کد خبر: ۶۳۰۵۲۴
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از کاهش ۳۲۰ هزار نفری جمعیت جویای کار کشور در سال جاری خبرداد و گفت: اگر برنامه و نظارت داشته باشیم در شرایط تحریم نیز می‌توانیم فرصت شغلی ایجاد و نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت درحاشیه نشست بررسی گزارش عملکرد وزارتخانه‌های مختلف برای رونق تولید، به خبرنگاران گفت: حدود 320 هزار نفر از تعداد بیکاران کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته کاهش پیدا کرده است که نشان می‌دهد می‌توانیم در شرایط تحریم نیز اشتغال ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در تابستان و پاییز امسال در مقایسه با تابستان و پاییز سال گذشته بر اساس آمار ارائه شده توسط مرکز آمار شاهد افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری بوده‌ایم، گفت: نرخ بیکاری در پاییز امسال در مقایسه با پاییز سال گذشته کاهش یافته و بیکاری در حد ده و شش دهم درصد است.

نوبخت: برنامه داشته باشیم در شرایط تحریم هم می‌توانیم فرصت شغلی ایجاد کنیم

نوبخت افزود: در پاییز سال 98 در مقایسه با پاییز سال گذشته حدود 470 هزار نفر به جمعیت شاغل کشور اضافه شده و این رقم خالص اشتغال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه مجموعه‌ای از برنامه‌ها، شامل برنامه‌هایی در زمینه سیاست‌های فعال بازار کار، بخش صنعت، نوسازی بافت‌های فرسوده، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و بخش کشاورزی به منظور تحقق شعار سال در دولت در نظر گرفته شده است گفت: امسال برای رونق تولید حدود 54 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و طبق موافقتنامه‌ای که امضا کرده ایم، به هر یک از دستگاه‌ها که برنامه‌های رونق تولید را اجرا کنند 20 درصد از منابع اولیه تخصیص پیدا کرده است و با ارائه گزارش کار منابع بعدی را نیز دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با موافقت مقام معظم رهبری بیش از یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای تولید اشتغال اختصاص پیدا کرد و درحال حاضر معادل ریالی آن در خزانه وجود دارد و از این محل 20 درصد اولیه موافقتنامه با دستگاه‌های اجرایی پرداخت شده است، ادامه داد: تنها اقدامی که مشکلات تامین مالی ندارد موضوع تولید اشتغال است.

نوبخت با تاکید بر اینکه اگر برنامه و نظارت داشته باشیم در شرایط تحریم نیز می‌توانیم فرصت شغلی ایجاد و نرخ بیکاری را کاهش دهیم، عنوان کرد: در پاییز امسال نرخ رشد بخش کشاورزی با توجه به نزولات جوی و برنامه‌های کشت گلخانه‌ای به 7 درصد رسید و امیدواریم تا پایان امسال برای فصل‌های آینده نیز بهبود رشد اقتصادی را شاهد باشیم.

نوبخت در پایان افزود: امیدواریم آنگونه که مجامع جهانی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی پیش بینی کرده‌اند در سال 2020 اقتصاد ایران از رکود خارج می‌شود و به رشد مثبت می‌رسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x