کد خبر: ۶۲۶۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
رنکینگ تکواندوکاران درگرنداسلم؛

شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک

فدراسیون جهانی تکواندو در فاصله کمتر از یک هفته به آغاز رقابتهای گرنداسلم، رده بندی بهترین های این مسابقات را اعلام کرد که نماینده سنگین وزن ایران بهترین جایگاه را در میان ایرانی ها دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سومین مرحله از رقابتهای گرنداسلم طی رویهای ۲۷ تا ۲۹ آذرماه به میزبانی چین در شهر « ووشی» برگزار خواهد شد. این رقابتها به دو دلیل اهمیت ویژه ای برای تکواندوکاران دارد. پرداخت جوایز دلاری قابل توجه و سهمیه المپیک برای نفر اول رنکینگ باعث شده تا این رقابتها مورد توجه بهترین های دنیا قرار بگیرد.

اما در فاصله کمتر از یک هفته تا شروع این مسابقات انتشار رنکینگ بهترین های دو دوره قبلی، برای آنها که تا کنون موفق به کسب سهمیه نشده اند می تواند حائز اهمیت باشد. سجاد مردانی نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم ایران از این دست تکواندوکاران است که به دنبال کسب سهمیه از همین مسیر گرنداسلم است.

شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک

در این وزن «کیودون این» از کره جنوبی با ۹۵۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و سجاد مردانی با ۹۳۰ امتیاز دوم است. نکته مهم اینکه طلای «هوانگی سون» از چین با ۴۸۰.۴۴ امتیاز در رده سوم است. مردانی اگر می خواهد سهمیه المپیک بگیرد باید در چین بوی سکوی نخست ایستاده و به مدال طلا دست پیدا کند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم «جان جونگ» از کره جنوبی با ۱۱۱۰ امتیاز رتبه نخست را در اختیار دارد. آرمین هادی پور در این وزن رتبه ششم را دارد. در وزن ۶۸- کیلوگرم « شوای ژائو» از چین با ۱۳۰۹ امتیاز رتبه نخست را دارد. «دای هون لی» با ۷۷۰ و «بردلی سیندن» از بریتانیا با ۴۵۰ امتیاز دوم و سوم هستند. این سه نفر در رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی نیز نفرات اول تا سوم هستند و همین موضوع باعث شده تا فدراسیون اعلام کند سهمیه میرهاشم حسینی برای المپیک قطعی است.

در بخش بانوان نیز هیچ ایرانی در بین هیچکدام از تکواندوکاران ایرانی شانسی برای کسب سهمیه از این رقابتها را ندارند. نکته ای که شاید از سوی سازمان تیم های ملی نادیده گرفته شده، اینکه در طول سال دو مرحله رقابتهای انتخابی برای گرنداسلم برگزار می شود که هر دو تورنمنت هم امتیازات خاص خود را فقط برای همین رقابتها داشته است. به عبارتی اگر مردانی به یکی از این رقابتها اعزام و موفق به کسب طلا می شد، اکنون با ۱۰۵۰ امتیاز صدرنشین بود و با خیال آسوده به دیدار رقبای خود می رود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین