کد خبر: ۶۲۹۹۵۸
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی در ایالت فلوریدای این کشور و در تلاش برای جلب حمایت رای‌دهندگان مسیحی انجیلی که اهمیت زیادی برای او دارد، مدعی شد: "خدا حامی ما است".
آفتاب‌‌نیوز :

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که تا کنون سه بار ازدواج کرده، به تجاوز جنسی متهم شده و سابقه مناقشه‌برانگیزی در حوزه تجارت دارد، خودش را قهرمان مسیحیان راستگرا معرفی می‌کند. ترامپ در این سخنرانی به گروهی از این مسیحیان که رای آنها می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای وی تعیین‌کننده باشد، وعده داد "یک پیروزی چشمگیر دیگر را برای اعتقاد و خانواده، خدا و کشور، پرچم و آزادی" رقم خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، او خطاب به جمعیت مستمع سخنرانی خود در کلیسای بزرگ King Jesus International Ministry گفت: "من واقعا معتقدم که خدا حامی ما است."

این اولین تجمع انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۲۰ بود و به این ترتیب او وارد مرحله سخت مبارزه با رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده شده است.

او که با دورنمای محاکمه برای استیضاحش در مجلس سنای آمریکا مواجه است، ابتدا در این کلیسا روی صحنه سخنرانی رفت تا چند کشیش برای او دعا کنند.

پائولا وایت، کسی که اغلب از او به عنوان مشاور معنوی ترامپ یاد شده، ادعا کرد: " هر محراب شیطانی که علیه ترامپ برپا شده در هم شکسته خواهد شد."

اخیرا یک نظرسنجی انجام شده از سوی "انستیتوی پژوهش عمومی مذهب" نشان داد، ۷۷ درصد از جمهوریخواهان سفید پوست مسیحی انجیلی، عملکرد ترامپ در کاخ سفید را تایید می‌کنند هر چند که در نظرسنجی های دیگر به طور کلی اکثر آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ در ریاست جمهوری را تایید نکرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، این مسیحیان انجیلی در خصوص استیضاح ترامپ با اکثریت مطلق ۹۸ درصدی با این استیضاح و برکناری ترامپ مخالفت کردند.

این در حالی است که تیم ترامپ قبل از کریسمس گذشته با مشاهده انتشار سرمقاله‌ای در مجله اختصاصی مسیحیان انجیلی آمریکا موسوم به مجله "مسیحیت امروز" در انتقاد از ترامپ، حمایت از برکناری او از ریاست جمهوری و متهم کردن وی به داشتن "رفتار عمیقا غیراخلاقی" غافلگیر شد.

با این وجود ترامپ در میان این گروه از رای‌دهندگان حامیان زیادی دارد. فرانکلین گراهام که پدرش بیلی گراهام در گذشته یکی از کشیش های سرشناس مسیحیان انجیلی آمریکا بوده و مجله "مسیحیت امروز" را پایه گذاری کرد، گفت: پدر من اگر زنده بود از خواندن این سرمقاله مجله مسیحیت امروز بسیار ناراحت می‌شد.

ترامپ در سخنرانی مذکور مدعی شد که توانسته جلوی آنچه که او "جنگ با مذهب" فرض کرد را بگیرد.

او اظهار کرد: "این انتخابات درباره حیات ملت ما است".

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین