کد خبر: ۶۳۵۵۰۶
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از نامگذاری جدید برخی خیابان‌های پایتخت به نام پزشکان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد جواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره نام‌گذاری‌ جدید خیابان‌های پایتخت اظهارداشت: بیش از ۴ دستورالجلسه برای مطرح شدن در صحن شوای شهر در نوبت بوده و به دلیل مطرح بودن موضوعاتی مانند بودجه و عوارض‌،‌ فرصت ارائه دستورالجلسه نام‌گذاری جدید معابر و خیابان‌ها نشده است.

وی افزود: نام‌های جدید ترکیبی از نام شهدا،‌هنرمندان و پزشکان است و از نظر شورایاری‌ها و اهالی محل هم در مورد نام‌گذاری‌ها بهره‌مند شده‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: اسامی پزشکانی که قرار است نام آنها بر خیابان‌های پایتخت نام‌گذاری شود،‌ به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

به منظور نامگذاری و تغییر نام شهرک‌ها، خیابان‌ها، کوی‌ها، ‌میادین، بازارها، سراها، بوستان‌ها، کوچه‌ها، بن‌بست‌ها و اماکن عمومی در داخل حوزه شهری تهران کمیسیون فرعی به نام کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران با حضور سه نفر از اعضای کمیسیون و رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر تهران و مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شورای شهر تهران و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری تهران و یک نفر نماینده منتخب از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی تشکیل می‌شود.

دبیرخانه این کمیسیون در اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری تهران و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری تهران به عنوان دبیر کمیسیون مزبور است.

البته اصلاح آیین‌نامه نامگذاری معابر، یکشنبه سوم آذر روی میز بررسی اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و شورایاران بر اساس مصوبه شورای شهری‌ها به کمیته نام‌گذاری معابر افزوده شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین