی به دلیل در پیش بودن انتخابات، دولت با اجرای آن مخالفت کرد و همین باعث شد در سال ۹۵ و ۹۶ قیمت انرژی افزایش پیدا نکند.

این مسئول گفت: در سال ۹۷ هم مجددا این موضوع مطرح شد ولی این بار مجلس با این افزایش مخالفت کرد که در نهایت مساله افزایش انرژی به امسال موکول شد.برای افزایش قیمت چهار شیوه سهمیه‌ای، پلکانی، دو لیتر برای هر ایرانی در روز و تک نرخی پیشنهاد شد که در نهایت سهمیه ای به تصویب رسید.

در ۷۱۹ نقطه از کشور شاهد اعتراض بودیم/ ۴۰۰ نفر استان البرز دستگیر شدند

کولیوند در پاسخ به اینکه آیا اعلام ناآگاهی سران سه قوه از افزایش قیمت بنزین باعث عصبانی تر شدن مردم نمی شود؟ گفت: سران قوا به طور کامل از افزایش قیمت بنزین باخبر بودند ولی برخی با نحوه اجرای آن مخالف بودند. مگر می شود موضوعی در جلسه سران به تصویب برسد و روئسا از آن مطلع نباشند؟

وی با اشاره به اظهارات روحانی در خصوص اینکه من تا صبح جمعه با از افزایش قیمت بنزین مطلع نبودم افزود: افزایش قیمت بنزین را دولت پیشنهاد داده و باید مسئولیت آن را بپذیرد و این درست نیست کل ماجرا با جملاتی زیر سوال برود.

نماینده کرج در مجلس اظهار کرد: روزانه ۹۴ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود که با بنزین سهمیه ای ۶۰ لیتر، حدود ۷۰ میلیون لیتر از آن مشمول سهمیه می‌شود و حدود ۲۵ لیتر آن آزاد است.

وی در ادامه به تعداد دستگیر شدگان حوادث اخیر اشاره کرد و توضیح داد: بیش از ۴۰۰ نفر در حوادث اخیر البرز دستگیر شدند.  پس از غربالگری حدود۲۰۰ نفر از دستگیرشدگان آزاد شدند.

وی گفت: در روز اول اعتراضات نسبت به گران شدن بنزین، در ۷۱۹ نقطه از کشور شاهد شلوغی و اغتشاش بودیم. پس از بیایانات مقام معظم رهبری میزان اغشاشات به میزان قابل توجهی کاهش یافت و صف مردم و معترضین واقعی از اشرار و اغتشاشگران جدا شد.

کولیوند ادامه داد: نکته جالب دردرگیری های البرز این است که بسیاری از دستگیرشدگان اصلا ساکن این استان نبوده و با برنامه ریزی قبلی و با هدف مشخص از جمله ایحاد ناآرامی و تخریب از سایر استان‌ها به البرز آمده بودند.

این مسئول گفت: هیچ کس مخالف اعتراض از مسیر قانونی نیست ولی قطعا باید با کسانی که می‌خواهند نظم، امنیت و آرامش کشور را به خطر بیندازند برخورد لازم صورت بگیرد. در موضوع برخی موسسات مالی و اعتباری ماه ها شاهد اعتراض مردم در مقابل این موسسات بودیم که این اعتراضات در نهایت نتیجه هم داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
3
آیا کولیوند ...:
" بسیاری از دستگیرشدگان اصلا ساکن این استان نبوده و با برنامه ریزی قبلی و با هدف مشخص از جمله ایحاد ناآرامی و تخریب از سایر استان‌ها به البرز آمده بودند"
از کجای ایران این افراد آمدند؟ نکنه ایرانی هم نبودند نکنه از مریخ آمدند؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
4
یعنی دشمن در719 نقطه کمین کرده بودها..............
فرهودی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
2
یه مقدارتامل کنین می فهمین همه مردم آشوبگرنداحتمالا اشتباه میکنید!!!!!!!!!!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین