کد خبر: ۶۲۶۰۹۲
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
یوتیوب ساعاتی پیش دسترسی به حساب‌های کاربری رسمی شبکه انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی را بدون اطلاع قبلی مسدود کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر وب‌سایت پرس تی‌وی درباره بسته شدن حساب کاربری پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی در یوتیوب، گفت: گوگل بدون هیچگونه اطلاع قبلی، اکانت شبکه پرس تی‌وی را بست. این در حالی است که ما هرگز قانون و قاعده‌ای را در این پلتفرم، زیر پا نگذاشتیم و همیشه قوانین آن ها را رعایت کردیم.

حبیب عبدالحسین، ادامه داد: معمولا قبل از آنکه کانالی را در یوتیوب مسدود کنند، پیام هشداری را ارسال می کنند اما در مورد پرس تی‌وی، هیچ پیامی دریافت نشد و همزمانی آن با بسته شدن کانال یوتیوب هیسپان تی‌وی، نشان می دهد که بحث محتوا نبوده و اشکالی که گرفته شد این بود که این دو کانال، متعلق به ایران هستند.

عبدالحسین تاکید کرد: این مسئله بیشتر سیاسی است تا اینکه به محتوا مربوط باشد.

مدیر وب سایت و رسانه های اجتماعی شبکه پرس تی وی گفت: این برای چهارمین بار است که شاهد مسدود شدن کانال یوتیوب پرس تی‌وی که نزدیک به ۱۸ هزار مشترک داشت، هستیم. ما در موردهای قبلی، اعتراض خود را به یوتیوب اعلام کردیم اما هرگز پاسخی دریافت نشد؛ درواقع، آن ها هرگز خود را پاسخگو نمی دانند. درحالی که شبکه های اجتماعی به منظور فراهم آوردن بستری برای ارائه دیدگاه های آلترناتیو ایجاد شدند اما بیشتر از آنکه اجتماعی باشند، سیاسی هستند.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم که ما داریم بهای «صدای بی‌صدایان» بودن خود را می پردازیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x