کد خبر: ۶۲۸۴۲۲
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
تظاهرکنندگان عراقی از اقدام پارلمان این کشور در تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی که یکی از خواسته‌های آنها در اعتراضات بود، استقبال کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از سایت ارم نیوز، به گفته شاهدان عینی با تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی، صدها تن از معترضان در میدان التحریر بغداد شعار "پیروزی" برای اعتراضات و خواسته‌هایشان سر دادند.

پارلمان عراق روز سه‌شنبه قانون جدید انتخابات پارلمانی را پس از سه هفته اختلاف‌نظر گروه‌های سیاسی بر سر برخی از بندهای آن به تصویب رساند.

خوشحالی تظاهرکنندگان عراقی از تصویب قانون جدید انتخابات

تصویب این قانون به منزله پیروزی جدیدی برای معترضان است که اول دسامبر جاری دولت عادل عبدالمهدی را مجبور به استعفا کرده و آن را تحت فشار گذاشتند تا اینکه پارلمان قانون جدیدی را برای کمیسیون انتخابات به تصویب رساند.

درید المحمودی، یکی از تحصن‌کنندگان میدان التحریر اظهار کرد: عراق مرحله تاریخی را پشت سر می‌گذارد، ما شاهد پایان کار گروه فاسدان و دور کردن آنها از قدرت با برگزاری انتخاباتی شفاف پیش از محاکمه‌شان هستیم.

المحمودی گفت: قانون جدید اجرای انتخاباتی عادلانه را تضمین می‌کند که احزاب مستبد را کنار زده و فضا را برای فعالیت چهره‌های شایسته و باتجربه فراهم می‌کند.

در قانون جدید ساختار مراکز انتخاباتی متعدد در یک استان (یک مرکز انتخاباتی در سطح شهرستان) و نیز کاندیداتوری انفرادی حاکم است و اینها همسو با خواسته‌های معترضان و گروه‌های سیاسی حامی آنهاست.

سعید الماجد، یکی دیگر از تظاهرکنندگان تاکید کرد: اعتراضات تا تحقق تمامی خواسته‌های مردم ادامه خواهند داشت، هدف بعدی انتخاب چهره‌ای مستقل و درستکار برای نخست وزیری دولت موقت و در ادامه برگزاری انتخابات زودهنگام است.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق و یکی از چهره‌های برجسته حامی معترضان توییت کرد: یک خواسته دیگر مردم پس از حمایت مرجعیت عالی قدر، خردمندان و تمامی وطن‌پرستان شریف چه نماینده و چه غیر آنها محقق شد.

وی افزود: قانون انتخابات تمامی حزب‌های فاسد را نابود خواهد کرد، انتظار داریم کمیسیون انتخابات واقعا شفاف و مستقل عمل کند، هرگز اجازه نخواهیم داد غیر از این باشد.

رهبر جریان صدر عراق در ادامه بار دیگر مخالفت خود را با کاندیداتوری مسؤولان سابق برای پست نخست وزیری اعلام کرده و گفت: کاندیدای مردم پیروز خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین