کد خبر: ۶۳۲۷۹۵
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
هیچ‌کدام از مشاوره‌ها و درمان‌ها جواب نداده؛ سارا نمی‌تواند به آن شب شوم فکر نکند. شبی که انفجار حاصل از نشت شیلنگ گاز متصل به بخاری، تالار عروسی در سقز را به قتلگاه ١٢ میهمان تبدیل کرد. مدیر فراری تالار مانگه‌شو سه روز بعد از حادثه دستگیر شد، اما حالا با قرار وثیقه ٤ میلیاردی آزاد است.
آفتاب‌‌نیوز :

چند روزی است که زندگی مشترکش را شروع کرده؛ اما حال و روز یک تازه‌عروس کجا و حال و روز سارا کجا؛ جشن ازدواجش به عزا تبدیل شد. با لباس سفید و آن همه شور و شادی در بهترین شب زندگی‌اش شاهد مرگ بود. مرگ میهمان‌هایش؛ حالا با لباس سیاه زندگی غمبارش را در کنار شوهرش آغاز کرده؛ اما نه می‌تواند بخندد و نه می‌تواند مانع اشک‌هایش شود. بختش به سفیدی لباس عروسش در شب جشن نبود. حتی روانشناسان و پزشکان هم نتوانستند حال این عروس سقزی را بهتر کنند. هیچ‌کدام از مشاوره‌ها و درمان‌ها جواب نداده؛ سارا نمی‌تواند به آن شب شوم فکر نکند. شبی که انفجار حاصل از نشت شیلنگ گاز متصل به بخاری، تالار عروسی در سقز را به قتلگاه ١٢ میهمان تبدیل کرد. مدیر فراری تالار مانگه‌شو سه روز بعد از حادثه دستگیر شد، اما حالا با قرار وثیقه ٤ میلیاردی آزاد است.

روز ١۵ آذر ماه بود که این حادثه تلخ در ۲ کیلومتری جاده روستای ملقرنی رخ داد. انفجاری وحشتناک، درست وقت خوردن شام، میهمانان یک جشن عروسی را به‌شدت شوکه کرد. در عرض چند ثانیه، جشن و پایکوبی، رقص و شادی، هیجان و خوشحالی در آن تالار تبدیل به فریاد‌های وحشتناک و سوختن تعدادی از میهمانان شد. به جز ١٢ نفری که در آن شب جان باختند، ٣٨ نفر ازجمله خود داماد مصدوم شدند. حالا ۴۵ روز از آن حادثه می‌گذرد. لقمان و سارا که قرار بود همان شب زندگی مشترک خود را آغاز کنند، سرگردان شدند. سارا در خانه پدرش ماند و داماد هم به دنبال شکایت رفت و پیگیر حال میهمانان شد. میهمانان مصدوم و قربانی که بیشترشان از بستگان داماد بودند. لقمان بیست‌وهشت ساله هنوز هم حال و روز خوبی ندارد و زندگی مشترکش تحت‌ تأثیر این حادثه تلخ قرار دارد. با اینکه همسرش را به خانه خودش آورده ولی این عروس و داماد هنوز هم نمی‌توانند زندگی خوبی در کنار هم داشته باشند.

روزگار سخت عروس و داماد سقزی پس از ۴۵ روز

لقمان که در این حادثه پایش شکست، هنوز هم نمی‌تواند به‌درستی راه برود: «روزی که برای دیدن این تالار رفتیم اصلا به مسائل ایمنی آن توجه نکردیم. در واقع هر کس که برای تالار عروسی می‌رود بیشتر به ظاهر و غذاها و نحوه رسیدگی به میهمانان توجه می‌کند. این مسائل در تخصص من نبود که بخواهم از همان روز اول پیگیر لوله بخاری و گاز باشم. من تقصیری در این ماجرا نداشتم اما عذاب وجدان دارم. حالم اصلا خوب نیست. بیشتر مصدومان و جان‌باختگان از بستگان خودم بودند. مادربزرگم جزء جان‌باختگان این حادثه بود. همه آنها از مدیر تالار شکایت کرده‌اند. آن تالار اصلا ایمن نبود و حتی یک کپسول آتش‌نشانی هم نداشت. این را بعد از حادثه فهمیدیم. مدیر تالار هم بعد از دستگیری با قرار وثیقه آزاد شد تا دادگاه برایش حکم صادر کند. تمام کارهای پرونده را هم وکیل‌مان انجام می‌دهد.»

لقمان هر بار که به دیدن مصدومان و خانواده جان‌باختگان می‌رود، حال و روزش درست مثل شب حادثه بد می‌شود. نمی‌تواند داغداری عزیزانش را تاب بیاورد. وقتی مصدومان را می‌بیند شرمنده می‌شود: «در این مدت همیشه به مصدومان و خانواده قربانیان سر زده‌ام. از دیدن‌شان خجالت می‌کشم. با دیدن غم و سختی‌هایشان عذاب می‌کشم. این مصیبت برایمان واقعا بزرگ بود و تا عمر دارم آن را فراموش نخواهم کرد.»

از طرف دیگر خانواده عروس هم حال و روز خوبی ندارند. دیدن غم و ناراحتی دخترشان و حال و روز مصدومان و خانواده‌های قربانیان آنها را عذاب می‌دهد. میهمانان این جشن عروسی حتی آنهایی که آسیبی ندیدند، شاهد صحنه‌های تلخی بودند و روحیه خوبی ندارند. همین مسأله عروس را ناراحت و افسرده کرده است. کریم، پدر عروس در این‌باره به خبرنگار «شهروند» می‌گوید: «دخترم به‌شدت ناراحت است. از شوک این حادثه بیرون نمی‌آید. او را پیش چند دکتر و روانشناس برده‌ایم. البته دامادم هم پیش روانشناس رفته است، ولی نمی‌توانند فراموش کنند. دخترم حتی حالش بهتر هم نمی‌شود. الان چند روزی است که سر خانه و زندگی خودش رفته، ولی دلش خوش نیست. هر روز که با او صحبت می‌کنم، اشک می‌ریزد و شب‌ها کابوس می‌بیند. ما خودمان هم شوکه‌ایم. به خانواده‌های قربانیان و مصدومان سر می‌زنیم. مرتب پیگیر حال و روزشان هستیم. آنها همگی از مدیر تالار شاکی هستند و مجازات او را می‌خواهند. این موضوع کمی نبود که بشود به‌سادگی از آن گذشت. باید مسببانش مجازات شوند. این حادثه چندین خانواده را داغدار کرده؛ زندگی دخترم که با ‌هزار امید می‌خواست به خانه بخت برود، حالا نابود شده و ما نمی‌دانیم باید چه‌کار کنیم. فراموش‌کردن این مسأله سخت است و با گذشت زمان هم هیچ‌کدام از آن صحنه‌ها از یاد نمی‌رود؛ نه از یاد ما و نه از یاد میهمانان جشن»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
بهاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
1
18
خیلی سخت است خدا صبرتون بده ولی من به عروس و داماد این ماجرا میگم حادثه ای تلخ است که اتفاق افتاده و شما مقصر این حادثه نیستید که خود را سرزنش میکنید. خیلی سخت است خیلی ولی زندگی خودتان را خراب نکنید حتی روح درگذشتگان این حادثه ی تلخ نیز این طوری در عذاب است
کورد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
2
14
واقعا حادثه تلخی بود مام دقیقاا همون شب عروسی داشتیم صب که خبرو شنیدم هممون داغ دار اون اتفاق تلخ سقز شدیم ان شاء الله خدا بهشون صبر بده وخییلی زود این روزایی تلخ از کشورمون رخت ببنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
1
14
سلام عزیزم متاسفم خیلی ناراحت کننده بود مع الوسف کاری از دستمان بر نمیاد ولی زندگی ادامه دارد وباید زندگی کرد اتفاق تلخیست اما باید بدانیم ک از خداوند کمک بخواهیم تا برای ادامه زندگی یاریمان کند زمان میبرد ولی فراموش میشود اما دیرتر ما زندهایم وباید زندگی کنیم از خداوند برایتان صبر آرزو میکنم
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
1
1
باسلام وعرض تسلیت به خانواده های محترم عروس وداماد.میخواستم بدونم درتالاری که کپسول آتش نشانی وجودنداشته چرا وچگونه اداره محترم اماکن مجوز فعالیت این تالارو تاییدکرده؟به نظرمن درحال حاضراین اداره اماکن که بایدپاسخگوی اصلی این واقعه دردناک وناگوار باشد.
زاهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
1
2
انشاءالله خداوند صبرتان دهد خیلی ناراحت کننده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
0
2
خدا به باز ماندگان صبر وبه عروس .داماد سلامتی بدهد....به خدا توکل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
0
3
اداره اماکن اگر در تالاری بزن وبرقص باشه سریع وارد عمل میشه و مدیر تالار رو نقره داغ میکنه اما در اینجور موارد که جون مردم در میان است در خواب بسر میبرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
0
2
میراث فرهنگی.فرماندار.شهردار.اماکن. اصناف.و....مقصر اصلی هستند.بررسی پرونده این حوادث ازطریق دادگستری 10سال طول خواهد کشید.درپایان ماجرا هم خواننده مقصر شناخته میشه.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین