کد خبر: ۶۳۱۳۱۰
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
چاینا دیلی پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی زبان چین با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا علیه هیچ کشوری مفید نبوده است، نوشت واشنگتن باید بداند ضرر تحریم ها متوجه مردم ایران، زنان و کودکان است و آنها را فقیرتر می کند .
آفتاب‌‌نیوز :

چاینا دیلی روز یکشنبه گزارش کرد آمریکا باید شرایط را تغییر دهد مسیر قبلی را عوض کند این کشور باید بداند که تحریم نه تنها علیه ایران بلکه ضد هیچ کشور دیگری مفید نبوده و نتیجه نداده است.

گزازش می افزاید دو کشور بارها تاکید کرده اند که به دنبال جنگ نیستند و اگرچه در روزهای اخیر دچار منازعات جدی شده اند اما هنوز خطر جدی رویارویی نظامی وجود ندارد و دو کشور می توانند با هم وارد مذاکره شوند.

دونگ مان یوان کارشناس مسایل خاورمیانه از موسسه مطالعات بین المللی چین به این روزنامه می گوید که پیام آمریکا مبنی بر اینکه حاضر به گفت و گو برای رسیدن به صلح است باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت که شاید لحن دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در اظهار نظری درباره صلح در منطقه و علیه ایران تند بود اما مشخصا این کشور کاری انجام نمی دهد و ایران هم تا اندازه در مسیر کاستن از تنش ها قرار گرفته است و این خیلی خوب و راهگشا است.

این کارشناس چینی افزود اظهار نظر آمریکا مبنی بر خودداری از جنگ مهم است زیرا متحدان منطقه ای این کشور هم خواستار درگیری و رویارویی نظامی نیستند و از فرایند صلح و ثبات و تنش زدایی استقبال می کنند.

دونگ گفت برای ایران هم محیط صلح آمیز و با ثبات برای رشد اقتصادی مهم است و به آن نیاز دارد و بهتر است که این کشور نیز تا اندازه ای در برابر طرف مقابل مصالحه و سازش نشان دهد.

گزارش حاکی است گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین هم از این دو کشور خواسته است خویشتنداری بیشتری نشان دهند و اختلافات را از طریق گفت و گو حل و فصل کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین