کد خبر: ۶۳۴۶۷۵
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
دو روز پس از بریگزیت، مقام‌های بریتانیایی امروز (یکشنبه) خواستار یک توافق تجارت آزاد به سبک کانادا از اتحادیه اروپا شدند. در همین حال بوریس جانسون برای ارائه موضع مذاکراتی دولتش آماده می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا به اسکای نیوز گفت، لندن به دنبال توافقی است که تعرفه‌های اندکی تحمیل کند. او حتی گفت، بریتانیا به دنبال تطبیق مقرراتش با اتحادیه اروپا نیست.

بریتانیا در پی توافق تجارت آزاد به سبک کانادا با اتحادیه اروپا

راب گفت: ما کنترل قوانین خود را به دست می‌گیریم، بنابراین نمی‌خواهیم با اتحادیه اروپا و قوانین آن‌ها همسویی بالایی داشته باشیم. ما خواهان همکاری خواهیم بود و انتظار داریم اتحادیه اروپا تعهدات خود را در مورد توافق‌نامه تجارت آزاد به سبک کانادا دنبال کند. این همان چیزی است که ما دنبال می‌کنیم. در اینجا یک فرصت عالی برد-برد وجود دارد.

مقام‌های اتحادیه اروپا، با وجود آنکه اظهارات دوستانه‌ای به مردم بریتانیا پس از جدایی این کشور در شامگاه جمعه بیان کردند، هشدار می‌دهند که کانادا تنها با تطبیق بسیاری از قوانین این کشور با مقررات اتحادیه اروپا، به وضعیت تجارت تا حد زیادی بدون تعرفه دست یافته است. مقام‌های اتحادیه اروپا نگرانند که بریتانیا مشاغل اتحادیه اروپا را تضعیف کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین