کد خبر: ۶۳۵۷۳۸
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
تیم ما بسیار تیم خوبی است. اسکوچیچ هم در 6 سالی که در کرواسی و اسلوونی مربی بوده 5 قهرمانی پشت سر هم آورده، بعد به کویت رفت و آنجا 2 نایب قهرمانی و یک قهرمانی به دست آورد.
آفتاب‌‌نیوز :

مسؤول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: از من برای مسائل مالی تنظیم قرارداد اسکوچیچ کمک خواستند.

صادق درودگر در خصوص اینکه گفته می‌شود نماینده قریب برای انتخابات فدراسیون فوتبال است، اظهار داشت: نه، من نماینده کسی نیستم. شخصیت مستقلی هستم، برای انتخابات نه رأی دارم و نه عضو مجمع هستم. من فقط یک کاندیدا برای انتخابات هیأت رئیسه هستم.

درودگر در خصوص اتفاقات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: هیچ زمانی نمی‌خواهم دروغ بگویم و بر اساس واقعیت می‌خواهم با مردم صادق باشم. تمام افراد مسؤول چه در وزارت ورزش و چه در فدراسیون فوتبال و چه دستگاه‌های نظارتی نقطه نظراتی دارند و همه هم پروتکل‌های خاص خودشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند و شاخصه‌هایی که برای کاندیداهایی در نظر دارند هر کدام ممکن است به سمت کاندیدای خاصی گرایش داشته باشند، ولی نباید فراموش کرد که این دوره از انتخابات انتخابات متفاوتی است و این دوره انتخاباتی است که همگامی همه اعضای مجمع کمتر است.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم به سمتی برویم که استقلال مجمع فدراسیون فوتبال و نظر آنها بر اساس نیازهای کشور و منافع ملی باشد و این به نظر من فرصت خوبی است که تمام کسانی که عضو مجمع هستند بیایند و به سوابق و رزومه و توانایی و دانش افراد مطالعه‌ای داشته باشند و به آن توجه کنند و بر اساس آن رأی بدهند.

او تصریح کرد: اولا شرایط فوتبال اصلا شرایط خوبی نیست. فوتبالی که الان بدهکار است. یک روزی فدراسیون فوتبال 2 میلیارد در حسابش پول داشت و حدود 6.5 میلیون فرانک سوئیس هم از فیفا طلبکار بود. امروز فوتبال ما فوتبال بدهکاری است. فکر می‌کنم حداقل نزدیک به 50-40 میلیارد بدهی داشته باشیم. همه بدهی‌ها روی هم فکر می‌کنم اینقدر باشد.

مسؤول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد شکایت از ویلموتس اظهار داشت: اکنون در حال پروسه شکایت هستیم. آنطور که من شنیده‌ام فدراسیون فوتبال نامه نوشته و مسؤولان حقوقی فوتبال پیگیر هستند. جلساتی هم داشتند اما مجموعا همین قدر است. هر کسی در آغاز کار از منفی 50 میلیارد باید شروع کند.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود طلب ویلموتس 90 میلیارد تومان است عنوان کرد: نه، 90 میلیارد تومان نیست، من دلم می‌خواهد رسانه‌ها سوالات پخته کنند. از شما انتظار دارم سوالاتتان کارشناسی‌شده باشد. ویلموتس ادعایی کرده، سه ماه کار کرده، 2 میلیون یورو گرفته، بر اساس 3 ماه کارکرد او نمی‌تواند 6 میلیون فرانک بگیرد. او خودش فسخ کرده و قطعا فیفا این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قبول می‌کند. تمام آرزوی من این است که استقلال مجمع فدراسیون فوتبال حفظ شود و فدراسیون فوتبال بر اساس ثبات رأی، رأی بدهد. دلم می‌خواست آدم‌های بزرگی که ما داریم می‌آمدند و ثبت‌نام می‌کردند. متأسفانه نمی‌دانم چرا نیامدند.

درودگر در مورد اینکه آدم‌های بزرگ فوتبال به خاطر همین بدهی‌ها برای ثبت‌نام نیامدند، گفت: اگر شما مدیر باشید در بحران باید مدیریت کنید. وقتی شما دلتان برای فوتبال می‌سوزد باید در همین بحران و خطرات بیایید و تلاش کنید. زمانی که صفایی فراهانی یا نوآموز به فوتبال ما آمدند همین شرایط بود. نوآموز 4 میلیون بودجه داشت و 40 میلیون هزینه داشت اما آمد و دلش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دریا زد چون اهل فوتبال بود و دلش برای فوتبال می‌زد و قبول مسئولیت کرد و فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سطح بالایی رساند. قهرمانی آسیا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست آورد. تیم‌های باشگاهی ما قهرمانی به دست آوردند. زحمات زیادی کشیده شد.

وی در مورد حضور بازنشسته‌ها و منعی که در این مورد وجود دارد اظهار داشت: حضور بازنشسته‌ها دو دسته است؛ بازنشسته‌های کشوری و لشکری و بازنشسته‌های تأمین اجتماعی که اگر 65 سالشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پر نکرده‌اند می‌توانند جای دیگری کار کنند. بیمه رد کنند و هیچ منعی نمی‌تواند از نظر قانونی داشته باشد.

مسؤول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بهتر نبود در این مقطع مربی دائم برای تیم ملی انتخاب نشود و تکلیف رئیس فدراسیون فوتبال مشخص شود عنوان کرد: این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بپذیرید که در شرایط کنونی فدراسیون فوتبال وقتی می‌خواهد 7 فروردین بازی داشته باشد قطعا باید دیدارهای تدارکاتی داشته باشد، اردو داشته باشد، برنامه برای دعوت از بازیکنان داشته باشد، برنامه مسابقات تیم ملی و اردوها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با تیم‌های باشگاهی و لیگ هماهنگ کند. وقتی مربی نداشته باشیم نمی‌توانیم اینها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام بدهیم. تا 25 اسفند باید صبر کنیم تا رئیس فدراسیون بیاید و بعد از آن یک هفته طول می‌کشد تا او مربی تیم ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کند و تیم ملی ما باید بدون مربی به آنجا برود و احتمالا باید جناب خراطی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالای سر تیم بگذاریم.

درودگر در مورد اینکه نحوه انتخاب اسکوچیچ مورد انتقاد بسیاری از اهالی فوتبال است و سردار آزمون هم در واکنش به این انتخاب مطلبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در فضای مجازی منتشر کرده، گفت: بازیکنان در اختیار فوتبال کشور هستند. شما در فرصتی قرار دارید که آپشن‌های زیادی در اختیارتان نیست و توانایی انتخاب زیادی ندارید. فرض کنید به شما می‌گویند در این شرایط این مقدورات شما است. مربی‌ای مانند ویلموتس دعوت شده، توانایی خوبی هم داشته اما نتیجه‌ای که مورد نظر شما بوده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست نیاورده و بدهی سنگینی هم برای فدراسیون بالا آورده، ویلموتس مربی کمی نبود و مربی بزرگی بود اما شرایطی در کشور ما به خاطر مبارزاتمان و تحریم‌های ظالمان ایجاد شده و به همین خاطر دستمان زیاد باز نیست. طبیعی است که شما باید با توجه به شرایط و مقدوراتتان انتخاب کنید.

وی ادامه داد: به نظر من فدراسیون خیلی اصولی قدم برداشت، اول به سراغ برانکو رفت، مذاکرات طولانی انجام شد، چون شرایط برانکو با بدهی پرسپولیس گره خورده بود به مشکل خوردند. با قلعه‌نویی که مربی بزرگی است و فکر می‌کنم در کشورمان رقیبی هم ندارد مذاکرات خیلی خوبی شد و تقریبا نهایی شد، اما بالاخره مدیریت باشگاه اعتراض کرد و گفتند نمی‌شود و حتی از سرمربی‌شان خواستند به فدراسیون فوتبال نه بگویند و مردم اصفهان هم این تقاضا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند که چون تیمشان در کورس قهرمانی است، بدون سرمربی نباشد و دستخوش مشکلات نشود.

مسؤول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با اشاره به مذاکره با علی دایی و اینکه او اعلام کرده رد صلاحیت شده تصریح کرد: این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من اطلاع ندارم. در حوزه مسئولیت من نیست اما او هم مربی بزرگی است و کاریزمای خیلی خوبی دارد و می‌توانست به ما خیلی کمک کند. بازیکن و مربی باتجربه و انسان متشخصی است اما به هر حال شرایط مقدور نشد. افراد دیگری بودند، یحیی گل‌محمدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواستند که از شهرخودرو به پرسپولیس رفت. در مورد جواد نکونام و حسین فرکی آنطور که من شنیدم کمیته فنی تلاش‌هایی کرد اما بالاخره نشد. باید واقعیت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر بگیریم و ببینیم این مربی‌ای که به تیم ملی‌مان می‌آوریم چه انتظاری از او داریم.

وی افزود: تیم ما بسیار تیم خوبی است. اسکوچیچ هم در 6 سالی که در کرواسی و اسلوونی مربی بوده 5 قهرمانی پشت سر هم آورده، بعد به کویت رفت و آنجا 2 نایب قهرمانی و یک قهرمانی به دست آورد. بعد به ایران آمد و به ملوان رفت. ملوان همیشه تیم بزرگی بوده که دستخوش مشکلاتی بود. خود من آن زمان مدیرعامل بودم، ‌مشکلاتی بود مانند اینکه مدیرعامل نداشتیم، پول نداشتیم، پول بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداده بودیم. بازیکن نداشتیم. 12 بازیکن از تیم جوانان به بزرگسالان دادیم. او آن تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب پرورش داد و مقام هفتم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست آوردیم. 3 امتیاز هم به خاطر کسر امتیاز انضباطی از دست دادیم. سپس به فولاد رفت و همان موقع که به فولاد رفت همان موقع گفتند 9 بازیکنش کارت جعلی خدمت دارند و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از او گرفتند و با آن تیم پنجم شد. بعد به خونه به خونه رفت. این تیم در نیم فصل اول بین 18 تیم یازدهم بود. در نیم فصل دوم قهرمان شد و قبل از فینال جام حذفی هم به خوزستان رفت و در آنجا به تیم لیگ برتری 4 گل زد و به فینال جام حذفی رفت. از آن طرف هم کیفیت بازی‌های صنعت نفت آبادان با این بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شود با کیفیت بازی‌های تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس مقایسه کرد، اما تیم او در نیم فصل چهارم شد.

دروگر در مورد اینکه گفته می‌شود اسکوچیچ پیشنهاد خودش بوده عنوان کرد: اصلا پیشنهاد من نبوده، من تنها زمانی که اسکوچیچ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دیدم زمانی بود که بهاروند گفت مذاکره مالی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شما انجام بده، چون پیشنهاد او بالا بود. من دیدم پیشنهاد او پیشنهاد معقولی نیست. آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعدیل کردم و تقریبا به نصف رساندم. بعد از آن یک بار هم وقتی من در سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال بودم بهاروند به من زنگ زد به کمیته فنی بیا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و گفتند جریان درآمدها و قراردادهای ایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زمانی که در ملوان بوده توضیح بده، من هم توضیح دادم و رفتم. خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکر در تمام زندگی‌ام در این حوزه‌ها دخالت نکردم، حتی فامیل‌ها و دوستان من تماس می‌گیرند و سفارش بازیکن و مربی می‌دهند و من می‌گویم وارد این حوزه نمی‌شود چون شائبه دارد. من از نظر شخصیت و توانایی به شدت اسکوچیچ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حمایت می‌کنم اما اینکه در مورد اینکه او را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معرفی کنم و یا در قراردادش دخالت داشته باشم اصلا درست نیست و چنین چیزی نبوده است.

مسؤول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد زمان رونمایی از پیراهن‌های تیم ملی فوتبال ایران گفت: صد درصد این کار قرار است انجام شود، شرکت آل‌اشپورت طرح‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که سازمان تیم‌های ملی به آنها داده است را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در حال تهیه است، مبلغی قرار است تهیه و پرداخت شود،‌ ما لباس‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آنها بدهکار بودیم از زمان قبل از قرارداد برای اردوهای تیم‌های ساحلی، جوانان و فوتسال از آنها لباس می‌گرفتند. گروکشی نیست. گفتند ما می‌خواهیم سفارش بدهیم نیاز به پول داریم هیچ مشکلی هم نیست و مشکل آن در حال حل شدن است. کیفیت این لباس‌ها، کیفیت جدیدی است که نمونه آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محمدرضا ساکت در سازمان تیم‌های ملی به صورت پلمپ‌شده در اختیار دارد. لباس‌هایی که جدید می‌آید بر اساس درخواست تهیه شده و برای بازی‌های پیش رو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درودگر در مورد اینکه آیا اسکوچیچ هم در تیم ملی حاشیه‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دنبال خواهد داشت، عنوان کرد: این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من نه پیشگو هستم و نه آنقدر قدرت دارم که بتوانم همه مشکلات کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنم. من فکر می‌کنم در اولین یا حداکثر دومین تیم ملی بازیکنان با اسکوچیچ رفیق می‌شوند. البته من 3 هفته پیش برای یک آکادمی به گنبد رفته بودم و برای راه‌اندازی این آکادمی و کارهایی که مربوط به بچه‌های سیل‌زده بود با سردار آزمون ملاقات داشتم و او به جد به دنبال این بود که به تیم ملی کمک کند و تیم ملی در این شرایطی که دارد قطعا صعود کند. احساس خیلی خوبی از او داشتم که با حمیت و جدیت خاصی به دنبال این بود که تمام کمک خودش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای صعود تیم ملی به جام جهانی داشته باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین