کد خبر: ۶۳۵۹۱۱
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان می دارد که تیم مذاکره کننده و تصمیم گیر درباره سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، با دایی صحبتی نداشته و وی در همان مراحل نخستین بررسی، از فهرست مورد نظر حذف شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نه تنها مذاکره‌ای با علی دایی برای حضور در تیم ملی فوتبال صورت نگرفته که از ابتدا هم چنین برنامه‌ای در دستور کار نبوده است.

 روز گذشته بود که یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان داشت که برخلاف برخی اخبار منتشره در رسانه ها و فضای مجازی، تا کنون مذاکره ای از سوی مقامات رسمی با علی دایی برای هدایت تیم ملی صورت نگرفته است.

اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. وی عنوان کرد: "برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل محمدی فهرست نهایی کاندیداهای مربوط به سرمربی تیم ملی در همان مقطع بودند که در همین خصوص مذاکراتی انجام شد.

در این میان، سیر مذاکرات به صورت منظم و همزمان با گزینه ها توسط فدراسیون فوتبال انجام شد و در نهایت با عنایت به جمیع جهات و مخالفت جدی باشگاه‌های تحت قرارداد برخی سرمربیان و مذاکرات جمعی از گزینه ها با سایر پیشنهادات، دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی برگزیده شد." اما این جملات، چه میزان با واقعیت مطابقت دارد؟ یک بررسی ساده، نتیجه قابل توجهی را نشان می دهد.

* دایی: هیچ صحبتی با من در مورد سرمربی‌گری تیم ملی نشده

علی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. در آن روز عنوان شد که وی گزینه هدایت تیم ملی است اما در مصاحبه های رسمی عنوان داشت که چنین اتفاقی نیفتاده و اصلا مذاکره ای نداشته است. دایی برای رسیدگی به یک پرونده حقوقی فوتبالی به محل فدراسیون رفته بود.

با توجه به صحبت های صریح علی دایی، آیا سخنگوی فدراسیون نباید توضیح دهند که این مذاکرات، با چه کسی، کجا و در چه تاریخی صورت گرفته که دایی از همه چیز بی خبر است؟ این چگونه مذاکراتی است که تصمیم سازان فدراسیون و مسئولانش از آن بی خبر هستند؟

منبع آگاه در فدراسیون فوتبال به خبرنگار فارس عنوان می دارد که تیم مذاکره کننده و تصمیم گیر درباره سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، با دایی صحبتی نداشته و وی در همان مراحل نخستین بررسی، از فهرست مورد نظر حذف شده است.

وی می افزاید که در بین مربیان ایرانی، مذاکرات فشرده و مفصلی با امیر قلعه نویی صورت گرفت که در پایان، توافق حاصل نشد. در ادامه نیز جمع بندی به دراگان اسکوچیچ رسید.

با توجه به اطلاعات ارائه شده و اظهارات علی دایی، این پرسش وجود دارد که چرا سخنگوی فدراسیون که در جریان مذاکرات و جلسات این موضوع قرار ندارد، به یک باره چنین موضع گیری غیر متعارفی می کند. گذر زمان و تحولات فدراسیون، پاسخ این سوال را مشخص می کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین