کد خبر: ۶۳۴۸۲۰
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
ده‌ها کشور شامل سنگاپور، استرالیا، اندونزی و آمریکا ورود غیرشهروندان خود که در ۱۴ روز گذشته به چین سفر کرده‌اند را ممنوع کرده‌اند در حالی که بیش از ۲۰ ایرلاین پروازها از مبدا و به مقصد چین را به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا معلق کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

شیوع ویروس کرونا در چین باعث شده ده‌ها اقتصاد و ایرلاین جهان سفر به چین را محدود کنند و دومین اقتصاد جهان به میزان فزاینده ای به انزوا کشیده شود.

گفته می‌شود حدود ۱۰ هزار پرواز از زمان شیوع بیماری مرگبار تا ۳۱ ژانویه لغو شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که برای کنترل این ویروس، محدودیت تجارت و سفر به چین ضروری نیست. بلومبرگ در گزارشی به بررسی کشورها، اقلیمها و ایرلاینهایی پرداخته که محدودیتهای سفر به چین را اعمال کرده‌اند.

هنگ کنگ و ماکائو

هنگ کنگ به منظور کاهش ورود مسافران، شش مرز از ۱۴ مرز خود با سرزمین اصلی چین را بسته است. کسانی که به استان هوبی که مرکز شیوع ویروس کرونا است، سفر کرده‌اند حق ورود ندارند. پروازها از مبدا و به مقصد سرزمین اصلی چین نصف شده و پکن صدور مجوز برای شهروندانی که تکی و گروهی به هنگ کنگ سفر می‌کنند را متوقف کرده است.

ماکائو ورود ساکنان ووهان و هوبی بدون گواهی پزشکی که نشان دهد مبتلا به ویروس نیستند را ممنوع کرده است. سایر کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند باید فرمهای گواهی سلامت را تنظیم کنند. بیش از ۱۰۰ پرواز به سرزمین اصلی چین و تایوان از ماکائو لغو شده اند.

تایوان

تایوان ورود ساکنان استان هوبی و جنوب استان گوانگدو را ممنوع کرده و گسترش ممنوعیت برای استانهای بیشتر در صورت لزوم را مردود اعلام نکرده است.

شرکت ماندارین ایرلاینز پروازها از تایوان به ووهان را تا پایان فوریه متوقف کرده است.

سنگاپور

سنگاپور مانع از ورود و ترانزیت افرادی شده که در ۱۴ روز گذشته به سرزمین اصلی چین سفر کرده‌اند. سنگاپور ایرلاینز و سیلک ایر اعلام کرده‌اند که به دلیل محدودیتهای ورود که از سوی مقامات محلی وضع شده است، روال خدمات رسانی به سرزمین اصلی چین را در فوریه کاهش خواهند داد.

اندونزی

اندونزی موقتا پروازها از مبدا و به مقصد سرزمین اصلی چین را از سوم فوریه ممنوع کرد و به کسانی که در هفته‌های اخیر در آنجا بوده‌اند اجازه ورود یا ترانزیت نخواهد داد.

دولت ورود بدون ویزا و صدور فوری ویزا برای شهروندان چینی که در سرزمین اصلی چین زندگی می‌کنند را معلق کرده و از شهروندان خود خواسته است فعلا به این کشور سفر نکنند.

اندونزی پنج ایرلاین داخلی دارد که به چین سفر می‌کنند. ممنوعیت موقت پرواز شامل ایرلاینهای خارجی که از چین به اندونزی پرواز می‌کنند از جمله پروازهای ترانزیتی می‌شود.

فیلیپین

فیلیپین ممنوعیت سفر را که پیش از این برای مسافران از استان هوبی وضع کرده بود به سراسر چین از جمله هنگ کنگ و ماکائو گسترش داد و سفر به این مناطق را برای شهروندان فیلیپینی ممنوع کرده است.

مالزی

مالزی صدور ویزای فوری برای مسافرانی که از استان هوبی وارد می‌شود را معلق کرده است.

تایلند

تایلند همه گردشگران چینی که وارد می‌شوند را به ارایه گواهی سلامت ملزم کرده است.

کره جنوبی

کره جنوبی از چهارم فوریه ورود خارجیانی که در ۱۴ روز گذشته به هوبی سفر کرده یا در آنجا اقامت داشته‌اند را موقتا ممنوع خواهد کرد. سئول همچنین ورود گردشگران چینی بدون ویزا را به جزیره جیجو متوقف خواهد کرد. همچنین گردشگری به مقصد چین را متوقف کرده است.

شرکت کورین ایر پروازها به ووهان را تا ۲۲ فوریه معلق کرده و خدمات به مسیرهای دیگر سرزمین اصلی چین را کاهش خواهد داد. ایر سئول پروازها بین اینچئون و شهرهای ژانگ جیاجی و لین یی را تا زمان نامعلومی متوقف کرده است.

ژاپن

ژاپن از شهروندانش خواسته است به چین سفر نکنند و ورود افرادی که نشانه‌های ابتلا به ویروس کرونا را دارند ممنوع کرده است.

ویتنام

ویتنام به شرکتها دستور داده است دیگر کارگران چینی که پس از تعطیلات سال نو از کشورشان بازگشته اند را نپذیرند. این ممنوعیت شامل حال کارگران خارجی که به مناطق چینی آلوده به این ویروس سفر کرده‌اند می شود.

مقامات هواپیمایی همه مجوزهای پرواز را لغو و صدور مجوزهای پرواز جدید برای ایرلاینهایی که بین این کشور و چین سفر می‌کنند را معلق کرده اند.

استرالیا

استرالیا به جز شهروندان استرالیایی، ساکنان یا اعضای خانواده‌های آنها و خدمه پرواز، مانع ازمورود کسانی خواهد شد که از سرزمین اصلی چین می‌آیند. همچنین به شهروندان خود درباره سفر به چین هشدار داده است.

شرکت کانتاس ایرویز که بزرگترین ایرلاین استرالیا است، از نهم فوریه خدماتش به چین را معلق خواهد کرد.

نیوزیلند

نیوزیلند به خارجیانی که به سفر اصلی چین سفر کرده‌اند اجازه ورود نخواهد داد. این ممنوعیت که از سوم فوریه اجرایی شده است، شامل همه کسانی می‌شود که در ۱۴ روز گذشته به این کشور سفر کرده یا ترانزیت کرده اند. همچنین توصیه کرده است به سرزمین اصلی چین سفر نشود.

ایر نیوزیلند از ۱۸ فوریه تا ۳۱ مارس خدمات خود به شانگهای را از روزانه به چهار روز در هفته کاهش خواهد داد.

هند

هند اعلام کرد دارندگان گذرنامه چین و ساکنان این کشور که ویرای الکترونیکی به هند ندارد، نمی‌توانند وارد شوند.

ایر ایندیا و ایندی گو پروازها بین شهرهای هند و چین را معلق کرده‌اند.

بنگلادش

بنگلادش خدمات صدور فوری ویزرا برای کسانی که از چین وارد می‌شوند را موقتا معلق کرده است.

وزیر خارجه بنگلادش گفته است ما این خدمات را به مدت یک ماه معلق کرده‌ایم و شهروندان چینی که اکنون می‌خواهند به بنگلادش سفر کنند، باید پیش از سفر ویزا دریافت کنند.

پاکستان

پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد پروازها از مبدا و به مقصد چین را پس از چند روز تعلیق ازسرخواهد گرفت.

اسلام آباد گشایش مرز شمالی خود با چین را به تاخیر انداخته بود در حالی که اپراتور بندر کراچی از مقامات خواسته بود اجازه ندهند خدمه کشتی‌های خارجی پیاده شوند.

مالدیو

مالدیو ورود همه مسافران خارجی از چین را ممنوع کرده و پروازهای مستقیم بین دو کشور را معلق کرده است.

نپال

نپال گذرگاه مرزی خود با چین را به مدت ۱۵ روز از ۲۹ ژانویه بسته است.

میانمار

میانمار اعلام کرده که صدور ویزای فوری به همه کسانی که از چین وارد می‌شوند را معلق خواهد کرد.

کره شمالی

کره شمالی در ۲۲ ژانویه مرزهای خود را به روی مسافران از مبدا چین بست.

مغولستان

مغولستان مرز خود با چین را تا دوم مارس بست.

پاپوا گینه نو

پاپوا گینه نو بنادر و فضای هوایی خود را در ۲۹ ژانویه به روی همه مسافران خارجی از آسیا بست. این کشور فقیر همچنین تنها مرز زمینی خود با اندونزی را بست.

آمریکا و کانادا

آمریکا ورود مسافران خارجی که به چین سفر کرده‌اند و ممکن است باعث شیوع بیماری شوند را ممنوع کرد است مگر این که بستگان نزدیکی در میان شهروندان آمریکایی داشته باشند. پروازها از چین تنها از طریق هفت فرودگاه آمریکا انجام می شود.

وزارت خارجه آمریکا توصیه عدم پرواز به چین را به بالاترین سطح رسانده است.

دلتا ایر لاینز و امریکن ایرلاینز حداقل تا پایان آوریل همه پروازهای خود به چین را متوقف کرده‌اند و یونایتد ایرلاینز خدمات به پکن، شانگهای و چنگدو را از ششم فوریه معلق خواهد کرد.

کانادا از شهروندان خود خواست است از سفرهای غیرضروری به چین خودداری کنند. ایر کانادا پروازها به پکن و شانگهای را متوقف کرده و این تعلیق تا ۲۹ فوریه ادامه پیدا خواهد کرد.

اروپا

فین ایر همه پروازها از مبدا و به مقصد سرزمین اصلی چین را در فاصله ششم تا ۲۹ فوریه لغو خواهد کرد. فرانسه از شهروندانش خواسته است به چین سفر نکنند و ایرفرانس تا نهم فوریه از چین خارج خواهد شد. لوفتهانزا خدمات به چین را تا نهم فوریه معلق کرده است. ایتالیا همه پروازها به چین، هنگ کنگ، ماکائو و تایوان را تا ۲۸ آوریل معلق کرد.

شرکت کی ال ام پروازهای مستقیم به برخی از شهرهای چینی را معلق کرده و شمار پروازهای هفتگی به شانگهای را کاهش داده است.

شرکت ایبریا ایرویز اسپانیا پروازهایش به شانگهای که تنها مسیر پروازی به چین بوده است را تا پایان فوریه معلق کرد.

بریتیش ایرویز سفرهای روزانه به پکن و شانگهای را متوقف کرد و ویرجین آتلانتیک پروازهایش به شانگهای را از اول فوریه به مدت ۱۴ روز پایان داد.

روسیه سفر بدون ویزای گردشگران به چین را موقتا معلق کرد و مانع از ورود شهروندان چینی به این کشور از طریق مرز مغولستان شد. همچنین صدور مدرک برای شهروندان چینی که برای کار وارد روسیه می‌شوند و صدور مجوز استخدام کارگران چینی متوقف خواهد شد.

خاورمیانه

شرکت هواپیمایی مصر پروازها به سرزمین اصلی چین را متوقف کرد. این شرکت به هانگژو، پکن و گوانگژو پرواز داشت.

رژیم صهیونیستی به مسافران خارجی از مبدا چین اجازه ورود نمی‌دهد و شرکت هواپیمایی El Al پروازها به پکن را تا ۲۵ مارس معلق کرد.

مقامات هواپیمایی عمان همه پروازها میان دو کشور را معلق کرده‌اند و قطر ایرویز همه پروازها به چین را از سوم فوریه تا اطلاع ثانوی معلق کرده است.

ترکیش ایرلاینز پروازها به پکن، گوانگژو و شانگهای را تا نهم فوریه معلق کرده است.

عراق اعلام کرده که به خارجیانی که به چین سفر کرده‌اند اجازه ورود نمی‌دهد.

آفریقا

کنیا ایرویز پروازها از مبدا و به مقصد گوانگژو را تا اطلاع ثانوی معلق کرده است.

رویال ایر ماروک پروازهای مستقیم به چین را تا نهم فورهی معلق کرد.

رواندا ایر پروازها از مبدا و به مقصد چین را متوقف کرده و ماه جاری تصمیم خود را بازبینی خواهد کرد.

ایرتانزانیا پروازهای فوریه خود به چین از دارالسلام را به تعویق انداخته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین