کد خبر: ۶۲۵۶۵۳
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
برآوردها نشان می‌دهد که علاوه بر ۲۵۱ نماینده مجلس دهم که برای دور آینده نام‌نویسی کرده‌اند، جمع کثیری از فعالان سیاسی به ویژه کسانی که در دور گذشته موفق به ورود به پارلمان نشده‌اند در این دوره نام‌نویسی کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

مهلت ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی روز شنبه، ۱۶ آذر پایان یافت که به گفته جمال عُرف رئیس ستاد انتخابات کشور، در این مدت ۱۶۱۴۵ نفر برای این دوره از انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند، البته همان‌طور که معاون سیاسی وزیر کشور گفته است، ۲۴۸ نفر از نمایندگان فعلی مجلس نیز برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

در میان افراد زیادی از چهره‌های شناخته شده طیف‌های مختلف در انتخابات نام نویسی کردند. با این حال چهره‌هایی همچون علی لاریجانی محمدرضا عارف و پروانه سلحشوری از افراد شاخصی بودند که ترجیح دادند در این دورهبرای انتخابات ثبت‌نام نکنند.

اصول‌گرایان

ردیف نام استان حوزه انتخابیه سابقه_سمت
1 علی مطهری تهران نماینده ادوار مجلس
2 محمدباقر قالیباف تهران شهردار اسبق تهران
3 محمدرضا پورابراهیمی کرمان نماینده مجلس دهم
4 سید محمد حسینی تهران وزیر فرهنگ و ارشاد دولت احمدی نژاد
5 محمدعلی پورمختار کبودرآهنگ نماینده ادوار مجلس
6 محمد خدابخشی لرستان نماینده مجلس دهم
7 سید قاسم جاسمی کرمانشاه نماینده مجلس دهم
8 سید علی ادیانی تهران نماینده ادوار مجلس
9 سید مرتضی خاتمی زنجان نماینده مجلس دهم
10 محسن کوهکن تهران نماینده ادوار مجلس
11 محمدجواد جمالی‌نوبندگانی کرمان نماینده مجلس دهم
12 مصطفی میرسلیم تهران عضو مجمع تشخیص_ وزیر فرهنگ دولت هاشمی
13 محسن پیرهادی تهران مدیر مسئول روزنامه رسالت- عضو شورای شهر چهارم
14 غلامرضا مصباحی‌مقدم تهران عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
15 حسین سبحانی‌نیا خراسان رضوی نماینده ادوار مجلس
16 ابوالقاسم رئوفیان تهران دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین
17 عبدالحسین روح‌الامینی تهران دبیرکل خانه احزاب
18 مهدی وکیل‌پور تهران دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی
19 محمد حسین فرهنگی آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس
20 سید شهاب‌الدین صدر تهران نماینده ادوار مجلس
21 محمدمهدی زاهدی تهران وزیر علوم دولت احمدی نژاد- نماینده ادوار مجلس
22 وحید یامین پور تهران مجری تلویزیون
23 محمد حسن قدیری‌ابیانه تهران  دیپلمات پیشین ایرانی
24 حسین مظفر تهران عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
25 علاءالدین بروجردی فارس نماینده ادوار مجلس
26 حمیدرضا پشنگ سیستان و بلوچستان نماینده ادوار مجلس
27 هادی مقدسی لرستان نماینده ادوار مجلس
28 محمدرضا امیری کرمان نماینده ادوار مجلس
29 عسکر جلالیان بوشهر معاون پارلمانی دانشگاه پیام نور و نماینده ادوار مجلس
30 علیرضا منادی سپیدان آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس
31 امیرعباس سلطانی چهارمحال و بختیاری نماینده ادوار مجلس
32 عبدالرضا ترابی سمنان نماینده ادوار مجلس
33 موید حسینی‌صدر آذربایجان غربی نماینده ادوار مجلس
34 رضا شیران‌خراسانی خراسان رضوی نماینده مجلس دهم
35 سید محمد حسین میرمحمدی اصفهان نماینده ادوار مجلس
36 ابراهیم نکو تهران نماینده دور نهم مجلس
37 شاهین میرمحمدصادقی فارس نماینده ادوار مجلس
38 موسی غضنفرآبادی کرمان موسی غضنفرآبادی- نماینده ادوار مجلس
39 الیاس نادران تهران نماینده ادوار مجلس
40 فاطمه رهبر تهران نماینده ادوار مجلس
41 لاله افتخاری تهران نماینده ادوار مجلس
42 سید سلمان ذاکر آذربایجان غربی نماینده ادوار مجلس
43 نادر قاضی پور آذربایجان غربی نماینده ادوار مجلس
44 منصور حقیقت پور اردبیل نماینده ادوار مجلس
45 حسن کامران دستجردی اصفهان نماینده ادوار مجلس
46 ابوالفضل ابوترابی اصفهان نماینده ادوار مجلس
47 صادق طباطبائی‌نژاد اصفهان نماینده مجلس دهم
48 عزیز اکبریان البرز نماینده ادوار مجلس
49 محمدجواد کولیوند البرز نماینده ادوار مجلس
50 شادمهر کاظم زاده ایلام نماینده مجلس دهم
51 سیدمجید حسینی خراسان رضوی استاد دانشگاه
52 حسینعلی شهریاری سیستان و بلوچستان نماینده ادوار مجلس
53 داود محمدی قزوین نماینده مجلس دهم
54 صادق خلیلیان تهران وزیر کشاورزی دولت احمدی نژاد
55 احد آزادی خواه همدان نماینده مجلس دهم
56 الهام امین‌زاده تهران معاون حقوقی و دستیارحقوق شهروندی دولت دوزادهم

 

پایداری‌ها

ردیف نام استان حوزه انتخابیه سابقه_ سمت
1 مرتضی آقاتهرانی تهران دبیرکل جبهه پایداری- نماینده ادوار مجلس
2 امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی خراسان رضوی نماینده ادوار مجلس
3 جواد کریمی‌قدوسی خراسان رضوی نماینده ادوار مجلس
4 محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی خراسان رضوی نماینده ادوار مجلس
5 مجتبی ذوالنور قم نماینده ادوار مجلس
6 احمد امیرآبادی‌فراهانی قم نماینده ادوار مجلس
7 حمیدرضا حاجی‌بابایی همدان نماینده ادوار مجلس
8 سید محمد جواد ابطحی اصفهان نماینده ادوار مجلس
9 حسن نوروزی تهران نماینده ادوار مجلس
10 علیرضا زاکانی قم نماینده ادوار مجلس
11 حمید رسایی تهران نماینده ادوار مجلس
12 بیژن نوباوه‌وطن تهران نماینده ادوار مجلس
13 فاطمه آلیا تهران نماینده ادوار مجلس
14 سید محمود نبویان تهران نماینده ادوار مجلس
15 مهدی کوچک‌زاده تهران نماینده ادوار مجلس
16 زهره طبیب‌زاده‌نوری تهران نماینده ادوار مجلس
17 محمد سلیمانی تهران نماینده ادوار مجلس
18 حسن نوعی اقدم اردبیل نماینده دوره هفتم مجلس
19 فاطمه آجرلو تهران نماینده ادوار مجلس
20 سید محمدرضا میرتاج‌الدینی آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس
21 سید مهدی هاشمی تهران نماینده ادوار مجلس_ رئیس ستاد انمتخاباتی رئیس در انتخابات96
22 قاسم روانبخش یزد نماینده ادوار مجلس
23 علی خضریان تهران فعال سابق دانشجویی و روابط عمومی نهاد رهبری در دانشگاه

 

اصلاح‌طلبان

ردیف نام استان حوزه انتخابیه سابقه_ سمت
1 محمود صادقی تهران نماینده مجلس دهم
2 حشمت الله فلاحت پییشه کرمانشاه نماینده ادوار مجلس
3 مجید انصاری تهران عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام- معاون پارلمانی دولت یازدهم
4 شهیندخت مولاوردی تهران معاون رئیس‌جمهور دولت یازدهم و دوازدهم
5 مسعود پزشکیان آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس و وزیر بهداشت دولت خاتمی
6 علیرضا محجوب تهران نماینده ادوار مجلس
7 الیاس حضرتی تهران نماینده ادوار مجلس
8 محمدعلی وکیلی تهران نماینده مجلس دهم
9 سید فرید موسوی تهران نماینده مجلس دهم
10 محمدرضا نجفی تهران نماینده مجلس دهم
11 غلامرضا حیدری تهران نماینده مجلس دهم
12 مصطفی کواکبیان تهران نماینده ادوار مجلس
13 محسن علیجانی تهران نماینده مجلس دهم
14 علیرضا رحیمی تهران نماینده مجلس دهم
15 مهدی شیخ تهران نماینده مجلس دهم
16 احمد مازنی تهران نماینده مجلس دهم
17 طیبه سیاوشی تهران نماینده مجلس دهم
18 سهیلا جلودارزاده تهران نماینده ادوار مجلس
19 فریده اولادقباد تهران نماینده مجلس دهم
20 فاطمه ذوالقدر تهران نماینده مجلس دهم
21 فاطمه سعیدی تهران نماینده مجلس دهم
22 محمدرضا خباز تهران استاندار دولت یازدهم و دوازدهم
23 پروانه مافی تهران نماینده مجلس دهم
24 محمدرضا بادامچی تهران نماینده مجلس دهم
25 اوالفضل سروش تهران نماینده مجلس دهم
26 داود محمدی تهران نماینده مجلس دهم
27 غلامرضا تاجگردون کهگیلویه و بویراحمد نماینده ادوار مجلس
28 شهروز برزگر کلشانی آذربایجان غربی نماینده مجلس دهم
29 عبدالحمید خدری بوشهر نماینده ادوار مجلس
30 جلال میرزایی ایلام نماینده مجلس دهم
31 علی‌اصغر یوسف‌نژاد مازندران نماینده ادوار مجلس
32 محمود نگهبان‌سلامی خراسان رضوی نماینده ادوار مجلس
33 محمد کاظمی همدان نماینده ادوار مجلس
34 قاسم میرزایی‌نیکو دماوند نماینده مجلس دهم
35 بهروز بنیادی خراسان رضوی نماینده مجلس دهم
36 علی صوفی تهران استاندار دولت خاتمی، هاشمی و میر حسین موسوی
37 هادی غفاری تهران نماینده ادوار مجلس و عضو نیروهای خط امام
38 علی شکوری‌راد تهران دبیرکل حزب اتحاد ملت و نماینده ادوار مجلس
39 احمد حکیمی‌پور تهران عضو سابق شورای شهر تهران و دبیرکل حزب حاما
40 محمد علی افشانی تهران شهردار سابق تهران
41 آذر منصوری تهران عضو شورای مرکزی حزب اتحاد
42 محمد جواد امام تهران معاون وزیر نیرو در دوران اصلاحات مدیرعامل بنیاد باران
43 ابراهیم اصغرزاده تهران نماینده ادوار مجلس و شورای شهر تهران
44 مصطفی سوادکوهی مازندران رئیس خانه احزاب مازندران
45 رحمت‌الله بیگدلی تهران عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت
46 جلال جلالی‌زاده تهران نماینده مجلس ششم
47 قدرت‌الله علیخانی تهران نماینده ادوار مجلس
48 محمد حسین مقیمی تهران قائم‌مقام معاون اجرایی هاشمی رفسنجانی- استاندار دولت دوازدهم
49 نصرالله جهانگرد تهران رئیس سازمان فناوری اطلاعات دولت یازدهم
50 محمدرضا راه‌چمنی تهران نماینده ادوار مجلس
51 ولی آذروش اردبیل نماینده ادوار مجلس
52 پیمان فروزش سیستان و بلوچستان نماینده ادوار مجلس
53 مجید خدابخش اردبیل معاون استانداری آذربایجان غربی و شرقی در دولت یازدهم و دوازدهم
54 علی بختیاری اصفهان نماینده مجلس دهم
55 محمد محمودی شاه نشین تهران نماینده مجلس دهم
56 محمد قمی تهران نماینده ادوار مجلس
57 احمد دنیا مالی گیلان عضو سابق شورای شهر

 

احمدی‌نژادی‌ها

نام استان حوزه انتخابیه سابقه_ سمت
رضا تقی پور تهران وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد
رامین مهمان‌پرست تهران سخنگوی وزارت امور خارجه دولت احمدی نژاد
حسن بیادی تهران نماینده ادوار شورای شهر تهران
ارسلان فتحی پور آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس
زهره الهیان تهران نماینده دور هشتم مجلس
فرشته حشمتیان تهران معاون وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد
علی نیکزاد اردبیل وزیر مسکن دولت احمدی نژاد
سید شمس‌الدین حسینی تهران وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد
مسعود زریبافان تهران معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید دولت احمدی نژاد
محمد طریقت‌منفرد تهران وزیر بهداشت دولت دهم
محمد عباسی تهران وزیر ورزش دولت احمدی نژاد
فاطمه جوادی تهران معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دولت نهم
محموداحمدی‌بی‌غش تهران نماینده ادوار و استاندار خراسان شمالی در دولت دهم
محمود بهمنی البرز رئیس کل بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد

 

اعتدال‌گرایان

ردیف نام استان حوزه انتخابیه سابقه_ سمت
1 نام استان حوزه انتخابیه سابقه_سمت
2 بهروز نعمتی تهران نمایده ادوار مجلس
3 رسول خضری آذربایجان غربی نماینده ادوار مجلس
4 کامبیز مهدی زاده آذربایجان شرقی داماد رئیس جمهور(حسن روحانی)
5 احمد شوهانی ایلام نماینده ادوار مجلس
6 علیرضا دهقان خوزستان مجری تلویزیون و نماینده ادوار مجلس
7 مهرداد لائوج لاهوتی گیلان نماینده ادوار مجلس
8 محمد محمدی انارکی کرمان نماینده مجلس دهم
9 سکینه الماسی بوشهر نماینده ادوار مجلس
10 محمد شاهی عربلو آذربایجان شرقی نماینده ادوار مجلس
11 معصومه آقا پور آذربایجان شرقی نماینده مجلس دهم
12 محمد عباسپور آذربایجان غربی نماینده ادوار مجلس
13 علی جلیلی ششیوان آذربایجان شرقی نمایده مجلس دهم
14 سلام امینی ایلام نمایده مجلس دهم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
3
1
این اصلاح طلبان چی میخوان از سفره انقلاب؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
1
لیستتون سلیقه ایی تنظیم شده...
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
0
0
علی مطهری دور قبل تو لیست اصلاحطلبها نماینده شد. چرا نوشتین اصولگرا؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین