کد خبر: ۶۲۷۸۱۳
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به آمار بالای اقدام به خودکشی زنان در این استان، گفت: میزان دستگیری زنان در رابطه با قتل عمد و غیرعمد توسط زنان در استان نیز میانگین بالایی دارد که باید فکری به حال آن کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیده معصومه دستغیب شنبه ۳۰ آذر در نشست تخصصی بانوان در حوزه کارآفرینی تولید و اقتصاد فارس، با اشاره به تدوین سند وضعیت زنان این استان در سه بخش اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، گفت: این سند تدوین شده و نتایج حاصل از بررسی آن در جامعه جای بحث و تامل دارد.

او به افزایش سن ازدواج دختران، افزایش تعداد زنان خودسرپرست، فرصت‌های شغلی در سطوح پایین و نبود توسعه کافی در روستاها در بخش سلامت و بهداشت در حوزه اجتماعی این سند اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش سیاسی این سند به اعتماد به نفس پایین زنان به عنوان عاملی بازدارنده در مشارکت سیاسی توجه شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس ادامه داد: افزایش نرخ زنان بیکار دارای تحصیلات، رشد قارچ گونه دانشگاه‌ها، عدم مطابقت رشته تحصیلی با نوع اشتغال و افزایش نرخ مهاجرت به شهرها و مراکز استانها از جمله چالش‌های اقتصادی پیش روی بانوان فعال اقتصادی است که در این سند نیز به طور ویژه به آن پرداخته شده است.

دستغیب همچنین معتقد است که درگیری زنان با مسائل خانوادگی و عدم حمایت مسئولین با این قشر باعث شده که مشارکت مدنی بانوان در جامعه به حداقل برسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین