کد خبر: ۶۳۳۷۱۰
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
نتیجه نظرسنجی تازه شبکه «فاکس نیوز» نشان می‌دهد تعداد آمریکایی‌هایی که می‌گویند سنا برای ترامپ را از قدرت برکنار کند، از شمار افرادی که از ادامه کار ترامپ حمایت می‌کنند، بیشتر است.
آفتاب‌‌نیوز :

شبکه «فاکس نیوز» که به همسویی با جمهوری‌خواهان معروف است و شبکه محبوب «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به شمار می‌آید، روز یکشنبه نتایج نظرسنجی‌ای را منتشر کرد که نشان می‌دهد تعداد آمریکایی‌های حامی برکناری ترامپ از شمار آمریکایی‌هایی که خواهان ادامه حضور وی در کاخ سفید هستند، بیشتر است.

بر اساس این گزارش، ۵۰درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، گفته‌اند که معتقدند که سنا باید ترامپ را محکوم و از کار برکنار کند. در مقابل، ۴۴درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که خواهان تبرئه ترامپ و ادامه فعالیت وی به عنوان رئیس‌جمهور هستند.

در نظرسنجی «فاکس نیوز» هم اکثریت با حامیان برکناری ترامپ است

میزان حامیان برکناری ترامپ در میان رأی‌دهندگان دموکرات ۸۱درصد و نسبت مخالفان برکناری او در میان جمهوری‌خواهان، ۸۴درصد اعلام شده است. در بین رأی‌دهندگان مستقل هم ۵۳درصد از محکومیت ترامپ حمایت کرده و ۳۴درصد با این کار مخالفت کرده‌اند.

این نظرسنجی بین روزهای ۱۹ تا ۲۲ ژانویه (۲۹ دی-۲ بهمن) و در میان رأی‌دهندگان بالقوه انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی برگزار شده است. فاکس نیوز ضریب خطای این نظرسنجی را مثبت و منفی ۳ درصد اعلام کرده است.

به نوشته فاکس نیوز، در ژانویه سال ۱۹۹۹ میلادی زمانی که «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور وقت آمریکا درگیر استیضاح بود، تنها ۳۸درصد از رأی‌دهندگان معتقد بودند که سنا باید وی را از کار برکنار کند. در آن زمان، ۶۵درصد رأی‌دهندگان از عملکرد کلینتون به عنوان رئیس‌جمهور رضایت داشتند.

این در حالی است که در نظرسنجی اخیر فاکس نیوز، تنها ۴۵درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که از عملکرد ترامپ راضی هستند. بالاترین میزان رضایت از عملکرد ترامپ با فوریه سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد، زمانی که ۴۸درصد از افراد گفته‌ بودند ترامپ عملکرد رضایت‌بخشی داشته است.

سنا که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، در روزهای اخیر در حال محاکمه ترامپ است. رئیس‌جمهور آمریکا هرچند در مجلس نمایندگان استیضاح شده، اما به دلیل حمایت هم‌حزبی‌هایش، خود را از احتمال محکومیت و برکناری مصون می‌بیند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین