کد خبر: ۶۲۹۹۰۲
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۲
مشاور فرمانده کل قوا گفت: از پیامدهای حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، انسجام جبهه مقاومت است.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار حسین دهقان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در مورد اقدام تروریستی آمریکا گفت: از پیامدهای حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، انسجام جبهه مقاومت است. سردار سلیمانی کسی بود که توانست نفس خود را مهار و بر نفس خود غلبه کند و بیان و رفتار او منبعث از مکتب الهی بود تا جایی که می‌توان گفت او یکی از شاگردان تراز یک رهبر انقلاب بود.

وی تصریح کرد: جهاد بی بدیل، تواضع، صبر، دوراندیشی تفکر راهبردی، قدرت فرماندهی صحنه، توان تبدیل راهبرد به تاکتیک، نقش آفرینی در سطوح بلند دیپلماسی و طراحی راهبردی عملیاتی از خصوصیات وی بود. توسعه عزت طلبی و آزادیخواهی و اتکا به خود مواردی بود که در میان اقشار مختلف آن را عینی سازی کرد و خودش در این باره نمونه بود. سردار سلیمانی در حوزه فرماندهی ضمن مهربانی و حلمی که داشت، اما بسیار قاطع و تعیین کننده نیز بود و وی نماد تمام عیار سازندگی است و در تعالی بخشیدن ساختن، نمونه است.

دهقان: در موضع پاسخ مناسب به ترامپ خواهیم بود/ مقابله به مثل معنا ندارد

مشاور فرمانده کل قوا گفت: خواست آمریکا بی ثباتی و نبود استقرار صلح و ثبات در منطقه است و این برای مردم منطقه مشخص شده است. آمریکا با توجه به اینکه جریان مقاومت، امروز با شعار نفی نظام سلطه تبدیل به یک مکتب شده است، به دنبال تغییر رمز مقاومت است، اما آمریکایی‌ها سخت در اشتباه هستند، چون مقاومت به یک مکتب تبدیل شده و کل دنیا را متأثر کرده است.

 سردار حسین دهقان اظهار کرد: می گویند مقابله به مثل می کنید؛ مقابله به مثل معنا ندارد. الان در دنیای استکبار چه کسی را می توان گفت که با یک تار موی سردار سلیمانی برابری کند. از این منظر نمی گوییم. ولی این را می‌گوییم که جبهه مقاومت و همه آزادی‌خواهان عالم در موضع پاسخ دادن مناسب به این اقدام زشت و پلید و احمقانه ترامپ خواهند بود. اتفاق اخیر یک خطای راهبردی بر مبنای یک برآورد به شدت غلط و غیر واقعی در صحنه واقعی بوده است.

صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی نیز درباره سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک دوست، پدر و یک برادر بود. وی آسمانی بود، یاور محرومان و مظلومان بود و در واقع سردار سلیمانی یک انسان جامع و کامل بود.

خرازی تصریح کرد: سردار سلیمانی کسی بود که تا دروازه‌های تکامل یک انسان متخصص و یک انسان الهی و آسمانی پیش رفته بود و وی یاران و دوستان خود را محال بود فراموش کند این‌ها از خصوصیات فردی و شخصیتی سردار سلیمانی بود. نقطه مهم تمایز سردار سلیمانی با دیگران این بود که سردار به قدری در قلب‌ها نزدیک و حاکم شده بود که بدی دشمنان خود را هم نمی‌خواست. حاج قاسم مقاومت را تبدیل به یک مکتب کرد و زمانی که فرماندهی نیروی قدس را به عهده گرفت به علت وسعت فکری که داشت توانست مقاومت را سازماندهی و هدفدار کند و یکی از موفقیت‌های سردار این بود که توانست نظام سلطه را آچمز کند. حاج قاسم توانست میلیون‌ها قلب را در منطقه و جهان تسخیر کند همچنان که امروز در کردستان عراق به مناسبت شهادت سردار، عزای عمومی است و عکس سردار در منزل همه مردم هست و همه برای سردار احترام قائل هستند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: تمام مردم منطقه و دنیای اسلام معتقدند باید پاسخ دندان شکنی به آمریکا داده شود، چون کار آمریکا خلاف قانون و حقوق بین الملل است.

وی درباره نقش سردار سلیمانی در خاموش کردن فتنه مذهبی افزود: قاسم سلیمانی سه هدف عمده داشت و برای رسیدن به اهدافش هیچ قدرتی نمی‌توانست وی را متوقف کند. یکی از اهداف وی ایجاد وحدت قومیتی بود و از پیش قراولان بیداری اسلامی در منطقه بود. وی هم سیاست را اعمال می‌کرد و هم یک فرمانده تمام عیار سیاسی بود، قاسم سلیمانی یک متفکر و صاحب نظریه و دکترین مقاومت بود، شاگردان زیادی را تربیت کرد به طوریکه می‌توان گفت: قاسم سلیمانی در منطقه و ایران تکثیر شده است.

منبع: ایلنا و ایسنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین