کد خبر: ۶۳۳۳۱۱
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
. مکرون با عصبانیت به آنان گفت: "من کاری که شما در برابرم انجام می‌دهید را دوست ندارم! هر کسی قانون را می‌داند. بروید بیرون"!
آفتاب‌‌نیوز :

سرویس بین‌الملل- "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه در جریان سفر به اسرائیل زمانی که قصد بازدید از کلیسای "سنت ان" را داشت با نیروهای پلیس امنیتی اسرائیل دچار درگیری لفظی شد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ نیروهای پلیس در ابتدا اجازه ورود به او را ندادند در حالی که این کلیسا جزو قلمروی فرانسه محسوب می‌شود. مکرون با عصبانیت به آنان گفت: "من کاری که شما در برابرم انجام می‌دهید را دوست ندارم! هر کسی قانون را می‌داند. بروید بیرون"!

"ژاک شیراک" رئیس جمهوری اسبق فرانسه نیز در سال ۱۹۹۶ میلادی با مشکل مشابهی مواجه شده بود و تا زمانی که نیروهای امنیتی اسرائیل محل را ترک نکردند نتوانست وارد کلیسا شود.

کلیسای سنت ان در سال ۱۸۵۶ میلادی، برای قدردانی عثمانی‌ها از ناپلئون به دلیل حمایت فرانسه از خلافت عثمانی در جنگ کریمه به ناپلئون هدیه داده شد.

مکرون در جریان دیدار از اراضی اشغالی با یهودیان و مسیحیان نیز دبدار کرد و به بخش قدیمی بیت المقدس رفت. او با گذاشتن کلاه کیپا بر سر در دیوار غربی بیت المقدس به نیایش پرداخت. او با مسلمانان در محوطه مسجد الاقصی دیدار داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین