کد خبر: ۶۲۸۱۳۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

عارف: تخریب و تضعیف فراکسیون امید، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی‌سابقه بوده است

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی دوستان اصلاح طلب به جای تعامل و همفکری در جلسات، در فضای مجازی و رسانه ها مطالب خود را مطرح می کنند که مطمئنا این روش وحدت و یکپارچگی جریان اصلاح طلب را تحت الشعاع قرار می دهد، تاکید کرد: تخریب و تضعیف فراکسیون امید و اعضای این فراکسیون، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی سابقه بوده است که امیدوارم این تخریب‌ها هدف‌مند و با انگیزه‌های شخصی نبوده باشد.
عارف: تخریب و تضعیف فراکسیون امید، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی‌سابقه بوده است
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا عارف در نشست مشترک شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با هیات رئیسه فراکسیون امید با اظهار خشنودی از برگزاری این جلسه بر ضرورت تداوم اینگونه جلسات برای هم اندیشی و همفکری در درون خانواده اصلاحات تاکید کرد و گفت: بهتر بود جلسات همفکری بین فراکسیون امید و نهادهای اصلاح طلبی همچون شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بیشتر برگزار می شد تا از نظرات و پیشنهادهای همفکرانمان بهتر استفاده می کردیم.

وی در همین زمینه افزود: برخی دوستان اصلاح طلب به جای تعامل و همفکری در جلسات، در فضای مجازی و رسانه ها مطالب خود را مطرح می کنند که مطمئنا این روش وحدت و یکپارچگی جریان اصلاح طلب را تحت الشعاع قرار می دهد.

رئیس فراکسیون امید، فراکسیون متبوع خود را منشعب از لیست امید در جریان انتخابات مجلس دانست و گفت: تشکیل لیست امید بر اساس رویکرد ائتلافی و راهبرد سلبی یعنی ائتلاف با حامیان دولت و آن هم ائتلاف با حزب اعتدال و توسعه صورت گرفت تا در مجلس دهم افراد تند و افراطی حضور پیدا نکنند.

وی ادامه داد: در مجلس دهم به دنبال تشکیل فراکسیونی با نام فراکسیون اصلاحات بودیم اما برخی پیشنهاد نام امید را برای فراکسیون مطرح کردند که در نهایت نام "امید" برای فراکسیون انتخاب شد. در اولین جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید که در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد عده ای زیرکانه تعداد اعضای جلسه را به صورت انحرافی و برای اینکه مبنایی شود برای وزن این فراکسیون مطرح کردند و همان عدد هم بعدها مبنایی برای متهم کردن فراکسیون امید به ناکارآمدی شد در حالی که ما در مجلس اکثریت نبودیم.

عارف با برشمردن راهبردهای ۳گانه فراکسیون امید گفت: حفظ و ارتقاء سرمایه اجتماعی فراکسیون امید، اعتقاد جدی به خرد جمعی و پایندی به شعار امید و آرامش از راهبردهای فراکسیون امید بود که از زمان تشکیل مجلس دهم تاکنون تلاش کردیم بر اساس این ۳ راهبرد فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه در فراکسیون امید هیچ کس برای خود حق ویژه قائل نیست، تصریح کرد: یکی از موفقیت های فراکسیون امید انسجام خوب فراکسیون است اگرچه همواره با عضوگیری از فراکسیون امید تلاش شد در بین ما شکاف ایجاد کنند اما موفق نشدند.

عارف با بیان اینکه جهت گیری فراکسیون امید نتیجه گرایی است به تعداد جلسات ارکان مختلف فراکسیون امید اشاره کرد و گفت:بر اساس آمار موجود یکی از منظم ترین فراکسیون های مجالس دهگانه از حیث برگزاری منظم ارکان مختلف اعم از هیات رئیسه،شورای مرکزی و مجمع عمومی ،فراکسیون امید است و تاکنون ۳۰۵ جلسه ارکان مختلف فراکسیون امید برگزار شده است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری اعضای فراکسیون امید در شوراهای تخصصی از جمله شورای نظارت بر انتخابات شوراها، کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، هیات نظارت بر مطبوعات و شورای پول و اعتبار ،خاطرنشان کرد:در طرح ها و لوایح مهم تصمیمات فراکسیون عمدتا نتیجه بخش بود مانند طرح عفو عمومی، طرح کاهش مجازات اعدام متهمان قاچاقچان مواد مخدر، طرح کاهش محکومیت مجازات حبس تعزیری، اصلاح قانون جرم سیاسی ،تشدید مجازات اسیدپاشی، اخذ تابعیت ایرانی برای فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی و همینطور طرح تشکیل اجتماعات اعتراضی.

رئیس فراکسیون امید همچنین عدم تعامل و ارتباط نزدیک نخبگان و احزاب اصلاح طلب با فراکسیون امید را یکی از مهمترین چالش‌های این فراکسیون دانست و تاکید کرد: تخریب و تضعیف فراکسیون امید و اعضای این فراکسیون ، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی سابقه بوده است که امیدوارم این تخریب‌ها هدف‌مند و با انگیزه‌های شخصی نبوده باشد.

در این جلسه که به میزبانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شد، فاطمه سعیدی سخنگوی فراکسیون امید درباره فعالیت کمیته های مختلف این فراکسیون از حمله کمیته رفع حصر گزارشی ارائه کرد.

محمد علی وکیلی دیگر عضو هیات رئیسه فراکسیون امید از خودزنی در جریان اصلاح طلب گلایه کرد و گفت که در مقطعی اصلاحات جامعه محور مطرح بود و اکنون اصلاحات در ساختار قدرت برای تاثیرگذاری بیشتر مطرح است.

عبدالکریم حسین‌زاده نیز طی سخنانی چگونگی تاثیر گذاری فراکسیون امید در اجلاسیه های مختلف را تشریح کرد و گفت زمانیکه در اجلاسیه دوم کاندیدایی برای ریاست مجلس مطرح نکردیم عده ای گفتند چرا برای نشان دادن هویت خود کاندیدا معرفی نکردید زمانی هم که در اجلاسیه چهارم کاندیدا معرفی کردیم همان عده انتقاد کردند که چرا برای ریاست مجلس کاندیدا معرفی کردید.

الیاس حضرتی نیز طی سخنانی ضمن اشاره به نقش آفرینی زنان فراکسیون امید از تحریب رئیس فراکسیون امید گلایه کرد.

محمود صادقی نیز یکی از ویژگی های مثبت فراکسیون امید را رهبری این فراکسیون دانست و ضعف رسانه‌ای فراکسیون امید برای ارتباط با افکار عمومی را پاشنه آشیل این فراکسیون اعلام کرد.

محمدرضا تابش نیز طی سخنانی تاکید کرد که قضاوت برای عملکرد فراکسیون امید باید منصفانه باشد چرا که در فراکسیون امید هیچگاه عهدی که با مردم بستیم فراموش نکردیم.

داوود محمدی دیگر عضو فراکسیون امید نیز از فعالیت این فراکسیون در حوزه آموزش و پرورش و آموزش و تحقیقات گزارشی ارایه کرد.

در این نشست برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

منبع: امیدنامه

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
0
0
جناب تو خودت با ماموریت تخریب اصلاح طلبان آمدی
موضع گیری های ضعیف تو به خواب رفتن فراکسیون امید باعث نابودی اصلاحات بود حالا هم می خواهی ..... کردن به بدنه ی اصلاحات خدمتت را تکمیل کنی
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
0
0
آقاي عارف واقعن در مجلس بد عمل كرديد ، ملت از نمايندگان اميد ناراحتند ، شما هم خيلي با مردم فاصله گرفتيد ، با اين عملكردتان ، چيزي براي اصلاحات بجا نگذاشتيد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
0
0
تویکی حرف نزن................................
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین