کد خبر: ۶۳۱۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
تعداد نظرات: ۷ نظر
پلیس توکیو، پایتخت ژاپن در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که در این شهر ۱۴ میلیون نفری، طی سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۵۴۵ هزار کارت شناسایی گم شده با تحویل به ماموران پلیس پیدا شده و که این میزان معادل ۷۳ درصد رقم کل کارت های مفقودی است.
آفتاب‌‌نیوز :

اغلب مردم وقتی گوشی تلفن همراهشان گم می‌شود، افزون بر این که ناراحت می‌شوند، بسیار هم غصه می‌خورند، غصه گوشی از دست رفته که احتمالا به آن علاقه داشته‌اند یا عادت کرده بودند، هزینه جایگزینی گوشی جدید، اطلاعاتی که بازیابی آنها بسیار دشوار و زمانبر است.

اما کشوری در دنیا هست که حداقل ۸۳ درصد مردم آن وقتی گوشی تلفن همراه خود را گم می‌کنند، نه ناراحت می‌شوند و نه فرصت غصه خوردن پیدا می‌کنند، چون گوشی مفقودی به سرعت پیدا می‌شود.

درستکارترین مردم جهان در کدام کشور زندگی می‌کنند؟

پلیس توکیو، پایتخت ژاپن در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که در این شهر ۱۴ میلیون نفری، طی سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۵۴۵ هزار کارت شناسایی گم شده با تحویل به ماموران پلیس پیدا شده و که این میزان معادل ۷۳ درصد رقم کل کارت های مفقودی است. همچنین ۱۳۰ هزار گوشی تلفن همراه، معادل ۸۳ درصد کل مفقودی‌ها توسط پلیس به صاحبان آنها تحویل داده شده و ۶۵ درصد کیف پول‌های گم شده که بالغ بر ۲۴۰ هزار کیف بوده، پیدا شده‌اند. این آمار دو گزاره عجیب دارد که هنوز به آن افزوده نشده است: نخست آن این که این درصد از کشفیات تنها در روز نخست مفقود شدن آنها رخ داده است.دوم این که توکیو از نظر مردم ژاپن شهری است که مردم آن بیشترین فاصله را با ارزش‌های اخلاقی و مذهبی پیدا کرده‌اند.

گذشته از ارزش‌های فرهنگی و مذهبی، ماموران مهربان و قابل اعتماد پلیس مهمترین عامل رواج درستکاری در میان ژاپنی‌هاست. به طوری که نتایج مقایسه دو شهر توکیو و نیویورک نشان می دهد که ۸۸ درصد گوشی های تلفن همراه گم شده در پایتخت توکیو به ماموران پلیس تحویل داده شد ولی این درصد در نیویورک تنها ۶ درصد است. این نسبت در مورد کیف پول ۸۰ به ۱۰ درصد بوده است.

مارک دی وست، استاد دانشگاه میشیگان آمریکا که این بررسی تطبیقی در مورد جامعه ژاپن را انجام داده معتقد است:«اقدام ژاپنی‌ها در بازگرداندن اقلام گمشده به صاحبانشان بیش از آن که ریشه در صداقت بالای آنها داشته باشد، ناشی از ارزش‌ها و هنجارهای سنتی این جامعه است.»

همچنین کازوکو بِهرنز، استاد دانشگاه برکلی آمریکا که مطالعه تطبیقی تفاوت‌های تربیت کودکان در ژاپن پرداخته، خاطر نشان می‌کند:«برای ژاپنی‌ها انجام دادن کاری برای کسی یک زیبایی نهفته و یک پاداش آتی داردو این رویکرد ریشه در تعلق به جمع و جمع‌گرایی گسترده دارد که مهمترین عامل سلامت روان در میان ژاپنی‌هاست.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
15
1
ژاپنی‌ها در حمله به پرل هاربر آمریکا در روز در بامداد روز یکشنبه هفتم دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی برابر با ۱۶ آذر ۱۳۲۰ خورشیدی نزدیک به ۴۰۰۰ هزارسرباز و مردم عادی آمریکا را قتل عام کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام،
ممنون از اطلاعات تاریخی که ارائه فرمودید. ولی متوجه منظور جنابعالی نشدم!
اگر منظور این است که ژاپنی ها هم کار های ناشایست بسیاری انجام داده و حتی انجام میدهند بله تاریخ نشان دهنده آن است همانند هر ملت دیگری مانند ایران خودمان که به عنوان مثال در زمان نادرشاه به هند حمله کردیم و برای این منظور شاید بهتر بود مثال حمله ژاپن به چین را میزدید نه به امریکا که در دوران جنگ جهانی دوم بوده و پرل هاربر بندر نظامی بوده و در واقع تعداد کشته های غیر نظامی بسیار پایین بوده اند، بر خلاف جواب آمریکا به این حمله که دو بمب اتم روی شهر های عادی ژاپن انداختند که هنوز نسل ها بعد آثارش دیده میشود!!!
ولی باز هم متوجه ربط نظر جنابعالی به این خبر نشدم!
حسن
| United Kingdom |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
عزیز من درسته ولی پرل هاربر دامی بود که امریکأیی‌ها و انگلیسی‌ها برای ژاپنی‌ها پهن کرده بودند که آمریکا بتواند وارد جنگ شود و بعدا آنرا دستاویزی برای کشتار ناگازاکی و هیروشیما کرد.
ناشناس
|
Turkey
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
1
چه ریطی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
6
البته ایران ماورای همه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
6
ایران
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
0
0
با توجه به اینکه هیچ گونه اختلاس ، فساد ، فحشا، جرم و جنایت ، ربا و رانتخواری ، عدم ارجح بودن ژن های خوب در کارها وجود نداشته ، بنابراین شایسته اول شدن در جهان است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x