کد خبر: ۶۲۴۵۸۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
 پلیس به شایعه ایجاد اخلال در ویز، برای پنهان کردن موقعیت پلیس در این مسیریاب واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :

اخیرا شایعه ای درباره ایجاد اخلال در مسیریاب ویز، توسط پلیس راهور برای نشان ندادن موقعیت استقرار پلیس و دوربین های ترافیکی در بین رانندگان شنیده می شود. اما به گفته پلیس، نشان دادن موقعیت آنها در نقشه های نرم افزارهای مسیریاب مفید است و پلیس هیچ اخلالی در آن به وجود نیاورده است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور با تاکید بر اینکه نشان دادن جایگاه پلیس و دوربین‌ها در نرم افزار‌های مسیریاب مفید است گفت: پلیس نه برای اعمال قانون و جریمه کردن بلکه برای ساماندهی ترافیک در خیابان‌ها مستقر است. به همین دلیل پلیس هیچگاه خود را مخفی نمی‌کند، بلکه در دید عموم و آشکار است.

پلیس: اخلالی در نرم‌افزار

وی افزود: دیدن جایگاه پلیس با چشم یا روی نقشه مسیریاب‌ها با هم تفاوتی ندارد. همچنین راننده‌ها با دانستن موقعیت پلیس، قوانین را بیشتر رعایت کرده و تردد خود را کنترل می‌کنند.

سرهنگ رازقی با اشاره به اینکه پلیس اخلالی در نقشه‌های مسیریاب‌های خارجی برای نشان دادن موقعیت پلیس ایجاد نکرده است، ادامه داد: اگر نشان دادن موقعیت پلیس در نقشه‌های مسیریاب ها، باعث افزایش رعایت قوانین و انضباط ترافیکی شود، بسیار خوب است و ایرادی ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x