کد خبر: ۶۲۵۱۰۴
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
عضو فراکسیون امید گفت: صبح امروز از دوستان شنیده‌ام «عارف» نامزد انتخابات مجلس نمی‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدعلی وکیلی صبح امروز در وزات کشور در پاسخ به این پرسش که آیا عارف نامزد انتخابات مجلس می‌شود، اظهار کرد: صبح امروز از دوستان شنیدم عارف نامزد انتخابات نمی‌شود.

وی با اشاره به عملکرد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد قوه مقننه، گفت: انتقاد کردن کار ساده‌ای است به ویژه برای آنان که دستی در امور داشته‌اند. پیشتر هم گفتم که آنچه که امروز در کف خیابان است، کارنامه همه مجالس و چپ و راست است بنابراین کسی نمی‌تواند خودش را نسبت به وضع فعلی کشور بی‌تقصیر بداند.

وکیلی: عارف از انتخابات مجلس کنار کشید/ اگر پیام صریح رهبری نبود، افزایش قیمت بنزین متوقف می‌شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس دهم کاستی خودش را داشت و در پس نهادسازی‌هایی که در این سال‌ها شکل گرفت، جایگاهش را از دست داد.

وی ادامه داد: ما امروز شاهد قانون‌گذاری نهادهای مختلفی هستیم و بخشی از وظایف مجلس را عهده‌دار شده‌اند.

این عضو فراکسیون امید درباره اقدامات صورت گرفته از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص عنوان کرد: هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در ابتدا به عنوان بازوی مجمع برای نظارت بر سیاست‌های کلی و به شرط آوردن در صحن مجمع تشکیل شد ولی امروز در عرض مجلس و شورای نگهبان عمل می‌کند.

وی با بیان این که شورای هماهنگی سران قوا که تدبیری بود برای شرایط سخت و شبه جنگی امروز به مسائلی ورود می‌کند که برآیند شرایط جنگی نیست، اظهار کرد: درباره مصوبه بنزین نیز مجلس در گذشته و در برنامه‌های پنجم و ششم مجوز افزایش بر اساس قانون هدفمندی و در روشی پلکانی را داده بود اما اینکه شرایط کنونی اجازه افزایش ۲۰۰ درصدی را می‌داد یا خیر، نیاز به بررسی دارد.

وکیلی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید مورد مشورت قرار می‌گرفتند. ما در ۳ مرحله این پیشنهاد را رد کردیم ولی آقایان به جمع بندی رسیدند و این جمع بندی باید مسئولیت تضامنی برای اعضا این شورا ایجاد میکرد ولی نکرد.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: این مصوبه نه رعایت تاب‌آوری مردم در آن شده است و نه شرایط اقتصادی. در شب عید و شرایطی که کشورهای اطراف در آشوب هستند نباید چنین کاری انجام می‌شد ولی شد. نمایندگان این مساله را گوشزد کرده بودند اما به آن عمل نشد.

وی با اشاره به اظهارات مطرح شده در جهت موافقت با افزایش قیمت بنزین، گفت: داشتن تحلیل اقتصادی صرف درباره بنزین صحیح نیست. افزایش قیمت بنزین روی تورم و سایر کالاها اثر می‌گذارد بنابراین اگر پیام صریح رهبری نبود، این افزایش قیمت با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x