کد خبر: ۶۳۰۶۳۲
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
سیدامیر پروین حسینی:
سیدامیر پروین حسینی تهیه کننده فیلم هایی چون «آینه بغل»، «خجالت نکش»، «من سالوادور نیستم»، و ... درمورد راه تامین هزینه های فیلمسازی درصورت شکست در گیشه، تاثیر فیلم بر کارنامه هنری یک تهیه کننده و تاثیر کارگردانی بر موفقیت یک فیلم سینمایی، به گفت و گو پرداخت که در ادامه می خوانید.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدامیر پروین حسینی درمورد منبع تامین هزینه های فیلمسازی گفت: من تاکنون هیچ فیلمی نداشتم که نتواند هزینه خود را دربیاورد. اگر یک فیلمی در زمان اکرانش نتواند هزینه خود را تامین کند، طبیعتا فیلمساز هم نمی تواند فیلم بعدی اش را بسازد. برای جلوگیری از این امر، تا مطمئن نباشم فیلمنامه ای می فروشد، آن را نمی سازم.

او ادامه داد: پول فیلم را قرار است مردم بدهند پس باید برای آنها ساخته شود، به همین منظور اولین چیزی که برای ساخت فیلم به آن اهمیت می دهم قصه و فیلمنامه است که مردم آن را دوست داشته باشند و به دلشان بنشیند.

تهیه کننده فیلم «من سالوادور نیستم» با اشاره به تاثیر وجود فیلم شکست خورده در کارنامه هنری یک فیلمساز بیان داشت: در ایران 90 درصد فیلم ها از بودجه ارگان ها و نهادهای متفاوت ساخته می شوند و حتی این تفکر وجود دارد که اگر فیلم سفارشی شان نفروشد برایشان یک امتیاز محسوب می شود. اینکه فیلمسازی پول هنگفت بگیرد و فیلمش نفروشد اما در ادامه بازهم به آن پول بدهند تا فیلم بسازد مسئله ای است که برای من هم جالب است و چون همچین تجربه ای ندارم و تا حالا فیلم سفارشی نساخته ام نمی توانم درمورد آن اظهار نظر کنم. در حال حاضر درصد بسیار کمی از فیلم ها با بودجه شخصی ساخته می شود که اتفاقا همان ها هم می فروشند.

پروین حسینی در ادامه به تاثیر کارگردانی بر فروش فیلم اشاره کرد و گفت: در سینمای ایران کارگردانی وجود ندارد که همه فیلم هایش فروخته باشد و من به اصطلاح بفروش هیچ اعتقادی ندارم. هر کارگردانی اگر 5 فیلم ساخته باشد، ممکن است تنها یک فیلم آن بسیار موفق بوده باشد و چهار فیلم دیگرش نتیجه مطلوب نداشته باشد.

او افزود: یک کارگردان اگر خودش را به روز کند و سلیقه مردم را در دستش بگیرد می تواند یک فیلم موفق بسازد که شاید دو سال دیگر این اتفاق برایش نیوفتد. به اعتقاد من یک نفر، بدون هیچ دلیلی عامل موفقیت تجاری یک فیلم سینمایی نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین