کد خبر: ۶۳۴۴۸۲
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
انتشار خبری با عنوان «جگرکی سیار عامل آلودگی هوای پاکدشت» در حالی امروز در شبکه های مجازی دست به دست و با واکنش‌های مختلف مواجه شد که ممکن است این سوال را در ذهن به وجود آورد که‌ آیا یک جگرکی سیار می‌تواند تا این حد بر ایستگاه سنجش کیفیت هوا اثر بگذارد؟
آفتاب‌‌نیوز :

یوسف رشیدی - متخصص آلودگی هوا - ضمن تایید این احتمال به خاطر حساسیت دستگاه‌های کیفیت هوا به ایسنا گفت: ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا دارای لوله‌های مکش کوچکی هستند که هوای اطراف خود را جمع‌آوری و آن را برای آنالیز به دستگاه می‌فرستد. هر گونه تغییر محیطی مرتبط با آلودگی هوا می‌تواند این دستگاه‌ها را نسبت به آلاینده‌های هوا حساس کند بنابراین این ادعا که استقرار جگرکی سیار در نزدیکی ایستگاه سنجش آلودگی هوا، آلودگی بالایی را در یک منطقه گزارش داده است می‌تواند درست باشد.

واکنش یک متخصص آلودگی هوا به نقش «جگرکی سیار» در کیفیت هوا

وی در توضییح بیشتر اضافه کرد: چنانچه آتشی در نزدیکی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا روشن شود یا حتی چند نفر اقدام به سیگار کشیدن در کنار دستگاه سنجش کیفیت هوا کنند، شاخص‌های آلودگی هوا به طور مقطعی در آن ایستگاه سنجش افزایش پیدا می‌کند.

این متخصص آلودگی هوا در عین حال این را هم گفت که با توجه به حساسیت بالای دستگاه‌های سنجش کیفیت هوا، استانداری تهران و محیط زیست باید نظارت جدی بر محیط پیرامون این دستگاه‌ها داشته باشند و اجازه ندهند که کسی در اطراف این ایستگاه‌ها اقدامی انجام دهد که منجر به بروز چنین مشکلاتی شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین