کد خبر: ۶۲۷۹۱۳
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
رئیس شورای شهر تهران از نقش پررنگ گوگرد در انتشار بوی نامطبوع در تهران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن هاشمی صبح امروز پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران در مورد جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شواری اسلامی شهر تهران و حناچی شهردار تهران با بیان این که دو موضوع آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع در دستور بررسی قرار گرفت گفت: علاوه بر شهردار تهران، مدیران و مسوولان اداره کل محیط زیست شهرداری نیز حضور داشتند که تقریبا کل جلسه به بحث انتشار بوی نامطبوع اختصاص داده شد.

وی با بیان این که شهرداری تهران گزارشی ارائه کرد که نمودارها نشان داد که در 23 آذر ماه سطح گوگرد به مراتب بالاتر بود و یک پیک افزایشی داشته است گفت: کارشناسان در حال تحقیق و بررسی هستند.

هاشمی در مورد وضعیت آلودگی هوای تهران نیز با بیان این که در این جلسه سهم هر دستگاه در آلودگی هوا مشخص شد و مسوولان امر گزارشی در این خصوص ارائه کردند گفت: دقت داشته باشید که موضوع آلودگی هوا و انتشار ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون دو موضوع متفاوت است و به گونه‌ای که در حوزه آلایندگی پای آلاینده‌های گازی، کامیون 1.3 درصد، تاکسی 9 درصد، موتور 21 درصد، وانت 9.5 درصد، اتوبوس 0.5 درصد و سهم خودرو سواری 37 درصد بوده است. اما در مبحث تولید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون سهم خودروها 13 درصد، کامیون 15 درصد، و موتور سیکلت‌ها تنها 10 درصد بوده است.

هاشمی با بیان این که کمیسیون اصل نود گزارشی در خصوص سهم دستگاه‌های دخیل در آلودگی هوا منتشر کرده گفت: سهم 9 دستگاه در این حوزه مشخص شده است.

وی در مورد بوی نامطبوع در تهران نیز اظهار کرد: هنوز تکلیف مشخص نشده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که سهم گوگرد بالا رفته است و دقت داشته باشید که کارخانه سیمان مجاور تهران در 150 روز گذشته از مازوت استفاده می‌کرده است و آرادکوه به نظر می‌رسد نقش کمی داشته باشد.

هاشمی در خصوص متروی شهرک‌های اقماری با بیان این که از سال 86 و با بالارفتن جمعیت شهرک‌های اقماری اطراف تهران بحث توسعه حمل و نقل عمومی مطرح شد گفت: الان تعداد شهرک‌ها به 43 شهرک و با حدود 6 میلیون نفر جمعیت رسیده است و به نظر می رسد توسعه حمل و نقل عمومی علی الخصوص مترو به عنوان بهترین وسیله تردد یک الزام است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: بحث متروی اسلامشهر مدتها مسکوت مانده بود اما حالا با تلاش شهرداری اسلامشهر این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل به شهردار تهران نامه زده که 2.5 میلیارد تومان کمک بابت مابه تفاوت بنزین به پلیس راهور بدهید، گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و باید نامه را ببینم.

وی در ابتدای جلسه شورا با سپردن جلسه به نایب رییس شورا، صحن شورا را ترک کرد و در حال خروج از در شورا خطاب به خبرنگاران گفت: آقای رئیسی یک جلسه در مورد آلودگی هوا گذاشتند و باید به آنجا بروم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین