کد خبر: ۶۲۴۵۱۶
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
افراد سالمندی که دسترسی به سیم‌کارت شخصی ندارند هم می‌توانند برای ثبت درخواست خود شماره ملی و شماره‌حساب واریز یارانه نقدی را در سایت Hemayat.mcls.gov.ir وارد کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس قانون بودجه تنها امکان برقراری یارانه نقدی مجدد برای دو گروه ممکن است و از سوی دیگر از امروز امکان ثبت نام مستقیم برای کسانی که پیامک حاوی کد رهگیری طرح معیشتی دریافت نکرده اند، فراهم شده است.

کسانی که تاکنون یارانه و مبلغ حمایت معیشتی دریافت نکرده‌اند با سردرگمی هر روز به ادارات و سازمان‌های مختلف مراجعه می‌کنند و نمی‌توانند پاسخ مشخصی در این خصوص دریافت کنند.

با اعلام اجرای افزایش قیمت بنزین و واریز درآمد حاصل از آن به‌صورت بسته معیشتی به‌حساب مردم، سامانه 6369 برای ثبت نام جاماندگان این طرح اعلام شد. بر این اساس افرادی که خود را مستحق دریافت بسته معیشتی می‌دانند ولی این بسته حمایتی را دریافت نکرده‌اند با ثبت اعتراض، اجازه بررسی حساب‌های خود را به دولت داده تا در مراحل بعدی پرداخت مشمول این طرح شوند.

اعتراض به عدم دریافت یارانه نقدی

همزمان با اعلام ثبت‌نام جاماندگان بسته معیشتی،عده‌ای از افراد که پیش‌ از این یارانه دریافت نمی‌کردند یا یارانه آنها قطع‌ شده بود نیز خواهان دریافت یارانه نقدی شدند و به سازمان‌ها و ادارات مختلف مراجعه کردند. این افراد و خانوارها به چند گروه تقسیم می‌شوند که بر اساس قانون بودجه به برخی از آنها یارانه نقدی پرداخت نخواهد شد.

گروه اول: افرادی که از سال‌ها پیش انصراف داده یا از ابتدا یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند و یا بیش از هشت ماه از قطع واریز یارانه نقدی آنها می‌گذرد.

گروه دوم: خانوارهایی که به دلیل تغییرات شناسنامه ای( طلاق، تولد، و...) تعداد نفرات خانواده آنها تغییر کرده است.

گروه سوم: خانوارهایی که کمتر از 8 ماه از قطع واریز یارانه نقدی آنها گذشته است.

بنابر اعلام‌سازمان هدفمندی یارانه‌ها در قانون بودجه برای ثبت‌نام جاماندگان یارانه‌نقدی هیچ پیش‌بینی‌نشده است. یعنی خانوارهای گروه اول که تاکنون یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند امکان ثبت‌نام مجدد و درخواست برای دریافت یارانه را ندارند و اصولاً سامانه یا مرکزی برای ثبت‌نام خانوارهای جامانده از یارانه نقدی تعریف‌نشده است.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها روز گذشته در خصوص ثبت‌نام افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کنند اعلام کرد: درخواست بررسی مجدد و ثبت‌نام برای دریافت یارانه‌ای که در طرح حمایت معیشتی دولت تعریف‌ شده است، صرفاً در خصوص بسته حمایتی معیشتی حاصل از منابع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین بوده و در سال جاری هیچ قانون و بودجه‌ای جهت پرداخت یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی به افراد غیرمشمول و یارانه اولی وجود نداشته و پیش‌بینی‌نشده است.

درخصوص خانوارهای گروه دوم، قطع واریز یارانه برای یک عضو خانوار به معنی تشخیص عدم نیازمندی آنها نیست و این خانواده‌ها می‌بایست با پیگیری روند قانونی معرفی‌شده برای طلاق، تولد یا وفات در دفاتر پلیس 10 + یا ثبت‌احوال پیگیر واریز یارانه نقدی خود شوند.

برای خانوارهای دسته سوم که در چند ماه گذشته تحت عنوان عدم نیازمندی با قطع واریز یارانه نقدی مواجه شده‌اند، تنها مکانیسم پیش‌بینی‌شده ثبت اعلام نیازمندی است. پس‌ از این مرحله این افراد اجازه بررسی تراکنش‌های مالی خود را به دولت داده و با گرفتن پرینت حساب، در صورت احراز نیازمندی یارانه آنها مجدداً برقرار می‌شود.

فرآیند این کار به این صورت است که، سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع‌شده، پیش از ورود و ثبت اعتراض در سایت ثبت درخواست برقراری مجدد یارانه نقدی، باید منتظر دریافت پیامکی با سر شماره «یارانه» با متن خانوار شما مشمول حذف دریافت یارانه نقدی است باشند. سپس سرپرستان خانوار باید پس از دریافت این پیامک، با کارت شناسایی معتبر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و پیامک دریافتی را ارائه دهند.

این افراد پس‌ از آن کد رهگیری به شماره سرپرست خانوار پیامک می‌شود و با مراجعه به نشانی yaraneh10.mcls.gov.ir و واردکردن کد ملی سرپرست خانوار و کد ره‌گیری دریافت شده از دفتر پیشخوان اعتراض خود را ثبت کنند.

اعتراض به عدم دریافت بسته معیشتی

همان‌طور که گفته شد برای اعتراض به عدم دریافت یارانه معیشتی (یارانه بنزین) باید با شماری گیری # 6369 * با شماره سرپرست خانوار، کد ملی سرپرست خانوار را وارد کرده و پس از ثبت اعتراض منتظر دریافت پیامکی حاوی کد ره‌گیری باشید. پس از دریافت کد رهگیری با مراجعه به سامانه اعلام‌شده در پیامک یا دفاتر پیشخوان، اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت بسته معیشتی اعلام‌شده و به دولت اجازه می‌دهید حساب‌های شما را بررسی کرده و در صورت احراز نیازمندی، بسته معیشتی دو ماه گذشته را یک‌جا به‌ حساب جاماندگان واریز خواهد شد.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی دولت امروز گفت: کسانی که با ثبت‌نام در سامانه پیامک دریافت نکرده‌اند از صبح امروز (یازدهم آذرماه) فرصت دارند تا به‌جای کد رهگیری که تاکنون برای آنها ارسال نشده شماره‌ حسابی را که یارانه نقدی برای‌شان واریز می‌شود را به‌عنوان کد رهگیری در سایت Hemayat.mcls.gov.ir وارد کنند و از این طریق مراحل اعتراض خود را کامل کنند.

افراد سالمندی که دسترسی به سیم‌کارت شخصی ندارند هم می‌توانند برای ثبت درخواست خود شماره ملی و شماره‌حساب واریز یارانه نقدی را در سایت Hemayat.mcls.gov.ir وارد کنند.

مراجعه اشتباهی به سازمان‌ مدیریت و برنامه‌ریزی

برخی از خانوارهایی که مشمول دریافت بسته معیشتی نشده یا یارانه آنها قطع‌شده است، به‌ اشتباه یا باراهنمایی نادرست اشخاص دیگر به سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها مراجعه می‌کنند.

لازم به ذکر است که سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی، هیچ نقشی در قطع یا واریز بسته معیشتی یا یارانه نقدی نداشته و وظایف کلان مدیریتی و بودجه‌ای استان‌ها را بر عهده‌دارند.

همچنین ذکر این مورد ضروری است که احراز نیازمندی بسته معیشتی برعهده وزارت تعاون و رفاه اجتماعی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
2
5
دیگه جای نظری هم باقی می‌مونه؟؟؟!!!!!!
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
0
4
من فردی را می شناسم در اداره کار می کند ماهیانه سه ملیون حق ماموریت می گیره حقوق ده ملیونی ماشین خانه مستاجر چرا به ایشان تعلق گرفته این عدالت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
0
5
بسمه تعالی ؛ برای من بازنشسته با درآمد اندک که هیچگونه درآمد دیگری ندام یارانه تعلق نگرفته ؟ پس قشر ضعیف کدام قشر هستند ؟؟؟ حتما هنرمندان که از درآمد میلیاردی برخوردارند و از پرداخت مالیات هم معاف شده اند ؟
میلاد محمودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
5
نمی دونم ما چه گناهی کردیم که سال نودو سه ثبت نام مجدد واسه دریافت یارانه رو انجام ندادیم و باید تا آخر چوب این اشتباه رو بخوریم . بابا ما هم خدایی داریم .
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
5
من یه کارگر معمولی هستم که بیمه تامین اجتماعی دارم که مشخصه من یه کارگر ساده هستم اگه قانون واینجور که میگید چرا بسته حمایتی برای من واریز نشده ،نه ماشین ۵۰۰ میلیونی دارم نه خونه یک میلیاردی ونه سفر خارجی رفتم خیلی راحت از تامین اجتماعی میشه اطلاعات کارگر بگیرید دوتا بچه دارم ولی هیچی تو حسابم نیومده چکار باید بکنم
sali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
0
4
والا ما با دو تا بچه یه خانواده ۴نفره تو یه اتاق ۱۲متری زندگی میکنیم حتی یه زمین خشک و خالی هم نداریم ولی به خاطر شغل همسرمون تراکنش های بانکی بالاست ینی نباید به ما تعلق بگیره؟!
خالق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
0
1
به نظرشماماکه اعتراض زدیم به ماتعلق میگیره ما که نه خونه داریم نه ماشین نه تراکنش بالانمیدونم چرا به مابسته حمایتی ندادن حقوق من زیردومیلیون هست حتمامعیارشون خونه بود چون هرکس خونه داره گرفته ما که هیچی نداریم نگرفتیم باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
1
3
من میگم این چه بساطی است افراد بیکار ویا با در آمد پایین اصلا دید نشدن فقط ماندم چرا اول از همه به کسانی این پول واریز کردن این پول پول تو جیبی روزانه بچه شأن هم نمیشه این همه عدالت از کجا آمده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
2
اون کارگری که شرکتشان تعطیل و ورشکست شدن و حالا از بیمه بیکاری مستمری دریافت میکند هم شامل دریافت بسته نشده است ؟؟؟ پس شامل کدام دسته مردم شده ؟؟؟؟؟
صغری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
1
والا نمیدونم شاملکدوم دسته از مردم شده.منکه شوهرم بیکاره و هیچ شغلی نداره دوتابچه هم داریم ن خونه ون ماشین ون شغل داریم.چرایارانه معیشتی ب ماندادن
منمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
1
منم یک رانند ه ماشین سنیگین ام همیشه تو کار سخت هیچ واریزی نداشتیم حرف دلمون را به که بگم
پیمان طولابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
2
من از سال 93از ثبت نام یارانه جا موندم حالا هرچی میاد به یارانه و کارت یارانه واریز میشه بابا شما که عمرا این سایتو برا ثبت نام ما باز کنید حداقل بگید برا بقبه موارد که هیچی شامل حالمون نمیشه چه .....ن بریزیم؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x