کد خبر: ۶۲۷۵۴۹
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توضیح حضور خود در نمایشگاه پاییز برگ، با اشاره به چالش‌های محیط زیستی زمین تصریح کرد: ما انسان‌ها نسبت به کره زمین و طبیعت ظلم کردیم.
آفتاب‌‌نیوز :

«سیدعباس عراقچی» روز پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «روز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ به دعوت دکتر سلطانی رییس دانشگاه هنر و خانم زمانی مجری محترم پروژه، دقایقی به بازدید از نمایشگاه «پائیز برگ» که دقیقا در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه برپا شده بود رفتم.»

وی در ادامه پست خود نوشت: "در محیطی به بزرگی میدان مشق، از سر در باغ ملی تا سر در وزارت امور خارجه، دانشجویان دانشگاه هنر یک اثر بزرگ هنری با ابعاد اجتماعی - مفهومی و با استفاده از برگ های پائیزی ترتیب داده بودند. در قسمتی از این نمایشگاه راهرویی از برگ ایجاد شده بود که هنگام راه رفتن در آن، به جای صدای خش خش برگ ها صدای ضجه و ناله، توسط هدفونی که بر گوش ها قرار می گرفت، شنیده می شد. بعد از دیدن و شنیدن این اثر برداشت خود را به خالق آن، آقای وارسته، چنین بیان کردم: «این صدای طبیعت است که زیر پای ما دارد از بین می رود. واقعا بلایی که انسان ها سر محیط زیست می آورند اگر گوش دل باشد همین صدایی که شما ایجاد کردید شنیده می شود. ما واقعا نسبت به کره زمین، نسبت به طبیعت ظلم کردیم، و به قول شما کسانی که سایه سر ما بودند زیر پای ما له می شوند.» ممنونم از این ابتکاری که به خرج دادید."

توضیح عراقچی درباره ویدئو جنجالی

نمایشگاه پاییز-برگ به ابتکار دانشجویان دانشگاه هنر در محوطه وزارت امور خارجه (میدان مشق) برگزار می‌شود و «محمدجواد ظریف» وزیرامورخارجه هم روز دوشنبه از این نمایشگاه بازدید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین