کد خبر: ۶۲۹۰۳۳
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ملایر گفت: سوء مصرف مواد مخدر آسیب جدیدی ‏نیست و در حال حاضر در زمره‌ بزرگترین آسیب‌های اجتماعی در دنیا محسوب می شود.‏
آفتاب‌‌نیوز :

سعید کتابی یکشنبه ۸ دی ماه در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملایر، افزود: مبارزه با مواد مخدر از اولویت‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در این راستا بیشترین آمار شهدا و جانبازان عرصه‌ی مبارزه با مواد مخدر را داریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پیشگیری تقدم بر مبارزه دارد و همگام با مبارزه، درمان نیز از اصولی است و ملایر توفیقات خوبی داشته‌ایم، اظهارکرد: ملایر ظرفیت‌ بالایی در راستای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دارد و آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سمن‌ها بازوی قوی ما در این مسیر هستند.

معاون فرماندار ملایر ادامه داد: به واسطه‌ اجرای طرح کرامت در دو سال گذشته، اقدامات مناسبی با مشارکت همه‌ دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان داشته‌ایم و امیدواریم با پشتیبانی مسئولان استانی همچنان روند آموزش، مبارزه و درمان بخوبی در شهرستان انجام شود.

کتابی با بیان اینکه نیروی انتظامی اقدامات قابل توجهی در راستای مبارزه و کشفیات مواد مخدر داشته است، اظهارکرد: حضور فعال و آگاهانه‌ دادستان ملایر کمک‌ شایانی به امر مبارزه با مواد مخدر در شهرستان داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان نیز با بیان اینکه عرصه‌ مبارزه با مواد مخدر نیازمند به روز رسانی و آموزش های جدیدی است، گفت: همانطور که پدیده‌ مواد مخدر هر روز در حال تغییر است، باید روش های آموزش، مبارزه و درمان نیز به روز شود.

یزدان آزرمی با اشاره به اینکه شیوع روانگردان‌ها زنگ خطری جدی برای همه‌ مسئولان و خانواده‌ها به شمار می رود، خاطرنشان کرد: این موضوع وظیفه‌ ما را در حوزه‌ مبارزه بیشتر می‌ کند و باید جدی تر و گسترده تر عمل کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر، پیشگیری است، گفت: در همین رابطه طرح یاریگران زندگی ابلاغ شده که قابلیت متناسب سازی با هر شهر و منطقه را دارد.

آزرمی تصریح کرد: باید در عرصه مقابله باید هوشمندانه عمل کرده و با توجه به ظرفیت های شهرستان ملایر، باید از قابلیت های سمن ها در امر مبارزه و پیشگیری و صیانت استفاده کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین