کد خبر: ۶۲۴۳۴۶
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
نخست وزیر انگلیس امروز یکشنبه اظهار کرد، در پی حمله تروریستی اخیر در شهر لندن از سوی مظنونی که زودتر از موعد از زندان آزاد شد، در صورت پیروز شدن در انتخابات پارلمانی پیش رو مجازات‌ برخی جرایم جدی را تشدید و تدابیر امنیتی را تقویت خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در حالی که کمتر از دو هفته تا زمان برگزاری انتخابات سراسری این کشور باقی مانده، در مصاحبه‌ای با اندرو مار، مجری شبکه بی.بی.سی گفت: ما قصد داریم در آینده مجازات‌های سختتری برای مجرمان حوزه جرایم خشونت‌آمیز و جنسی و همچنین تروریست‌ها ارائه کنیم.

محافظه‌کاران انگلیس که بوریس جانسون بخشی از آن است، مدتها از اعمال سختگیری پلیس و تشدید مجازات علیه مجرمان مربوط به جرایم تروریستی حمایت کرده‌اند اما در مقابل احزاب مخالف دولت این کشور از حزب حاکم از بابت اعمال کاهش بودجه‌های مضر برای امور امنیتی انتقاد کرده‌اند.

جانسون: در صورت پیروزی در انتخابات مجازات جرایم جدی را تشدید می‌کنم

جانسون در این مصاحبه در تلاش برای فاصله گرفتن از این کاهش بودجه‌ها گفت، چنانچه در انتخابات 12 دسامبر پیروز شود بودجه بیشتری را صرف زندان‌های انگلیس و تقویت مجازات‌ها خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: من کاملا از این بابت تاسف می‌خورم که این فرد (اشاره به عثمان خان، فردی که عامل حمله روز جمعه در شهر لندن معرفی شده) اینطور در خیابان‌های ما رها بوده است. من فکر می‌کنم چنین اتفاقی کاملا منزجر کننده بوده و ما قصد داریم نسبت به آن اقدام کنیم.

جانسون در عین حال جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر را از بابت برخورد با مجرمان ضعیف دانسته و این حزب مخالف دولت را مقصر اعمال قانونی که باعث آزادی زودهنگام برخی زندانیان شده است دانست.

از سوی دیگر جرمی کوربین، در مصاحبه‌ای به اسکای نیوز گفت که معتقد است، تمامی مجرمان محکوم شده از بابت جرایم تروریستی لزوماً نباید مجازات حبس خود را کامل بگذرانند و این اتفاق وابسته به ماهیت مجازات آنها و نحوه رفتار آنها در زندان است.

وی گفت: آزاد شدن آنها وابسته به شرایط و ماهیت مجازات و در عین حال کارهایی که در زندان انجام داده‌اند است.

با این حال نخست وزیر انگلیس در ادامه صحبت‌هایش گفت: من فکر می‌کنم به وضوح ما باید سرمایه‌گذاری بیشتری در نظام قضایی کشورمان داشته باشیم.

همچنین دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس امروز گفت: باید در مواقعی افراد محکوم شده از بابت جرایم تروریستی مجازات حبس ابد دریافت کنند.

این صحبت‌های او به منزله این است، در صورت روی کار آمدن یک دولت محافظه‌کار در انگلیس بعد از انتخابات پیش رو، این دولت به دنبال تشدید مجازات‌های مربوط به برخی جرایم خواهد رفت.

دومینیک راب به اسکای نیوز گفت: ما قبلا هم گفته‌ایم که انتظار داریم جرایم تروریستی جدی حداقل مجازات حبس 14 سال را دریافت کنند. ما فکر نمی‌کنیم این درست باشد که همه مجرمان مرتبط با تروریسم لزوما زمانی از زندان آزاد شوند و از نظر ما برخی از این مجرمان باید تا ابد در زندان باشند و همچنین فکر می‌کنیم مجرمان تروریست باید کاملاً مجازات‌های حبس خود را طی کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین